Kapotovaný MAZ na Silk Way definitivně končí

Rubrika: Kamiony, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Sergej Vjazovič, Silk Way Rally 2019

Posádka Sergej Vjazovič, Anton Zaporoščenko, Andrej Žigulin vedla na Silk Way Rally 2019 od první do sedmé etapy, ale v cíli soutěže úspěch slavit nebude. Kvůli poškození, které její MAZ 6440RR utrpěl při nedělní nehodě, nemůže v závodě pokračovat.

K havárii došlo na 33. kilometru nedělní rychlostní zkoušky. Běloruský kamion udělal kotrmelec přes pravý bok na svahu jedné z dun. Podle oficiálního vyjádření týmu MAZ-Sportauto sehrála při incidentu negativní roli nově používaná automatická převodovka.

Při pohledu z kabiny se zdálo, že MAZ vjíždí do měkkého písku. Jenže po dešti byl povrch mokrý a tvrdý. Problém byl v tom, že jezdec neměl – na rozdíl od manuální převodovky – možnost podřadit a rychlost vozu byla vzhledem k podmínkám příliš vysoká.

„Přišel úder do zadní části a auto, které bylo ještě ve vzduchu, se začalo okamžitě převracet. Obrátili jsme se o 360 stupňů přes pravou stranu a dopadli jsme na kola,“ popsal Sergej Vjazovič. „Auto se nezastavilo a jelo dál. Ale když jsem se otočil na kluky, abych se zeptal, jestli jsou v pořádku, všiml jsem si, že bezpečnostní rám nad mechanikem Andrejem Žigulinem je prohnutý.“

Sergej Vjazovič, Silk Way Rally 2019
Sergej Vjazovič/Anton Zaporoščenko/Andrej Žigulin, MAZ 6440RR, MAZ-Sportauto. Silk Way Rally 2019. © SWR Media

„Poškození bylo velké. Rám se téměř dotýkal Andrejovy helmy. Okamžitě jsem zastavil. Bylo mi jasné, že by nás s takovým poškozením okamžitě vyloučili, i kdybychom dojeli až do cíle,“ uzavřel 40letý pilot.

Posádka se vrátila zpět na start rychlostní zkoušky, kde ji vyzvedla asistence. Dostatečná oprava bezpečnostního rámu není na místě možná. Proto Vjazovič z pozice šéfa týmu MAZ-Sportauto potvrdil odstoupení své posádky ze závodu.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu