Kapotovaný MAZ na Silk Way definitivně končí

Rubrika: Kamiony, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

Posádka Sergej Vjazovič, Anton Zaporoščenko, Andrej Žigulin vedla na Silk Way Rally 2019 od první do sedmé etapy, ale v cíli soutěže úspěch slavit nebude. Kvůli poškození, které její MAZ 6440RR utrpěl při nedělní nehodě, nemůže v závodě pokračovat.

K havárii došlo na 33. kilometru nedělní rychlostní zkoušky. Běloruský kamion udělal kotrmelec přes pravý bok na svahu jedné z dun. Podle oficiálního vyjádření týmu MAZ-Sportauto sehrála při incidentu negativní roli nově používaná automatická převodovka.

Při pohledu z kabiny se zdálo, že MAZ vjíždí do měkkého písku. Jenže po dešti byl povrch mokrý a tvrdý. Problém byl v tom, že jezdec neměl – na rozdíl od manuální převodovky – možnost podřadit a rychlost vozu byla vzhledem k podmínkám příliš vysoká.

„Přišel úder do zadní části a auto, které bylo ještě ve vzduchu, se začalo okamžitě převracet. Obrátili jsme se o 360 stupňů přes pravou stranu a dopadli jsme na kola,“ popsal Sergej Vjazovič. „Auto se nezastavilo a jelo dál. Ale když jsem se otočil na kluky, abych se zeptal, jestli jsou v pořádku, všiml jsem si, že bezpečnostní rám nad mechanikem Andrejem Žigulinem je prohnutý.“

Sergej Vjazovič, Silk Way Rally 2019
Sergej Vjazovič/Anton Zaporoščenko/Andrej Žigulin, MAZ 6440RR, MAZ-Sportauto. Silk Way Rally 2019. © SWR Media

„Poškození bylo velké. Rám se téměř dotýkal Andrejovy helmy. Okamžitě jsem zastavil. Bylo mi jasné, že by nás s takovým poškozením okamžitě vyloučili, i kdybychom dojeli až do cíle,“ uzavřel 40letý pilot.

Posádka se vrátila zpět na start rychlostní zkoušky, kde ji vyzvedla asistence. Dostatečná oprava bezpečnostního rámu není na místě možná. Proto Vjazovič z pozice šéfa týmu MAZ-Sportauto potvrdil odstoupení své posádky ze závodu.

Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu