Silk Way: Předposlední etapa měnila pořadí na medailových pozicích

Rubrika: Auto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

Předposlední den devátého ročníku Silk Way Rally nebyl šťastný pro dva ambiciózní Francouze. Jérôme Pelichet už podruhé během soutěže přišel o druhou příčku. Ještě hůř skončila stíhací jízda Mathieua Serradoriho.

Devátá etapa zavedla účastníky Silk Way Rally 2019 z Che-lan-šanu do Ťia-jü-kuanu. Celkem měřila 501 kilometrů, z nichž se 290 jelo v rámci rychlostní zkoušky. Znovu se závodilo v dunách pouště Gobi i na rychlejším tvrdším povrchu.

Jediný závodní den a 255 měřených kilometrů dělí Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela (Toyota) od premiérového vítězství na Silk Way Rally. Katarsko-francouzská dvojice vyhrála osmou etapu v řadě a před svými soupeři má k dobru více než 70 minut.

„Dnes to byla velice náročná etapa. Absolvoval jsem spoustu Dakarů, ale nikdy jsem se nesetkal s takhle vyčerpávající speciálkou,“ přiznal v cíli očividně zmožený Nasser Al-Attiyah. „Bylo to stejně zajímavé jako včera, ale už tak unavené tělo dnes dostalo skutečně zabrat.“

Nasser Al-Attiyah, Silk Way Rally 2019
Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel, Toyota Hilux, Nasser Al-Attiyah Team. Silk Way Rally 2019. © Red Bull Content Pool

O dramata není nouze ani v závěru závodu. Jérôme Pelichet a Pascal Larroque (Optimus) do soutěže vstoupili druhým časem v úvodní etapě a o den později klesli za Liu Kuna na třetí příčku. Po Číňanových problémech se včera vrátili na druhé místo, ale opět na něm nevydrželi dlouho.

Francouzi v pondělí prohráli o půl hodiny s Han Weiem. Druhý čas dne vynesl pilota buginy Geely za vedoucího Al-Attiyaha. Třetí Pelichet ztrácí před závěrečnou etapou na čínského rivala 29 minut a o umístění na stupních vítězů bude muset ještě zabojovat s Han Weiovým krajanem Sun Pingem (SMG).

Mathieu Serradori, Silk Way Rally 2019
Mathieu Serradori/Fabian Lurquin, Century CR6, SRT Team. Silk Way Rally 2019. © SWR Media

Ovšem i takovou pozici může Pelichetovi závidět Mathieu Serradori. Jeden z černých koní závodu měl ve čtvrté etapě problémy s akcelerátorem a vypadl z první desítky. V dalších dnech útočil, pravidelně dojížděl mezi nejlepšími a po včerejšku vystoupal až na šestou příčku. I dnes bojoval o první trojku, avšak uražené kolo 50 kilometrů před cílem znamená konec nadějí na solidní umístění.

I dnes naopak pokračovala velká stíhací jízda Erika van Loona a Sébastiena Delaunaye. Nizozemsko-francouzská dvojice klesla na chvost pole kvůli čtyřhodinové ztrátě ve druhé etapě. Následně ale patřila k nejrychlejším, dnes byla třetí a postoupila do první desítky.

Erik van Loon, Silk Way Rally 2019
Erik van Loon/Sébastien Delaunay, Toyota Hilux, Overdrive Racing. Silk Way Rally 2019. © Van Loon Racing

Stávkující technika během soutěže přibrzdila i Denis Krotov a také on se teď pokouší o závěrečný nápor. Čtvrtý čas v předposlední etapě posunul ruského pilota Mini na šestou pozici. Od pátého Zhang Minga (SMG) jej dělí tři minuty a 23 sekund.

V úterý 16. července dorazí účastníci Silk Way Rally 2019 do cíle v čínském Tun-chuangu. Ještě před tím však budou muset cestou z Ťia-jü-kuanu zdolat rychlostní zkoušku dlouhou 255 kilometrů. Po techničtějším úvodu v horách bude následovat rychlejší závěrečná polovina.

Silk Way Rally 2019
AUTOMOBILY
Průběžné pořadí po 9. etapě
1.Al-Attiyah / BaumelToyota Hilux21:57:59
2.Han / MinGeely SMG Buggy+1:10:46
3.Pelichet / LarroqueOptimus+1:39:43
4.Sun / MaHanwei Motor. SMG Buggy+1:44:27
5.Zhang / QinHanwei Motor. SMG Buggy+2:34:38
6.Krotov / CyroMini JCW Rally+2:38:01
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu