Baja Aragón: Metge obhájil, Michek pátý

Rubrika: Baja Aragón, FIM SP baja, Moto  
/ Aktualizováno:
Michael Metge, Baja Aragón 2019

Francouz Michael Metge obhájil na Baje Aragón loňské vítězství. Vynikající premiéru na poli cross-country rally prožil Martin Michek. Úspěšný český motokrosař se na náročné španělské soutěži prosadil mezi pětici nejlepších.

Michael Metge s motocyklem továrního týmu Sherco TVS Rally Factory byl nejrychlejší na třech ze čtyř rychlostních zkoušek 36. ročníku Baji Aragón a jako její dvojnásobný vítěz se zařadil po bok takových legend, jakými jsou Jordi Arcarons nebo Marc Coma.

„Pro nás to bylo trochu obtížné, protože i tady jedeme na velké dakarské motorce, zatímco řada soupeřů sází na endurovou techniku,“ připomněl Michael Metge jedno ze specifik soutěží typu baja. „Ale v uplynulých týdnech jsme hodně testovali a motorka fungovala velmi dobře. Závodění v okolí Teruelu mě velice baví, zdejší tratě jsou opravdu krásné. Tentokrát jsem musel hodně zabrat. Navíc to bylo trochu komplikované, protože jsem si včera při pádu poranil ruku a nohu. Mám radost za celý tým, že se nám tu podařilo získat další vítězství. Pro mě osobně je to další motivace, abych se sem za rok opět vrátil.“

Druhé místo je fantastickým výsledkem pro Toshu Schareinu (Husqvarna). Mladý Španěl v sobotu ráno nenašel přemožitele při druhém průjezdu speciálkou Notre. Na trati dlouhé 165 kilometrů byl o dvě a tři čtvrtě minuty rychlejší než Joan Pedrero (KTM) a díky tomu v průběžném pořadí odsunul nesrovnatelně zkušenějšího krajana na třetí příčku.

Situace se nezměnila ani na posledním měřeném úseku. Pedrero ztratil ve srovnání se Schareinou další dvě minuty a celkově se musel spokojit s bronzem. Čtvrtý skončil Lorenzo Santolino s dalším továrním Schercem.

Martin Michek, Baja Aragón 2019
Martin Michek, KTM 450 Rally Replica, Orion - Moto Racing Group. Baja Aragón 2019. © MRG

Přišel, viděl, blýskl se

Martin Michek míří na Dakar a baju v okolí Teruelu upřednostnil před závodem mistrovství světa v motokrosu v Lokti nad Ohří. A vyplatilo se. V novém prostředí se jezdec týmu Moto Racing Group etabloval mimořádně rychle. Na první sobotní erzetě dlouho na mezičasech bojoval o dílčí vítězství. V závěru sice minutu ztratil, ale i čtvrté místo bylo vynikajícím výsledkem. Se soutěží se rozloučil pátým časem na poslední speciálce a do elitní pětky pronikl i v konečné klasifikaci.

Sezonu Světového poháru FIM v bajách uzavře Hungarian Baja, která se v okolí maďarské Várpaloty pojede už za dva týdny (8. až 11. srpna).

Baja Aragón 2019
MOTOCYKLY (SP FIM)
neoficiální výsledky
1.Michael MetgeSherco6:30:21
2.Tosha SchareinaHusqvarna+3:39
3.Joan PerderoKTM+7:18
4.Lorenzo SantolinoSherco+14:36
5.Martin MichekKTM+21:10
6.Maciej GiemzaHusqvarna+25:03
7.Harith-Noah Koitha-VeettilSherco+29:38
8.Cristian EspañaKTM+35:19
9.Benjamin MelotKTM+21:46
10.Santosh ChunchunguppeSherco+52:35
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu