Baja Aragón: Vítězná premiéra Iveca týmu Big Shock Racing

Rubrika: Baja Aragón, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Posádka Martina Macíka vyhrála španělskou Baju Aragón 2019 v hodnocení kamionů. Úspěchu dosáhla při prvním startu s novým Ivecem PowerStar, a to navzdory pátečnímu defektu i dalším problémům v závěru soutěže.

Sobotní ráno si Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a palubním mechanikem Davidem Švandou zpříjemnili nejrychlejším časem na kratší rychlostní zkoušce Sur. 87 kilometrů náročné kamenité trati zdolali o dvě a půl minuty rychleji než Alex Aguirregaviria s Mercedesem. Na čele průběžného hodnocení tak měli před druhým Španělem k dobru více než čtyři a půl minuty.

Odpoledne uzavřel 36. ročník Baji Aragón druhý průjezd 165kilometrovým testem Notre. Macík čelil problémům s brzdami svého Iveca a při zpomalování si musel pomáhat podřazováním. Přesto byl v hodnocení této speciálky druhý, zatímco Aguirregaviria výrazněji zaostal. V celkové klasifikaci nakonec oba dělilo téměř o 18 minut.

Martin Macík se stal po Davidu Oliverasovi a Martinu Kolomém teprve třetím pilotem kamionu, jenž dokázal Baju Aragon vyhrát dvakrát. Na rozdíl od Španěla a svého krajana však má kontě i třetí triumf z roku 2009, kdy byl členem vítězné posádky s otcem Martinem Macíkem st. a navigátorem Josefem Kalinou.

Javier Mariezcurrena, Baja Aragón 2019
Javier Mariezcurrena/Angel Irribaren/Facundo Vitoria, Tatra Jamal, Fesh Fesh. Baja Aragón 2019. © Bonver Dakar Project

Třetí příčku obsadil bývalý účastník okruhového evropského poháru tahačů Javier Mariezcurrena s Tatrou Jamal ostravského týmu Fesh Fesh.

Jaroslav Valtr v pátek nedokončil úvodní měřený úsek a náhradní čas odsunul posádku Valtr Racing Teamu s výrazným odstupem až na úplný chvost startovního pole. Nicméně šternberský bojovník využil dalších tří erzet nejen k dalšímu ostrému testování nového Iveca.

V sobotu si se svými syny Jaroslavem ml. a Michalem také dobře zazávodil. Ráno byli třetí a odpoledne nejrychlejší, když o 20 sekund udolali problémy stiženého Macíka. Na závěrečné speciálce navíc Valtrovi o hodinu, resp. hodinu a půl porazili Španěly Vilu (MAN) a Del Poza (Pegaso). Díky tomu oba přeskočili i v celkové klasifikaci a posunuli se na sedmé místo.

Baja Aragón 2019
KAMIONY
neoficiální výsledky
1.Macík / Tomášek / ŠvandaIveco PowerStar7:39:50
2.Aguirregaviria / Salisi / PereraMercedes 1844-SK+17:50
3.Mariezcurrena / Irribaren / VitoriaTatra Jamal+52:05
4.Jacoste / Celma / PieraMercedes 1844-AK+1:10:38
5.Herrero / Hernando / BerasategiMAN TGA 480 6×6+1:45:00
6.Gonzalez / Gonzalez / SalviatTatra Jamal+2:05:32
7.Valtr / Valtr / ValtrIveco PowerStar+2:33:23
8.Vila / Martinez / ReyMAN 19 422+2:47:57
9.Del Pozo / Cesterosi / Cerezo / GarciaPegaso 2223+3:47:01
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, testování Milovice 2020

Martin Macík: Pořád mám co dokazovat

Martina Macíka mladšího jsme vyzpovídali v průběhu dvoudenních testů týmu Big Shock Racing v Milovicích. A mluvili jsme nejen o technických novinkách.

Více...
Rudolf Lhotský, Baja Szczecinek 2020

Oba jezdci Jantar teamu přijati na Dakar 2021

Minulý týden provedli pořadatelé Rally Dakar 2021 selekci přihlášek motorkářů. Jantar team obdržel potvrzení startu pro oba své jezdce.

Více...
Miroslav Zapletal, Baja Szczecinek 2020

Baja Szczecinek: Stříbro pro Zapletala

Kuba Przygoński potvrdil na Baje Szczecinek roli favorita, ale tučnou porci cenných bodů získal také Miroslav Zapletal.

Více...

KomentářOn Baja Aragón: Vítězná premiéra Iveca týmu Big Shock Racing

  • Velka gratulace Martinovi Macíkovi,celé posádce a teamu.. Celou dobu jsem držel palce a věřil,že to dáte kluci… Jen tak dál. Petr P.

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu