Husqvarna prodloužila kontrakt s Andrewem Shortem

Rubrika: Moto  
/ Aktualizováno:
Andrew Short, Husqvarna

V lednu vybojoval Andrew Short šesté místo na Rally Dakar, v červenci byl druhý na Silk Way Rally. Slušná vizitka. Mít takového jezdce ve své sestavě není k zahození. To si dobře uvědomují i v týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Jeho vedení proto s Američanem prodloužilo současný kontrakt.

Andrew Short už má jistotu, v jakých barvách se představí na Dakaru 2020. 36letý Američan zůstává minimálně do konce příštího roku v tovární stáji Husqvarny.

Bývalý motokrosař se věnuje cross-country rally od roku 2017. V lednu 2018 debutoval na Dakaru. Přestože závěr závodu absolvoval se zlomeným kotníkem, dojel do cíle na sedmnáctém místě.

Během následující sezony pracoval Short na své rychlosti a navigačních dovednostech a letos sklízí ovoce. Kromě úspěchu na Dakaru si velmi dobře vede také v Mistrovství světa FIM v cross-country rally. Po zisku solidní porce bodů za páté místo na Abu Dhabi Desert Challenge zvládl výtečně Silk Way Rally a díky tomu figuruje v tabulce šampionátu na druhé pozici.

Andrew Short, Husqvarna
Andrew Short, Husqvarna FR 450 Rally, Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. © Husqvarna

„Jsem nadšený, že v týmu zůstanu i další rok. Chvíli trvá, než rally pochopíte a dokážete konkurovat nejlepším. Nicméně věřím, že jsem se do této fáze nyní dostal,“ říká Andrew Short. „Stále se mám co učit, ale Dakar se stěhuje do Saúdské Arábie, což bude nová zkušenost pro všechny. Doufám, že pro mě osobně to bude výhoda a pomůže to mému dalšímu zlepšení.“

Hlavní důvody prodloužení kontraktu vysvětluje manažer továrního týmu Husqvarna Pela Renet: „Andrew se od svého debutu v rally hodně zlepšil, na posledním Dakaru si vedl velmi dobře a jeho výkonnost roste i nadále. Navíc se jedná o velkého profesionála, který na celý tým přenáší svou dobrou náladu.“

Shortovým týmovým kolegou zůstává Pablo Quintanilla. Po zranění, které utrpěl v závěrečné etapě letošního Dakaru, se Chilan chystá na návrat do kolotočem mistrovství světa při domácí Atacama Rally (1. až 7. září).

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...
Ikuo Hanawa, Silk Way Rally 2019

Kapotované Hino čeká dakarská premiéra

Dakar 2020 bude pro Hino plný novinek. Kromě přesunu soutěže do Saúdské Arábie se japonského týmu dotýká spousta dalších interních změn.

Více...
Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019

Ula-Neom: První stupně vítězů pro Alonsa

Bývalý šampion formule 1 Fernando Alonso získal první trofej také v cross-country rally. V konečném hodnocení Ula-Neom Cross-Country Rally skončil třetí.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu