Du Maroc: Van Loon pomáhal Prokopovi, pak sám havaroval

Rubrika: Auto, FIA SP rally, Rallye du Maroc  

Erik van Loon a Sébastien Delaunay patřili k posádkám, pro které se pondělní etapa Rallye du Maroc 2019 proměnila v drama. Nizozemsko-francouzská dvojice přišla o sedmou příčku průběžného hodnocení.

Van Loon a Delaunay s Toyotou týmu Overdrive startovali do třetí etapy před Martinem Prokopem a Janem Tománkem, ale během dne je posádka týmu MP-Sports na trati předstihla. K havarovanému Fordu na 293. kilometru tak dorazili jako první.

Delaunay & van Loon, Rallye du Maroc 2019
Sébastien Delaunay (vlevo) a Erik van Loon před startem Rallye du Maroc 2019. © Van Loon Racing

„Včerejšek byl šílený. Zastavili jsme u Martina Prokopa, který měl velkou nehodu. Když byl v bezpečí a v rukou lékařského týmu, pokračovali jsme dál,“ popsal situaci Sébastien Delaunay. „Jenže jsme se na trať vrátili za několika soupeři, kteří byli pomalejší než my. Když jsme se pokusili jednoho předjet, něco jsme v prachu trefili. Poškodili jsme svou Toyotu a rozhodli se z etapy odstoupit.“

„Naše rozhodnutí bylo každopádně správné, protože bezpečnost dalšího účastníka má přednost před závodem. Dnes se do soutěže vrátíme a budeme pokračovat v přípravě na Dakar,“ uzavřel Francouz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu