Du Maroc: Van Loon pomáhal Prokopovi, pak sám havaroval

Rubrika: Auto, FIA SP rally, Rallye du Maroc  
Erik van Loon, Rallye du Maroc 2019

Erik van Loon a Sébastien Delaunay patřili k posádkám, pro které se pondělní etapa Rallye du Maroc 2019 proměnila v drama. Nizozemsko-francouzská dvojice přišla o sedmou příčku průběžného hodnocení.

Van Loon a Delaunay s Toyotou týmu Overdrive startovali do třetí etapy před Martinem Prokopem a Janem Tománkem, ale během dne je posádka týmu MP-Sports na trati předstihla. K havarovanému Fordu na 293. kilometru tak dorazili jako první.

Delaunay & van Loon, Rallye du Maroc 2019
Sébastien Delaunay (vlevo) a Erik van Loon před startem Rallye du Maroc 2019. © Van Loon Racing

„Včerejšek byl šílený. Zastavili jsme u Martina Prokopa, který měl velkou nehodu. Když byl v bezpečí a v rukou lékařského týmu, pokračovali jsme dál,“ popsal situaci Sébastien Delaunay. „Jenže jsme se na trať vrátili za několika soupeři, kteří byli pomalejší než my. Když jsme se pokusili jednoho předjet, něco jsme v prachu trefili. Poškodili jsme svou Toyotu a rozhodli se z etapy odstoupit.“

„Naše rozhodnutí bylo každopádně správné, protože bezpečnost dalšího účastníka má přednost před závodem. Dnes se do soutěže vrátíme a budeme pokračovat v přípravě na Dakar,“ uzavřel Francouz.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Gerard de Rooy, Dakar 2019

Dakar 2020 bez Gerarda de Rooye

Dvojnásobný vítěz Rally Dakar a jeden z hlavních favoritů kategorie kamionů Gerard de Rooy se na start prvního saúdskoarabského ročníku nepostaví.

Více...
Rallye El Chott 2019

El Chott: Vítězství pro Michka, pro všechny dobrá příprava

Už při své třetí rally se Martin Michek dočkal prvního vítězství. Jezdec týmu Orion – MRG ovládl celkové hodnocení Sahara Rallye de Tunisie - El Chott 2019.

Více...
Recce Africa Eco Race 2020

Africa Race 2020: Třešničkou na dortu Tidžikdža

Dvanáctý ročník Africa Eco Race zpestří řada novinek. K nejatraktivnějším inovacím mají patřit etapy v okolí mauretánské Tidžikdži.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu