Al-Attiyahovo odstoupení odhalilo díru v brnění Toyoty

Rubrika: Auto, FIA SP rally, Rallye du Maroc  
Nasser Al-Attiyah, Rallye du Maroc 2019

Odstoupení z předposlední etapy Marocké rally připravilo Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela o možnost vyhrát soutěž pošesté v řadě a otevřelo cestu Stéphanu Peterhanselovi s konkurenčním Mini k vítězství ve Světovém poháru FIA v cross-country rally 2019.

„Nasser na speciálce trefil kámen. Nešlo o nijak velký náraz, ale kámen zasáhl Hilux do naprosto špatného místa,“ vysvětluje šéf týmu Toyota Gazoo Racing SA Glyn Hall. „Podobný problém jsme nikdy dřív neměli. Rozhodně se ale jedná o díru v našem brnění. Musíme to prošetřit a co nejdříve napravit.“

Úder zničil senzor klikové hřídele, což vedlo k vyřazení řídícího systému motoru z provozu. Navzdory několika pokusům posádky i jejích týmových kolegů se vůz nepodařilo restartovat a musel být odtažen z tratě speciálky. Úkolu se opět zhostili Erik van Loon a Sébastien Delaunay, kteří o den dříve pomáhali Martinu Prokopovi a Janu Tománkovi po jejich vážné nehodě, později sami havarovali, a tak v úterý pokračovali už bez nároku na dobrý výsledek.

„Pro Nassera a Mathieua je to velké zklamání, protože tady v Maroku sahali po šestém vítězství v řadě. Negativně to může ovlivnit také jejich aspirace na vítězství v letošním světovém poháru. V tomto ohledu však musíme počkat na konečné výsledky soutěže. Až pak bude jasno,“ připomíná Hall.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Gerard de Rooy, Dakar 2019

Dakar 2020 bez Gerarda de Rooye

Dvojnásobný vítěz Rally Dakar a jeden z hlavních favoritů kategorie kamionů Gerard de Rooy se na start prvního saúdskoarabského ročníku nepostaví.

Více...
Rallye El Chott 2019

El Chott: Vítězství pro Michka, pro všechny dobrá příprava

Už při své třetí rally se Martin Michek dočkal prvního vítězství. Jezdec týmu Orion – MRG ovládl celkové hodnocení Sahara Rallye de Tunisie - El Chott 2019.

Více...
Recce Africa Eco Race 2020

Africa Race 2020: Třešničkou na dortu Tidžikdža

Dvanáctý ročník Africa Eco Race zpestří řada novinek. K nejatraktivnějším inovacím mají patřit etapy v okolí mauretánské Tidžikdži.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu