Al-Attiyahovo odstoupení odhalilo díru v brnění Toyoty

Rubrika: Auto, FIA SP rally, Rallye du Maroc  

Odstoupení z předposlední etapy Marocké rally připravilo Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela o možnost vyhrát soutěž pošesté v řadě a otevřelo cestu Stéphanu Peterhanselovi s konkurenčním Mini k vítězství ve Světovém poháru FIA v cross-country rally 2019.

„Nasser na speciálce trefil kámen. Nešlo o nijak velký náraz, ale kámen zasáhl Hilux do naprosto špatného místa,“ vysvětluje šéf týmu Toyota Gazoo Racing SA Glyn Hall. „Podobný problém jsme nikdy dřív neměli. Rozhodně se ale jedná o díru v našem brnění. Musíme to prošetřit a co nejdříve napravit.“

Úder zničil senzor klikové hřídele, což vedlo k vyřazení řídícího systému motoru z provozu. Navzdory několika pokusům posádky i jejích týmových kolegů se vůz nepodařilo restartovat a musel být odtažen z tratě speciálky. Úkolu se opět zhostili Erik van Loon a Sébastien Delaunay, kteří o den dříve pomáhali Martinu Prokopovi a Janu Tománkovi po jejich vážné nehodě, později sami havarovali, a tak v úterý pokračovali už bez nároku na dobrý výsledek.

„Pro Nassera a Mathieua je to velké zklamání, protože tady v Maroku sahali po šestém vítězství v řadě. Negativně to může ovlivnit také jejich aspirace na vítězství v letošním světovém poháru. V tomto ohledu však musíme počkat na konečné výsledky soutěže. Až pak bude jasno,“ připomíná Hall.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports, test Abu Dhabi 2019

Martin Kolomý: MP-Sports je jiný svět

Martin Kolomý a Jiří Stross si konečně vyzkoušeli Ford týmu MP-Sports v písku a dunách. Společně s Martinem Prokopem se zúčastnili testování v Abu Dhabi.

Více...
Tomáš Kubiena, El Chott 2019

Tomáš Kubiena: Zlomit dakarské prokletí a bojovat na špici

Už třikrát to zkusil, ale sen si zatím nesplnil. Na cílovou rampu Rally Dakar zatím nevyjel. V lednu se Tomáš Kubiena pokusí smolnou sérii konečně utnout.

Více...
Martin Macík, Sedlčany 2019

Martin Macík o Dakaru 2020: Bude potřeba umět jezdit ve tmě

Jen dvě věci se pro Martina Macíka od posledního Dakaru nezměnily. Stále kolem sebe má tým Big Shock Racing a v itercomu uslyší hlas Františka Tomáška.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu