Al-Attiyahovo odstoupení odhalilo díru v brnění Toyoty

Rubrika: Auto, FIA SP rally, Rallye du Maroc  

Odstoupení z předposlední etapy Marocké rally připravilo Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela o možnost vyhrát soutěž pošesté v řadě a otevřelo cestu Stéphanu Peterhanselovi s konkurenčním Mini k vítězství ve Světovém poháru FIA v cross-country rally 2019.

„Nasser na speciálce trefil kámen. Nešlo o nijak velký náraz, ale kámen zasáhl Hilux do naprosto špatného místa,“ vysvětluje šéf týmu Toyota Gazoo Racing SA Glyn Hall. „Podobný problém jsme nikdy dřív neměli. Rozhodně se ale jedná o díru v našem brnění. Musíme to prošetřit a co nejdříve napravit.“

Úder zničil senzor klikové hřídele, což vedlo k vyřazení řídícího systému motoru z provozu. Navzdory několika pokusům posádky i jejích týmových kolegů se vůz nepodařilo restartovat a musel být odtažen z tratě speciálky. Úkolu se opět zhostili Erik van Loon a Sébastien Delaunay, kteří o den dříve pomáhali Martinu Prokopovi a Janu Tománkovi po jejich vážné nehodě, později sami havarovali, a tak v úterý pokračovali už bez nároku na dobrý výsledek.

„Pro Nassera a Mathieua je to velké zklamání, protože tady v Maroku sahali po šestém vítězství v řadě. Negativně to může ovlivnit také jejich aspirace na vítězství v letošním světovém poháru. V tomto ohledu však musíme počkat na konečné výsledky soutěže. Až pak bude jasno,“ připomíná Hall.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Andrej Karginov, Silk Way Rally 2019

Zrušena Silk Way Rally i jordánská baja

S ohledem na vývoj situace kolem epidemie nemoci covid-19 byly tento týden oficiálně zrušeny další dva podniky mezinárodního kalendáře cross-country rally.

Více...
Tomáš Ouředníček, Dakar 2020

Tým Ultimate Dakar hledá novou posádku

Tomáš Ouředníček ví o spoustě jezdců, které láká dakarské dobrodružství. Zájemcům chce otevřít cestu prostřednictvím svého týmu.

Více...
Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu