Al-Attiyahovo odstoupení odhalilo díru v brnění Toyoty

Rubrika: Auto, FIA SP rally, Rallye du Maroc  

Odstoupení z předposlední etapy Marocké rally připravilo Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela o možnost vyhrát soutěž pošesté v řadě a otevřelo cestu Stéphanu Peterhanselovi s konkurenčním Mini k vítězství ve Světovém poháru FIA v cross-country rally 2019.

„Nasser na speciálce trefil kámen. Nešlo o nijak velký náraz, ale kámen zasáhl Hilux do naprosto špatného místa,“ vysvětluje šéf týmu Toyota Gazoo Racing SA Glyn Hall. „Podobný problém jsme nikdy dřív neměli. Rozhodně se ale jedná o díru v našem brnění. Musíme to prošetřit a co nejdříve napravit.“

Úder zničil senzor klikové hřídele, což vedlo k vyřazení řídícího systému motoru z provozu. Navzdory několika pokusům posádky i jejích týmových kolegů se vůz nepodařilo restartovat a musel být odtažen z tratě speciálky. Úkolu se opět zhostili Erik van Loon a Sébastien Delaunay, kteří o den dříve pomáhali Martinu Prokopovi a Janu Tománkovi po jejich vážné nehodě, později sami havarovali, a tak v úterý pokračovali už bez nároku na dobrý výsledek.

„Pro Nassera a Mathieua je to velké zklamání, protože tady v Maroku sahali po šestém vítězství v řadě. Negativně to může ovlivnit také jejich aspirace na vítězství v letošním světovém poháru. V tomto ohledu však musíme počkat na konečné výsledky soutěže. Až pak bude jasno,“ připomíná Hall.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu