Vítězný návrat Ignacia Casaleho

Rubrika: FIM MS rally, Quad, Rallye du Maroc  
/ Aktualizováno:
Ignacio Casale, Rallye du Maroc 2019

Ignacio Casale je zpátky za řídítky čtyřkolky a bude patřit k favoritům Rally Dakar 2020. Při Rallye du Maroc ozdobil Chilan svůj opětovný vstup na mezinárodní scénu vítězstvím v kategorii quadů.

Po svém druhém dakarském vítězství v roce 2018 se Ignacio Casale pustil do nového dobrodružství. Podobně jako několik dalších čtyřkolkářů a motocyklistů zkusil štěstí v kategorii SxS. Loňskou sezonu zasvětil přípravě na Dakar 2019, ale poslední jihoamerický ročník slavné soutěže kvůli technickým problémům nedokončil.

Letos v létě se 32letý závodník ke čtyřkolkám po osmnáctiměsíční přestávce vrátil. V Jižní Americe absolvoval první závody a minulý týden vůbec poprvé ve své kariéře odstartoval do Rallye du Maroc.

Ignacio Casale, Rallye du Maroc 2019

Desetinásobný účastník Dakaru i v neznámém prostředí využil svých bohatých zkušeností. V úvodu soutěže odrazil nápor Francouze Alexandera Dutrieho, který se navíc třetí den dostal do problémů. V posledních dvou etapách si Casale pohlídal bezpečný náskok před zrychlujícím Polákem Rafałem Sonikem a v cíli mohl slavit cenné vítězství.

„Potřeboval jsem si od čtyřkolek trochu odpočinout, ale jsem zpátky a hodně motivovaný,“ vzkázal soupeřům Ignacio Casale. „Marockou rally jsem si chtěl vyzkoušet už dávno a mám radost, že se mi ji podařilo vyhrát. Byl to mimořádně těžký závod.“

Rafał Sonik, Rallye du Maroc 2019

Sonik si vítězství ve světovém poháru v kategorii čtyřkolek zajistil už po předchozí chilské Atacama Rally. Sezonu v Maroku uzavřel druhým místem.

„Začátek rally pro mě byl obtížný, hlavně druhá etapa, kdy mi špatně fungovalo GPS. Téměř dvě stě kilometrů jsem nemohl navigovat, což mě stálo spoustu času a sil. V průběžné klasifikaci jsem se propadl na čtvrté místo,“ rekapituloval Rafał Sonik. „V dalších třech etapách dnech jsem umazával svou ztrátu. Jsem rád, že je Ignacio zpátky. Závodění s ním mám rád, protože je to jezdec, který podává velice vyrovnané výkony. Tentokrát měl o něco víc štěstí než já.“

Rallye du Maroc 2019
ČTYŘKOLKY
konečné výsledky
1.Ignacio CasaleYamaha Raptor23:00:29
2.Rafał SonikYamaha Raptor+29:48
3.Kamil WiśniewskiYamaha Raptor+1:08:15
4.Romain DutuYamaha Raptor+2:24:27
5.Alexandre DutrieYamaha Raptor+2:50:09
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Gerard de Rooy, Dakar 2019

Dakar 2020 bez Gerarda de Rooye

Dvojnásobný vítěz Rally Dakar a jeden z hlavních favoritů kategorie kamionů Gerard de Rooy se na start prvního saúdskoarabského ročníku nepostaví.

Více...
Rallye El Chott 2019

El Chott: Vítězství pro Michka, pro všechny dobrá příprava

Už při své třetí rally se Martin Michek dočkal prvního vítězství. Jezdec týmu Orion – MRG ovládl celkové hodnocení Sahara Rallye de Tunisie - El Chott 2019.

Více...
Recce Africa Eco Race 2020

Africa Race 2020: Třešničkou na dortu Tidžikdža

Dvanáctý ročník Africa Eco Race zpestří řada novinek. K nejatraktivnějším inovacím mají patřit etapy v okolí mauretánské Tidžikdži.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu