Vítězný návrat Ignacia Casaleho

Rubrika: FIM MS rally, Quad, Rallye du Maroc  
/ Aktualizováno:

Ignacio Casale je zpátky za řídítky čtyřkolky a bude patřit k favoritům Rally Dakar 2020. Při Rallye du Maroc ozdobil Chilan svůj opětovný vstup na mezinárodní scénu vítězstvím v kategorii quadů.

Po svém druhém dakarském vítězství v roce 2018 se Ignacio Casale pustil do nového dobrodružství. Podobně jako několik dalších čtyřkolkářů a motocyklistů zkusil štěstí v kategorii SxS. Loňskou sezonu zasvětil přípravě na Dakar 2019, ale poslední jihoamerický ročník slavné soutěže kvůli technickým problémům nedokončil.

Letos v létě se 32letý závodník ke čtyřkolkám po osmnáctiměsíční přestávce vrátil. V Jižní Americe absolvoval první závody a minulý týden vůbec poprvé ve své kariéře odstartoval do Rallye du Maroc.

Ignacio Casale, Rallye du Maroc 2019

Desetinásobný účastník Dakaru i v neznámém prostředí využil svých bohatých zkušeností. V úvodu soutěže odrazil nápor Francouze Alexandera Dutrieho, který se navíc třetí den dostal do problémů. V posledních dvou etapách si Casale pohlídal bezpečný náskok před zrychlujícím Polákem Rafałem Sonikem a v cíli mohl slavit cenné vítězství.

„Potřeboval jsem si od čtyřkolek trochu odpočinout, ale jsem zpátky a hodně motivovaný,“ vzkázal soupeřům Ignacio Casale. „Marockou rally jsem si chtěl vyzkoušet už dávno a mám radost, že se mi ji podařilo vyhrát. Byl to mimořádně těžký závod.“

Rafał Sonik, Rallye du Maroc 2019

Sonik si vítězství ve světovém poháru v kategorii čtyřkolek zajistil už po předchozí chilské Atacama Rally. Sezonu v Maroku uzavřel druhým místem.

„Začátek rally pro mě byl obtížný, hlavně druhá etapa, kdy mi špatně fungovalo GPS. Téměř dvě stě kilometrů jsem nemohl navigovat, což mě stálo spoustu času a sil. V průběžné klasifikaci jsem se propadl na čtvrté místo,“ rekapituloval Rafał Sonik. „V dalších třech etapách dnech jsem umazával svou ztrátu. Jsem rád, že je Ignacio zpátky. Závodění s ním mám rád, protože je to jezdec, který podává velice vyrovnané výkony. Tentokrát měl o něco víc štěstí než já.“

Rallye du Maroc 2019
ČTYŘKOLKY
konečné výsledky
1.Ignacio CasaleYamaha Raptor23:00:29
2.Rafał SonikYamaha Raptor+29:48
3.Kamil WiśniewskiYamaha Raptor+1:08:15
4.Romain DutuYamaha Raptor+2:24:27
5.Alexandre DutrieYamaha Raptor+2:50:09
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Al-Attiyah & Przygoński, QCCR 2019

Qatar CCR: Przygoński poprvé s novým vozem

Seznam posádek přihlášených na Qatar Cross-Country Rally 2020 odhalil, s jakou technikou bude o další úspěchy usilovat Kuba Przygoński.

Více...
Sergej Vjazovič, Dakar 2020

MAZ na Dakaru 2021 minimálně se dvěma kapotniky

Běloruský tovární tým MAZ-Sportauto chce porazit Kamaz, vyhrát Rally Dakar a má jasno, jaký další krok na své cestě musí učinit.

Více...
Miroslav Zapletal, Ha’il Rally 2020

Zapletal se Sýkorou druzí na saúdské Ha’il Rally

Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou si dojeli do Saúdské Arábie pro další úspěch. Do nové sezony vstoupili druhým místem na Ha’il Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu