Dakar 2020 bez Gerarda de Rooye

Rubrika: Dakar 2020, Kamiony  
/ Aktualizováno:
Gerard de Rooy, Dakar 2019

Dvojnásobný vítěz Rally Dakar a jeden z hlavních favoritů kategorie kamionů Gerard de Rooy se na start prvního saúdskoarabského ročníku nepostaví. Soutěž absolvuje pouze v doprovodném voze.

Gerarda de Rooye dlouhodobě trápí problémy se zády. Ty byly také nepřímou příčinou zlomenin, kvůli nimž musel zcela vynechat Dakar 2010 a o rok později ze závodu odstoupil už po první etapě. Nyní Nizozemce čeká operace vyhřezlé ploténky.

„Není to tak vážné, ale nechci riskovat možné zhoršení,“ vysvětluje Gerard de Rooy. „Kvůli několika obratlům, které mám v horní části zad zafixované, jsou ty spodní více namáhány. Proto došlo k vyhřeznutí ploténky. V každodenním životě mě to příliš netrápí. Je to pod kontrolou a mohu dělat téměř vše. Problém představují rány, které tělo dostává během rally.“

„Při testování v Maroku to po několika dnech začalo bolet. Dva týdny tvrdých úderů opakujících se několikrát za den prostě představují v tuto chvíli příliš velké riziko.“

Gerard de Rooy, Dakar 2019
Gerard de Rooy/Darek Rodewald/Moi Torrallardona, Iveco PowerStar, Petronas Team De Rooy Iveco. Rally Dakar 2019. © Team De Rooy

Petronas Team De Rooy Iveco se Dakaru 2020 zúčastní se čtyřmi kamiony. Za volanty kapotovaných speciálů Powerstar usednou Janus van Kasteren, Vick Versteijnen a Albert Llovera, s Trakkerem pojede Michiel Becx.

Při de Rooyově absenci se v týmu nepředstaví ani jeden jezdec, který v jeho barvách letos v lednu absolvoval poslední jihoamerický Dakar. Nedočkáme se ani dakarské premiéry Powerstaru s nezávislým zavěšením.

„Ostatní nemají s tímto kamionem žádné zkušenosti a z praktického hlediska je lepší jet se čtyřmi technicky shodnými vozy,“ uzavírá de Rooy.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...
Ikuo Hanawa, Silk Way Rally 2019

Kapotované Hino čeká dakarská premiéra

Dakar 2020 bude pro Hino plný novinek. Kromě přesunu soutěže do Saúdské Arábie se japonského týmu dotýká spousta dalších interních změn.

Více...
Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019

Ula-Neom: První stupně vítězů pro Alonsa

Bývalý šampion formule 1 Fernando Alonso získal první trofej také v cross-country rally. V konečném hodnocení Ula-Neom Cross-Country Rally skončil třetí.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu