Dakar 2020: Organizátory oceněný Michek zpět do čela nováčků

Rubrika: Dakar 2020, Moto  
/ Aktualizováno:

Martin Michek při svém debutu na Rally Dakar září. Jeho nedělní jízdu a výsledek dokonce pořádající ASO ve svém oficiálním každodenním newsletteru označila jako nejlepší výkon dne.

Martin Michek, Dakar 2020
Martin Michek, Orion - Moto Racing Group. Rally Dakar 2020. © MRG

Martin Michek atakoval v nedělní etapě z Rijádu do Wadi Al-Dawasiru umístění v první desítce, od které jej nakonec dělily čtyři a půl minuty. Přesto měl důvod k radosti. Výsledek posunul závodníka týmu Orion – Moto Racing Group už na čtrnácté místo absolutně, a především zpět do čela průběžné klasifikace nováčků.

Dosavadní leader mezi debutanty Jaume Betriu ze Španělska byl dnes téměř o tři minuty pomalejší než Michek a klesl na druhou příčku. Před pěti zbývajícími etapami Rally Dakar 2020 však vedoucí dvojici dělí pouhých 37 sekund. Třetí je s téměř padesátiminutovou ztrátou juniorský mistr světa v enduru z roku 2015 a tovární jezdec Yamahy Jamie McCanney.

„Všichni závodníci se shodli, že etapa byla extrémně rychlá. Od začátku jsem byl ve svém rytmu a povedlo se mi zajet super výsledek. To vše jde ale teď stranou, jelikož se stala obrovská tragédie přímo na trati. Těžko k tomu dodat něco víc, zasáhlo to celý bivak. Je mi to moc líto,“ komentuje Martin Michek etapu i situaci v zázemí dakarské rally po tragické nehodě Paula Gonçalvese.

Martin Michek, Dakar 2020
Martin Michek, KTM 450 Rally Replica, Orion - Moto Racing Group. Rally Dakar 2020. © MRG

Přestože úspěšný motokrosař Michek jede teprve čtvrtou cross-country rally své kariéry, už nyní se řadí k nejnadějnějším nováčkům na světové scéně.

Kromě českobudějovického závodníka a několika dalších talentů patří do této skupiny také Skyler Howes, jenž podobně zářil na Dakaru před rokem. V Peru sice Američan soutěž nedokončil, ovšem vynikající jízdu předvádí i letos. Na Husqvarně dalšího českého týmu Klymčiw Racing je zatím průběžně osmý.

Rally Dakar 2020
NOVÁČCI – MOTOCYKLY
průběžné pořadí po 7. etapě
1.Martin MichekKTM 450 Rally Replica31:01:06
2.Jaume BetriuKTM 450 Rally Replica+0:37
3.Jamie McCanneyYamaha WR450F Rally+49:42
Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu