Dakar 2020: Díky Prokopovi může Vaculík pokračovat

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

V sedmé etapě Rally Dakar 2020 měli Boris Vaculík s Martinem Plechatým problém s motorem svého Fordu F150, který se zastavil asi sto čtyřicet kilometrů před cílem nejdelší rychlostní zkoušky celé soutěže. Jak se ukázalo později, oprava na místě nebyla možná. Pomohl však Martin Prokop a jeho tým.

Boris Vaculík, Dakar 2020
Do bivaku v Al-Dawasiru dorazil Vaculíkův Ford na laně. © 3RCZ.com

Vaculíkův Ford dorazil v neděli večer do bivaku na laně díky pomoci dalších účastníků. Službu vypověděl na 404. kilometru, kdy do cíle vůbec nejdelší rychlostní zkoušky celé soutěže zbývalo přes sto čtyřicet kilometrů.

Nejprve pomohla posádka asistenčního kamionu Mathiase Behringera, která Vaculíka s Plechatým na laně dotáhla do posledního kontrolního bodu. Dalších sto padesát kilometrů do bivaku strávili na laně za francouzskou posádkou Piana, Alcaraz s Toyotou týmu Xtremeplus Polaris.

V bivaku začali mechanici auto rozebírat a zjišťovat rozsah škod. Ukázalo se, že motor není možné na místě opravit, a proto Boris Vaculík zjišťoval u Martina Prokopa, zda nemá k dispozici náhradní motor.

Boris Vaculík, Dakar 2020
Poté, co na osmou etapu připravili Prokopův Ford, vzali si mechanici MP-Sports do parády také Vaculíkův vůz. © 3RCZ.com

„Martin udělal obrovské gesto a poskytl nám svůj rezervní motor. O půlnoci se navíc v našem stanu objevila doslova armáda mechaniků z MP-Sports, kteří pomohli našim klukům nejenom s motorem, ale v zásadě nám odservisovali celé auto. Chci jim tímto hrozně moc poděkovat. Slovy se nedá vyjádřit, jak jsme jim zavázáni,“ říká Boris Vaculík.

Vaculík s Plechatým tak mohli v pondělí ráno nastoupit na start osmé etapy. Ani ta se však neobešla bez problémů.

„Po celonoční práci jsme dnes ráno odjeli na start rychlostní zkoušky, kde jsme zjistili, že nám praskl ‚dash‘ na chlazení převodovky na olejovém hospodářství. Naštěstí se to povedlo Martinu Plechatému provizorně opravit a měřený test jsme absolvovali bez chlazení celého hnacího řetězce. Museli jsme jet výrazně pomaleji, ale to není v tuto chvíli podstatné. Nejdůležitější je, že jsme v cíli etapy a čekají nás, doufám, ještě čtyři,“ doplnil Vaculík.

Tisková zpráva týmu 3RCZ.com [editováno]

Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu