Změna plánů. Morocco Desert Challenge bez Vaculíka

Rubrika: Morocco Desert Challenge, Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Z plánované účasti posádky Boris Vaculík, Martin Plechatý na letošním ročníku Morocco Desert Challenge bohužel sešlo. Ačkoliv se soutěž jede až v půlce dubna, již nyní je jasné, že zdravotní stav Borise Vaculíka na start nepustí.

Boris Vaculík, Dakar 2020
Boris Vaculík/Martin Plechatý, Ford F-150 Evo, 3RCZ.com. Rally Dakar 2020. © 3RCZ.com

„Před čtrnácti dny jsem se podrobil plánovanému operačnímu zákroku, a ačkoliv operace dopadla dobře, rekonvalescence bude podstatně delší, než jsem si při plánech na začátek sezony představoval,“ vysvětluje Boris Vaculík. „Morocco Desert Challenge je naší oblíbenou soutěží, kde se nám při posledním startu před dvěma lety velice dařilo, o to více nás letošní neúčast mrzí a oznamujeme to s těžkým srdcem.“

Rekonvalescence by však neměla nijak ovlivnit návrat Borise Vaculíka na autokrosové tratě.

„Humpolec jsem i s ohledem na Maroko neplánoval, ale do dalšího závodu v Přerově už bych chtěl nastoupit. Těch pár desítek minut v bugyně za víkend neznamená takovou námahu jako celodenní nálož kilometrů po dobu devíti dnů v marocké poušti. Ale vše se teprve uvidí dle aktuální situace,“ připouští jezdec týmu 3RCZ.com.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Nic se naopak nemění na plánech Martina Vaculíka, který absolvuje kompletní seriál Mistrovství České republiky a Mistrovství Evropy v autokrosu v divizi Junior Buggy, kde v loňském roce obsadil čtvrté místo v MČR a stal se mistrem středoevropské zóny.

„Martin pojede svou druhou sezonu v Junior Buggy a věříme, že letos se mu podaří v MČR zaútočit na bednu. Co se týče Evropy, budeme rádi, když se budeme pohybovat do desátého místa. Bude to těžké, ale pokud Martin zúročí zkušenosti z loňska, měl by se tento cíl podařit,“ věří Boris Vaculík.

Tisková zpráva týmu 3RCZ.com [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, Sedlčany 2019

Macík vyzkoušel automat a řeší, jak zabavit pravačku

Martin Macík odstartoval ostrý trénink na Dakar 2021. Tento týden se mohl konečně projet ve svém kamionu Iveco s novou automatickou převodovkou.

Více...
Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu