Rallyshow Vacov při premiéře zaplnila sál do poslední židle

Rubrika: Rallyshow Vacov, Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Vacov přivítal v sobotu 29. února 2020 nevídanou návštěvu, kterou by mu mohli závidět v kdejakém koutu České republiky. Do podhůří Šumavy se totiž o posledním únorovém dni sjelo hned šest vzácných hostů v podobě špičkových českých dakarských soutěžáků, kteří se tohoto nejtěžšího závodu i v letošním roce zúčastnili.

Rallyshow Vacov 2020
Rallyshow Vacov 2020. © I-Motorsport.cz

Do obecního sálu přilehlého k restauraci U Milušky ve Vacově dorazilo velké množství fanoušků, jež přivítali velkým potleskem tvář letošní premiérové Rallyshow Vacov a nejlepšího českého motorkáře na Rally Dakar 2020, Martina Michka z týmu Moto Racing Group. Nemalé ovace sklidil také zástupce týmu Buggyra Racing v kategorii kamionů, Martin Šoltys. Doslova bouřlivý aplaus se nesl obecním sálem při příchodu domácího Josefa Kaliny, legendárního navigátora, který je mnohými považován za českého „otce na Dakaru“. Zaplněný obecní sál bavil také čtyřkolkář Tomáš Kubiena, palubní mechanik Martina Šoltyse Tomáš Šikola nebo fotograf týmu Big Shock Racing v čele s Martinem Macíkem, Michal Vítovec alias Baly.

„První ročník Rallyshow Vacov byl z mého pohledu opravdu vydařený. Sál byl úplně zaplněný, lidé museli dokonce i stát. To je pro mě příjemné překvapení. Moc hezká akce, dobrá práce od pořadatelů,“ kvitoval Rallyshow Vacov nejlepší český motorkář na Rally Dakar 2020, Martin Michek.

Pořadatelé slibovali překvapení a tím nebyl nikdo jiný než sedmý host, všem dobře známý moderátor a hlasatel Vlasta Korec, který se netají svou zálibou v Rally Dakar a pravidelně s týmem BARTH Racing na Dakar jezdí. Letos navíc připravoval divákům na obrazovky České televize z místa dění každodenní pořad Dakar za oponou, při jehož tvorbě získal až neuvěřitelné zážitky. Bohužel se moderátor z Rádia Impuls nakonec nemohl o tyto zážitky ve Vacově podělit, jelikož musel být kvůli svému pracovnímu vytížení jinde. Natočil však pro fanoušky videovzkaz, ve kterém zaplněný sál pozdravil, popřál hezkou zábavu a dodal: „Doufám, že někdy příště se ve Vacově na Rallyshow potkáme.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

I. Rallyshow Vacov 2020 odstartovala Dakarskou hymnou, kterou letos v Saúdské Arábií natočili o českých účastnících právě Vlasta Korec s Michaelem Dvořáčkem. Celou událostí provázel vacovský rodák Lukáš Chum, šéfredaktor redakce I-Motorsport.cz, která se zabývá závody rally. I-Motorsport.cz slaví v letošním roce 10. výročí od svého vzniku a u této příležitosti byla uspořádána právě Rallyshow Vacov. „Byli bychom rádi, kdyby se z Rallyshow Vacov stala každoroční tradice. 29. únor je výjimečné datum, takže kdy jindy se hodilo začít něco nového než právě v toto datum,“ řekl Lukáš Chum.

Nebyli to ale jen letošní dakarští účastníci, jež do Vacova zavítali. Přítomni byli také další zajímaví hosté z motorsportu, například Stanislav Zloch, díky kterému měli diváci možnost setkat se s historicky nejlepším českým motorkářem na Dakaru spolu s tím aktuálně nejlepším, nebo automobiloví závodníci Stanislav Talián, bratři Jakub a Matouš Voldřichové, rallyový navigátor Pavel Odvárka, talentovaná čtyřkolkářka Nela Caisová či mechanik týmu MKR Technology, David Sova, který na Dakaru spolupracuje s holandským Riwald Dakar Teamem a další.

Rallyshow Vacov 2020
Rallyshow Vacov 2020. © I-Motorsport.cz

Rallyshow Vacov 2020 nebyla pouhá beseda s účastníky Rally Dakar, diváci měli možnost si také zazávodit o pohár na skutečném závodním simulátoru Force Dynamics 301, který do Vacova přivezli ze svého Racing centra v Třemošné opravdoví profesionálové v oboru ze společnosti 301.cz. O tento simulátor, který je unikátní tím, že pomocí náklonů celého prostředí řidiče simuluje přetížení včetně směru působících sil, byl enormní zájem. Že se jedná opravdu o prestižní a neobyčejný simulátor potvrzuje také fakt, že se společností 301.cz spolupracuje např. tým Škoda Motorsport nebo Buggyra Racing. Dále Josef Kalina vylosoval diváka, který si odnesl plakát podepsaný všemi účastníky letošní Rallyshow Vacov. Tento plakát je unikátní tím, že existuje pouze jediný. Kdokoliv se mohl na památku vyfotit ať už s kamarády nebo s někým z hostů v připraveném fotokoutku plném rekvizit z rallyového prostředí. Nechyběla ani autogramiáda nebo videoprojekce, při níž bylo možné vidět fotografické skvosty, které na Rally Dakar 2020 pořídil jeden z účastníků Rallyshow Vacov, Michal „Baly“ Vítovec. Na místě byla v rámci expozice vystavena také čtyřkolka se speciálními úpravami pro Rally Dakar nebo před vchodem závodní vůz Mitsubishi Lancer Evo 6.5.

„Velké poděkování patří našim sponzorům a partnerům, bez nichž by se tato událost nemohla uskutečnit, jmenovitě zejména společnostem: Hasman Klima, 301.cz, Stavoplast KL, Stten s.r.o., M+M s.r.o., Autoservis Petr Špalek, Jiří Vlček – Spojovací a vyspravovací dřevěné materiály a Autospol Čadek s.r.o.,“ podotkl šéfredaktor redakce I-Motorsport.cz, Lukáš Chum a dodal: „Děkujeme také všem fanouškům, kteří vážili cestu do Vacova. Moc si toho vážíme a doufám, že jsme nikoho z nich nezklamali a nejpozději při druhém ročníku se setkáme znovu!“

Chcete-li zůstat v obraze, sledujte Rallyshow Vacov na Facebooku.

Tisková zpráva Rallyshow Vacov

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, Sedlčany 2019

Macík vyzkoušel automat a řeší, jak zabavit pravačku

Martin Macík odstartoval ostrý trénink na Dakar 2021. Tento týden se mohl konečně projet ve svém kamionu Iveco s novou automatickou převodovkou.

Více...
Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu