Luciano Benavides novou posilou Husqvarny

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, FIM MS rally, Moto  
/ Aktualizováno:

Luciano Benavides přestoupil od KTM k sesterské Husqvarně. Úřadující juniorský mistr světa v cross-country rally se v barvách nového zaměstnavatele poprvé představí již příští týden při Abu Dhabi Desert Challenge.

Luciano Benavides, Husqvarna
Luciano Benavides, Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. © Husqvarna

Luciano Benavides se na scéně cross-country rally poprvé objevil v roce 2017 a v uplynulých letech získával ostruhy jako junior továrního týmu KTM. Na Rally Dakar debutoval v roce 2018, ale premiéra nedopadla pro Argentince právě šťastně. Při havárii utrpěl zlomeninu několika obratlů a následná rekonvalescence významně poznamenala celou sezonu.

Rok 2019 však byl pro Benavidese mnohem příznivější. Na Dakaru se poprvé prosadil do první desítky, v Mistrovství světa FIM v cross-country rally poměrně suverénně kraloval kategorii juniorů a v cíli Abu Dhabi Desert Challenge se před rokem radoval také z premiérového umístění na stupních vítězů v celkovém hodnocení podniku MS. Úspěšnou kampaň završil šestým místem na Dakaru 2020.

Zatímco tovární tým KTM nadále sází na hvězdnou trojici Toby Price, Sam Sunderland a Matthias Walkner, Benavidese si koncern Pierer Mobility AG podržel pod svými křídly prostřednictvím Husqvarny. Čtyřiadvacetiletý jezdec se značce upsal do konce roku 2022.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Při Abu Dhabi Desert Challenge, která zahájí nový ročník světového šampionátu, bude Benavides hájit barvy Husqvarny společně s bývalým mistrem světa a druhým mužem letošního Dakaru Pablem Quintanillou z Chile.

Benavides u Husqvarny střídá Andrewa Shorta, který podepsal smlouvu s Yamahou.

Abu Dhabi Desert Challenge 2020 se v původně plánovaném termínu (21. až 26. března) neuskuteční.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu