Odložena Abu Dhabi Desert Challenge i arabské baji

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, Auto, FIA SP rally, FIM MS rally, Moto  
/ Aktualizováno:

Druhý podnik Světového poháru FIA a úvodní soutěž Mistrovství světa FIM v cross-country rally se v původně plánovaném termínu neuskuteční. Jubilejní třicátý ročník Abu Dhabi Desert Challenge, který měl odstartovat příští sobotu, byl odložen na neurčito.

[AKTUALIZOVÁNO, neděli 15. 3. 2020 v 18:33]

Organizátoři tak reagují na současnou pandemii koronaviru Covid-19. Pokud to vývoj situace v následujících týdnech a měsících umožní, budou pořadatelé jednat s Mezinárodní automobilovou federací (FIA) a Mezinárodní motocyklovou federací (FIM) o náhradním termínu.

O odložení svého podniku ve čtvrtek informovali také pořadatelé jordánské baji. Třetí podnik SP FIA v cross-country bajách se měl podle původních plánů uskutečnit ve dnech 16. až 18. dubna.

V neděli 15. března byla oficiálně odložena také dubajská baja, která měla jordánskému podniku v kalendáři SP FIA v bajách předcházet a původně byla naplánována na 2. až 4. dubna.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, Sedlčany 2019

Macík vyzkoušel automat a řeší, jak zabavit pravačku

Martin Macík odstartoval ostrý trénink na Dakar 2021. Tento týden se mohl konečně projet ve svém kamionu Iveco s novou automatickou převodovkou.

Více...
Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu