Andrew Short k Yamaze. A není sám!

Rubrika: FIM MS rally, Moto, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:

Adrien Van Beveren a Xavier de Soultrait v posledních sezonách nedokázali naplnit ambice továrního týmu Yamaha. Oba Francouzi se navíc léčí ze zranění, která utrpěli na lednovém Dakaru. Vedení Monster Energy Yamaha Rally Official Teamu proto podepsalo smlouvy se dvěma novými jezdci. Japonská značka vsadila na Andrewa Shorta a Rosse Branche.

Ross Branch & Andrew Short, Yamaha
Ross Branch & Andrew Short, Yamaha WR450F Rally, Monster Energy Yamaha Rally Official Team. © Yamaha Racing

„Jsme si jistí, že s Andrewem a Rossem dosáhneme skvělých výsledků,“ věří Alexandre Kowalski, manažer společnosti Yamaha Europe Off-Road Racing. „Sice pocházejí z různých kontinentů a každý z nich má za sebou jinou kariéru, ale jedná se o špičkové jezdce, kteří touží po dalších úspěších v rally a jsou nabití energií a entusiasmem. Na letošním Dakaru jsme viděli, že se oba dokážou přizpůsobit podmínkám, což bylo velice důležité.“

37letý Andrew Short má za sebou bohatou kariéru v motokrosu a superkrosu. Zkušenosti a první úspěchy v cross-country rally sbíral Američan od roku 2017 v továrním týmu Husqvarna, v jehož barvách byl loni druhý na Silk Way Rally, vyhrál Rallye du Maroc a stal se vicemistrem světa. Na dvou posledních Dakarech se prosadil do první desítky.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Těším se na spolupráci s partou nových lidí a značkou, která v minulosti dosáhla v rally spousty úspěchů,“ připomíná Andrew Short. „Vím, že mi všichni v týmu pomohou, abych se dál zlepšoval. Mým hlavním cílem je Dakar 2021, ale všichni doufáme, že si do té doby společně hodně zazávodíme a uděláme spoustu práce v přípravě. Nemohu se dočkat, až to naplno začne.“

Svými výkony na Dakaru 2019 a 2020 na sebe důrazně upozornil také 33letý Ross Branch. Loni obsadil botswanský motocyklista třinácté místo absolutně a zvítězil v hodnocení nováčků. Letos vyhrál druhou etapu a ve čtyřech dalších si připsal umístění v top 10, přestože si během soutěže poranil rameno. Celkově skončil jednadvacátý.

Ross Branch, Yamaha
Ross Branch, Yamaha WR450F Rally, Monster Energy Yamaha Rally Official Team. © Yamaha Racing

„Podpisem smlouvy s Monster Energy Yamaha Rally Official Teamem se mi splnil sen,“ raduje se Ross Branch. „Několik posledních let jsem tvrdě makal, abych se stal továrním jezdcem. Pro mě je skvělé, že budu spolupracovat s týmem, který se soustředí jak na Dakar, tak na světový šampionát. Chci se zlepšovat a věřím, že jsem dost rychlý na to, abych dosáhl ještě lepších výsledků. Etapovým vítězstvím na letošním Dakaru jsem si hodně posílil sebevědomí, teď jsem získal podporu týmu Monster Energy Yamaha, a proto jsem zvědavý, čeho budu schopen dosáhnout.“

Podle původních plánů měli Short a Branch za Yamahu poprvé startovat při Abu Dhabi Desert Challenge, která však byla kvůli pandemii koronaviru Covid-19 odložena. Jejich premiéra za řídítky soutěžních speciálů WR450F Rally se tak odkládá na květnovou Rally Kazakhstan.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, Sedlčany 2019

Macík vyzkoušel automat a řeší, jak zabavit pravačku

Martin Macík odstartoval ostrý trénink na Dakar 2021. Tento týden se mohl konečně projet ve svém kamionu Iveco s novou automatickou převodovkou.

Více...
Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu