Silk Way Rally 2020 bez Číny i Kazachstánu

Rubrika: FIA SP rally, FIM MS rally, Silk Way Rally  

Organizátoři Silk Way Rally přijali v důsledku současné celosvětové pandemie koronaviru Covid-19 rozhodnutí o změně trati desátého ročníku své soutěže. SWR 2020 se pojede výhradně na území Ruské federace.

Andrej Karginov, Silk Way Rally 2019
Andrej Karginov/Andrej Mokjejev/Ivan Malkov, Kamaz 43509, Kamaz-Master. Silk Way Rally 2019. © Kamaz

Silk Way Rally 2020 odstartuje 3. července z Rudého náměstí v Moskvě, skončí 11. července v Kazani a místo původně plánovaných dvanácti etap jich bude mít jen osm. Z programu podniku úplně vypadly etapy v Kazachstánu a Číně. Pořadatelé přesto slibují zajímavý mix stepních, písčitých, kopcovitých a lesních speciálek.

Celkem by soutěž měla měřit okolo 4200 kilometrů, z nichž by se přibližně 2700 mělo jet v rámci rychlostních zkoušek. Díky tomu si SWR zachová status maratonského podniku jak ve Světovém poháru FIA, tak v Mistrovství světa FIM v cross-country rally.

„Přijali jsme rozumné a zodpovědné rozhodnutí, protože musíme být schopni stoprocentně garantovat, že se Silk Way Rally 2020 uskuteční v dobrých podmínkách,“ říká ředitel soutěže Vladimir Čagin. „Média a účastníci budou mít možnost poznat mimořádná místa Ruska. Rally bude mít vysokou úroveň a trať bude náročná.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Měli bychom vidět pozitiva. Trať bude velice zajímavá ze sportovního hlediska, bude velmi málo spojovacích úseků a logistika bude celkově pro týmy mnohem jednodušší,“ míní zástupce ředitele rally Frédéric Lequien. „V citlivém mezinárodním kontextu se jedná o pečlivě promyšlené rozhodnutí přijaté především s ohledem na závodníky.“

I současné plány však může razantně změnit další vývoj situace kolem pandemie Covid-19. Zatímco v Kazachstánu jsou k dnešnímu dni oficiálně evidovány necelé čtyři desítky nakažených, v Rusku se jedná již o více než stovku případů.

Plánovaný program Silk Way Rally 2020
2. a 3. červenceadministrativní a technické přejímky v Moskvě
3. červenceslavnostní start na Rudém náměstí v Moskvě
4. až 11. července8 etap v Rusku
11. červencecíl v Kazani
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Giniel de Villiers, Rallye du Maroc 2019

Maroko zrušeno. Dakarská generálka přesto bude

Kvůli nepříznivé situaci související se šířením nemoci covid-19 museli pořadatelé Marocké rally odložit její další ročník až na

Více...
Martin Macík, testování Milovice 2020

Martin Macík: Pořád mám co dokazovat

Martina Macíka mladšího jsme vyzpovídali v průběhu dvoudenních testů týmu Big Shock Racing v Milovicích. A mluvili jsme nejen o technických novinkách.

Více...
Rudolf Lhotský, Baja Szczecinek 2020

Oba jezdci Jantar teamu přijati na Dakar 2021

Minulý týden provedli pořadatelé Rally Dakar 2021 selekci přihlášek motorkářů. Jantar team obdržel potvrzení startu pro oba své jezdce.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu