Silk Way Rally 2020 bez Číny i Kazachstánu

Rubrika: FIA SP rally, FIM MS rally, Silk Way Rally  

Organizátoři Silk Way Rally přijali v důsledku současné celosvětové pandemie koronaviru Covid-19 rozhodnutí o změně trati desátého ročníku své soutěže. SWR 2020 se pojede výhradně na území Ruské federace.

Andrej Karginov, Silk Way Rally 2019
Andrej Karginov/Andrej Mokjejev/Ivan Malkov, Kamaz 43509, Kamaz-Master. Silk Way Rally 2019. © Kamaz

Silk Way Rally 2020 odstartuje 3. července z Rudého náměstí v Moskvě, skončí 11. července v Kazani a místo původně plánovaných dvanácti etap jich bude mít jen osm. Z programu podniku úplně vypadly etapy v Kazachstánu a Číně. Pořadatelé přesto slibují zajímavý mix stepních, písčitých, kopcovitých a lesních speciálek.

Celkem by soutěž měla měřit okolo 4200 kilometrů, z nichž by se přibližně 2700 mělo jet v rámci rychlostních zkoušek. Díky tomu si SWR zachová status maratonského podniku jak ve Světovém poháru FIA, tak v Mistrovství světa FIM v cross-country rally.

„Přijali jsme rozumné a zodpovědné rozhodnutí, protože musíme být schopni stoprocentně garantovat, že se Silk Way Rally 2020 uskuteční v dobrých podmínkách,“ říká ředitel soutěže Vladimir Čagin. „Média a účastníci budou mít možnost poznat mimořádná místa Ruska. Rally bude mít vysokou úroveň a trať bude náročná.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Měli bychom vidět pozitiva. Trať bude velice zajímavá ze sportovního hlediska, bude velmi málo spojovacích úseků a logistika bude celkově pro týmy mnohem jednodušší,“ míní zástupce ředitele rally Frédéric Lequien. „V citlivém mezinárodním kontextu se jedná o pečlivě promyšlené rozhodnutí přijaté především s ohledem na závodníky.“

I současné plány však může razantně změnit další vývoj situace kolem pandemie Covid-19. Zatímco v Kazachstánu jsou k dnešnímu dni oficiálně evidovány necelé čtyři desítky nakažených, v Rusku se jedná již o více než stovku případů.

Plánovaný program Silk Way Rally 2020
2. a 3. červenceadministrativní a technické přejímky v Moskvě
3. červenceslavnostní start na Rudém náměstí v Moskvě
4. až 11. července8 etap v Rusku
11. červencecíl v Kazani
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Dakar 2020

MAZ o spolupráci s Buggyrou: mozky jsou naše, ruce české

MAZ-Sportauto v těchto dnech dokončuje stavbu druhého kapotového kamionu. Ve spolupráci s Buggyrou pro něj Bělorusové připravili výkonnější motor.

Více...
Toyota Yaris WRC, Mexico 2020

Al-Attiyaha láká Safari Rally. Jedná s Toyotou

Nasser Al-Attiyah se chce vrátit do mistrovství světa v automobilových soutěžích, aby se mohl zúčastnit africké Safari Rally.

Více...

Odložena Abu Dhabi Desert Challenge i arabské baji

Jubilejní třicátý ročník Abu Dhabi Desert Challenge, který měl odstartovat příští sobotu, byl odložen na neurčito.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu