Prodrive odhalil podobu BRX T1

Rubrika: Auto, Dakar 2021  
/ Aktualizováno:

Prodrive a Království Bahrajn oznámily oficiální název svého společného týmu. Zároveň prozradily první konkrétní údaje o vozech, které by se měly 3. ledna postavit na start Rally Dakar 2021 v saúdskoarabské Džiddě.

BRX T1
BRX T1. © Bahrain Raid Xtreme

„Rally Dakar představuje jednu z největších výzev na poli motoristického sportu. Prodrive ji chtěl přijmout už dlouho, ale čekali jsme na správnou příležitost. Ta se naskytla díky jeho veličenstvu princi Salmanovi, který přišel s nápadem vstupu Bahrajnu do týmu. Tak se zrodil BRX,“ vysvětluje David Richards, zakladatel společnosti Prodrive a šéf nového týmu Bahrain Raid Xtreme.

Do 43. ročníku nejznámější maratonské rally světa nasadí tým dvojici vozů s oběma poháněnými nápravami. Speciály BRX T1 budou 4,5 metru dlouhé, dva metry široké a 1,8 metru vysoké. Jejich hmotnost činí 1850 kilogramů. Pohánět je budou přeplňované benzinové šestiválce o objemu 3,5 litru.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Naši konstruktéři pracovali na autě přes devět měsíců. Už jsme také testovali motor na brzdě v Banbury, kde se v našich dílnách nyní dokončuje první vůz,“ pokračuje Richards.

Jezdeckou sestavu by měl BRX představit během prázdnin. Za horkého kandidáta na místo za volantem jednoho z vozů je považován Španěl Nani Roma. Hovoří se také o Britu Chrisi Meekovi.

Na Dakar 2021 by měl BRX vyslat celkem 48 lidí. Přímo na trati bude oběma BRX T1 krýt záda jeden kamion MAN rychlé asistence. O přepravu materiálu a osob mezi jednotlivými bivaky se postará dalších třináct doprovodných vozidel.

BRX T1
BRX T1. © Bahrain Raid Xtreme
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu