Prodrive odhalil podobu BRX T1

Rubrika: Auto, Dakar 2021  
/ Aktualizováno:

Prodrive a Království Bahrajn oznámily oficiální název svého společného týmu. Zároveň prozradily první konkrétní údaje o vozech, které by se měly 3. ledna postavit na start Rally Dakar 2021 v saúdskoarabské Džiddě.

BRX T1
BRX T1. © Bahrain Raid Xtreme

„Rally Dakar představuje jednu z největších výzev na poli motoristického sportu. Prodrive ji chtěl přijmout už dlouho, ale čekali jsme na správnou příležitost. Ta se naskytla díky jeho veličenstvu princi Salmanovi, který přišel s nápadem vstupu Bahrajnu do týmu. Tak se zrodil BRX,“ vysvětluje David Richards, zakladatel společnosti Prodrive a šéf nového týmu Bahrain Raid Xtreme.

Do 43. ročníku nejznámější maratonské rally světa nasadí tým dvojici vozů s oběma poháněnými nápravami. Speciály BRX T1 budou 4,5 metru dlouhé, dva metry široké a 1,8 metru vysoké. Jejich hmotnost činí 1850 kilogramů. Pohánět je budou přeplňované benzinové šestiválce o objemu 3,5 litru.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Naši konstruktéři pracovali na autě přes devět měsíců. Už jsme také testovali motor na brzdě v Banbury, kde se v našich dílnách nyní dokončuje první vůz,“ pokračuje Richards.

Jezdeckou sestavu by měl BRX představit během prázdnin. Za horkého kandidáta na místo za volantem jednoho z vozů je považován Španěl Nani Roma. Hovoří se také o Britu Chrisi Meekovi.

Na Dakar 2021 by měl BRX vyslat celkem 48 lidí. Přímo na trati bude oběma BRX T1 krýt záda jeden kamion MAN rychlé asistence. O přepravu materiálu a osob mezi jednotlivými bivaky se postará dalších třináct doprovodných vozidel.

BRX T1
BRX T1. © Bahrain Raid Xtreme
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...
Jakub Hroneš, Baja Poland 2020

Hroneš se dohodl na další spolupráci s Orion – MRG a cílí na Dakar

Jakub Hroneš se domluvil s týmem Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách by měl absolvovat Rally Dakar 2022.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu