Dakar 2021: Macík s automatem. Připravuje se i Liaz

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  

Tým Big Shock Racing potvrdil svůj záměr startovat na Rally Dakar 2021 s osvědčenou posádkou a inovovaným kamionem. Martin Macík, František Tomášek a David Švanda se znovu představí s Ivecem Powerstar, které však bude nově osazeno automatickou převodovkou.

Big Shock Racing, Dakar 2020
Zleva David Švanda, František Tomášek a Martin Macík před Rally Dakar 2020. © Big Shock Racing

„Na automatickou převodovku se těšíme. Měla by nám pomoci zrychlit hlavně v dunách, kde umožňuje plynulejší jízdu pod plným plynem. Letos jsme byli jediní v top 5, kdo jel na manuální řazení. Po zvážení všech plusů i mínusů jsme se pro automat nakonec rozhodli. Aktuálně ladíme software převodovky pro náš motor a odhaduji, že už v červnu Mates na Kotlině provede první testovací jízdy,“ popisuje šéf týmu Martin Macík starší.

Macíkův tým věnoval větší pozornost také pneumatikám, s nimiž měl na Dakaru 2020 opakovaně problémy. Proto se Big Shock Racing vydá podobnou cestou, jakou volí někteří jeho rivalové z absolutní špičky kategorie kamionů. Sedlčanští vsadí na nižší vzorek, což odlehčí běhoun a ten pak nebude tak náchylný k separaci od zbytku pneumatiky. Další technické změny vozu souvisejí například s tlumiči nebo usazením kabiny.

Modely Vrky
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Kromě Karla, jak se vozu Martina Macíka mladšího přezdívá, se v sedlčanských dílnách aktuálně pracuje na dalších dvou závodních speciálech.

Přestavbou prochází Macíkův předchozí dakarský kamion značky Liaz, jenž je všeobecně známý pod přezdívkou Franta. Tým jedná s několika zájemci, kteří by se chtěli zúčastnit Dakaru 2021 právě s tímto vozem. Během karantény pokročila také práce na zcela novém speciálu pro Dakar 2022.

V rámci přípravy na následující ročník dakarské rally plánuje Big Shock Racing účast na červencové Baje Aragón ve Španělsku, zářijové Baje Poland a říjnové Rallye du Maroc.

Text připraven na základě tiskové zprávy týmu Big Shock Racing

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...
Jakub Hroneš, Baja Poland 2020

Hroneš se dohodl na další spolupráci s Orion – MRG a cílí na Dakar

Jakub Hroneš se domluvil s týmem Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách by měl absolvovat Rally Dakar 2022.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu