Dakar 2021: Macík s automatem. Připravuje se i Liaz

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  

Tým Big Shock Racing potvrdil svůj záměr startovat na Rally Dakar 2021 s osvědčenou posádkou a inovovaným kamionem. Martin Macík, František Tomášek a David Švanda se znovu představí s Ivecem Powerstar, které však bude nově osazeno automatickou převodovkou.

Big Shock Racing, Dakar 2020
Zleva David Švanda, František Tomášek a Martin Macík před Rally Dakar 2020. © Big Shock Racing

„Na automatickou převodovku se těšíme. Měla by nám pomoci zrychlit hlavně v dunách, kde umožňuje plynulejší jízdu pod plným plynem. Letos jsme byli jediní v top 5, kdo jel na manuální řazení. Po zvážení všech plusů i mínusů jsme se pro automat nakonec rozhodli. Aktuálně ladíme software převodovky pro náš motor a odhaduji, že už v červnu Mates na Kotlině provede první testovací jízdy,“ popisuje šéf týmu Martin Macík starší.

Macíkův tým věnoval větší pozornost také pneumatikám, s nimiž měl na Dakaru 2020 opakovaně problémy. Proto se Big Shock Racing vydá podobnou cestou, jakou volí někteří jeho rivalové z absolutní špičky kategorie kamionů. Sedlčanští vsadí na nižší vzorek, což odlehčí běhoun a ten pak nebude tak náchylný k separaci od zbytku pneumatiky. Další technické změny vozu souvisejí například s tlumiči nebo usazením kabiny.

Modely Vrky
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Kromě Karla, jak se vozu Martina Macíka mladšího přezdívá, se v sedlčanských dílnách aktuálně pracuje na dalších dvou závodních speciálech.

Přestavbou prochází Macíkův předchozí dakarský kamion značky Liaz, jenž je všeobecně známý pod přezdívkou Franta. Tým jedná s několika zájemci, kteří by se chtěli zúčastnit Dakaru 2021 právě s tímto vozem. Během karantény pokročila také práce na zcela novém speciálu pro Dakar 2022.

V rámci přípravy na následující ročník dakarské rally plánuje Big Shock Racing účast na červencové Baje Aragón ve Španělsku, zářijové Baje Poland a říjnové Rallye du Maroc.

Text připraven na základě tiskové zprávy týmu Big Shock Racing

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu