Andalucía Rally: Al-Attiyah do čela, Peterhansel znovu s potížemi

Rubrika: Andalucía Rally, Auto  
/ Aktualizováno:

Medailové pozice v hodnocení druhé etapy Andaluské rally patřily výhradně vozům Toyota Hilux. Nejrychlejší čas dne vynesl Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela do čela průběžné klasifikace.

Nasser Al-Attiyah, Andalucía Rally 2020
Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing. Andalucía Rally 2020. © ODC/DPPI

Andalucía Rally 2020 pokračovala ve čtvrtek 8. října druhou etapou. Účastníky čekalo 242 kilometrů rozdělených do dvou samostatných rychlostních zkoušek. První vedla po úzkých cestách mezi olivovníky, druhá kopírovala část trati středeční etapy a v otevřené krajině se jelo o poznání rychleji.

Stéphane Peterhansel se do druhé etapy pustil s odhodláním smazat manko z předchozího dne. Ještě na 99. kilometru Francouz vedl s dvanáctisekundovým náskokem před Nasserem Al-Attiyahem. Do cíle však se svým Mini JCW Rally dorazil s devítiminutovou ztrátou jako šestý.

„Měli jsme defekt v místě, kde jsem nemohl zastavit, protože cesta tam byla velice úzká,“ vysvětluje Stéphane Peterhansel. „Chtěli jsme popojet, abychom neblokovali trať, jenže jsme přitom kolo poškodili. Výměna nám pak místo dvou trvala osm minut. Nemáme z toho samozřejmě radost, ale lepší je mít podobné problémy teď než na Dakaru.“

Stéphane Peterhansel, Andalucía Rally 2020
Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger, Mini JCW Rally, X-raid Mini JCW Team. Andalucía Rally 2020. © ODC/DPPI

Nasser Al-Attiyah sice finišoval s proraženou pneumatikou, přesto etapu vyhrál o více než dvě a půl minuty před Yazeedem Al-Rajhim a sesadil saúdskoarabského jezdce z první pozice celkového hodnocení.

„Včera jsme se zdrželi, protože jsme jeli s pohonem jediné nápravy, ale dnes jsme odvedli opravdu dobrou práci. Deset kilometrů před cílem jsme měli defekt, ale rozhodli jsme se, že už to dojedeme. Bylo pro nás důležité vyhrát a ujmout se vedení. Zítra sice pojedeme jako první, ale to není problém,“ ujišťuje Nasser Al-Attiyah.

Vedoucí dvojici dělí v polovině soutěže pouhých 23 sekund. Třetí je Carlos Sainz s buginou Mini. Z pátého na osmé místo klesla domácí Cristina Gutiérrez (Mini All4 Racing).

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

V kategorii side-by-side se z etapových vavřínu radoval znovu tým Monster Energy Can-Am. Tentokrát zásluhou Austina Jonese. V celkovém pořadí SSV zůstává Američan třetí za týmovými kolegy Aronem Domżałou a Gerardem Farrésem.

„Včera jsme udělali dvacet kilometrů před cílem chybu, která nás stála vítězství. Dnes to bylo bez problémů. Jestliže nikdo z nás nemusí ven z vozu, pak je to dobrý den,“ usmívá se Austin Jones.

Podrobné ohlédnutí za Andalucía Rally, kompletní přehled nejdůležitějších událostí neobvyklé sezony 2020, novinky ze zákulisí jednotlivých týmů před Dakarem 2021, unikátní a rozsáhlé sondy do dakarské historie, zajímavé rozhovory a spoustu dalšího originálního dakarského čtení najdete na 160 stranách druhého čísla tištěného magazínu DAKARMANIA. Vychází 1. prosince!

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu