Podmol po Andalusii: Drsnější, než jsem čekal

Rubrika: Tiskové zprávy  

Český motocyklový závodník Libor Podmol se na Andalucía Rally umístil na třetím místě v kategorii Rally 2. Stejné umístění bral v závěrečné sobotní etapě. Tím se oficiálně kvalifikoval na dakarskou rally.

Libor Podmol, Andalucía Rally 2020
Libor Podmol v cíli poslední speciálky ukazuje následky střetu s ostnatým drátem. © Orion - MRG

„Byla to pro mě první ostrá rally na velké motorce a musím říct, že je to drsnější, než jsem čekal. Vím, na čem mám do Dakaru pracovat,“ říká Libor Podmol.

Na prašných a písčitých cestách mezi španělskou Sevillou a Jerezem se Podmol poměřil se světovou špičkou dálkových soutěží a pořádně si vyzkoušel jízdu a navigaci na své dakarské motorce značky Husqvarna.

„Jsme s výsledkem spokojení. Libor měl několik krizových situacích, ze kterých se pokaždé dostal. Soutěž byla v mnoho věcech podobná Dakaru, se vším si poradil dobře a je to motivace do další části přípravy,“ míní manažer týmu Orion – Moto Racing Group Ervín Krajčovič.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Podmol ztratil v cíli na vítězného Davida Knighta 17 a půl minuty, druhé místo bral Španěl Tosha Schareina. Vše však mohlo být jinak. Český závodník totiž v poslední etapě skončil s motorkou v ostnatém drátu.

„Na dvacátém kilometru jsem kvůli menší skále vyletěl metr a půl do vzduchu a mířil motorkou od ostnatého drátu. Myslel jsem, že se od něj odrazím a pojedu dál, ale ten plot mě chytil a strhl mi dres a chránič, zahákl se za řídítko. Zároveň mě to katapultovalo z motorky,“ popisuje Podmol nepříjemnou situaci.

V polovině etapy navíc zjistil, že neprojel dvěma wainpointy a dostal čtyřminutovou penalizaci. „To byla ztráta, kterou jsem musel dohnat, pokud jsem chtěl pomýšlet na stupně vítězů v této kategorii. To se nakonec povedlo,“ těší Podmola, kterého potěšilo také srovnání s továrními jezdci. „V sobotu mi i se dvěma pády chybělo jen pět až šest minut na úplnou špičku, což si myslím, že je super pro nováčka. Jsem rád, že jsem ukázal rychlost.“

Libor Podmol, Andalucía Rally 2020
Libor Podmol, Husqvarna 450 RR, Orion - MRG. Andalucía Rally 2020. © ODC Events

Zároveň se Podmol ve Španělsku seznámil také s dalšími elitními závodníky, například s vítězem Dakaru Nasserem Al-Attiyahem. „Přišel za mnou sám, chtěl se seznámit. Dokonce mě pozval k sobě domů do Kataru. Prý mám přiletět, vzít si jenom helmu a postará se o mě,“ usmívá se Podmol, který si dá týden pauzu a pak se bude společně s týmem Orion – Moto Racing Group finálně připravovat na dakarskou rallye, která proběhne v lednu.

Tisková zpráva Libora Podmola [editováno]

Podrobné ohlédnutí za Andalucía Rally, kompletní přehled nejdůležitějších událostí neobvyklé sezony 2020, novinky ze zákulisí jednotlivých týmů před Dakarem 2021, unikátní a rozsáhlé sondy do dakarské historie, zajímavé rozhovory a spoustu dalšího originálního dakarského čtení najdete na 160 stranách druhého čísla tištěného magazínu DAKARMANIA. Vychází 1. prosince!

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Ross Branch, Rally Kazakhstan 2021

Rally Kazakhstan: Zlatá vzpruha pro Yamahu

Po nevydařeném Dakaru si tovární tým Yamahy v Kazachstánu výrazněl napravil reputaci. Ross Branch poprvé vyhrál podnik mistrovství světa.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Rally Kazakhstan 2021

Rally Kazakhstan: Debakl favoritů

Přestože Mathieu Serradori startoval do závěrečné etapy Rally Kazakhstan s komfortním náskokem, vítězství mu proklouzlo mezi prsty.

Více...
Martin Michek, Dakar 2021

Orion – MRG udržel Michka, nasazuje nováčka a zvažuje malle moto

Tým MRG si v těchto dnech řekl o pozornost oznámením příchodu Olgy Lounové. Ovšem mnoho důležitého se děje také kolem motorek.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu