Dakar 2021: Ignacio Casale s Tatrou týmu Buggyra Racing

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Tým Tatra Buggyra Racing nasadí na Rally Dakar 2021 dvojici kamionů Tatra Phoenix. Novým kolegou Martina Šoltyse bude trojnásobný vítěz pouštního maratonu Ignacio Casale.

[aktualizováno 24. 11. 2020, 15:44]

Ignacio Casale, Tatra Buggyra Racing
Ignacio Casale (vpravo) s navigátorem Álvarem Leónem při prezentaci týmu Tatra Buggyra Racing. © Buggyra Media

Martin Šoltys, David Schovánek a Tomáš Šikola přesednou do nově postaveného Phoenixu osazeného automatickou převodovkou.

„Myslím, že v dunách auto díky automatické převodovce zrychlí a budu mít čas věnovat se v nesrovnatelně větší míře řízení. Alespoň v této chvíli jsem o tom přesvědčený,“ říká k nejzásadnější technické novince Martin Šoltys, jenž má na svém kontě tři dakarské starty a zatím nejlepšího výsledku dosáhl letos, kdy se Schovánkem a Šikolou skončili těsně před branami první desítky.

„Navzdory všem omezením kvůli koronaviru se nám podařilo absolvovat celý naplánovaný testovací program, i když jsme o něm fanoušky a novináře záměrně neinformovali. Technologický posun je opravdu patrný, a proto můžeme očekávat zlepšení naší výkonosti,“ věří ředitel týmu Martin Koloc. „Nové auto je vylehčené, kromě automatické převodovky má nový motor se zvýšeným výkonem a podařilo se nám také zásadně vylepšit odpružení. Naše očekávání jsou velká.“

Novými posilami dva dakarští vítězové

Ještě podstatně bohatšími dakarskými zkušenostmi se může pochlubit nová posila týmu. Ignacio Casale se na start Rally Dakar postaví už podvanácté. Ve své bohaté sbírce trofejí má také „beduíny“ za tři vítězství a dvě druhá místa v kategorii čtyřkolek.

DAKARMANIA #2
DAKARMANIA #2 vychází 1. prosince! Kliknutím na obrázek přejdete do E-SHOPU

Úplným nováčkem nebude Chilan ani v kabině závodního kamionu. V roce 2010 totiž právě jako člen posádky nákladního vozu na Dakaru debutoval, nicméně za volantem tehdy seděl jeho otec Francisco. Nyní bude sám řídit Phoenix s manuálním řazením, který na Dakaru 2020 pilotoval Šoltys.

„V kategorii čtyřkolek jsem dosáhl všech svých cílů a vyzkoušet si závodění s kamionem bylo vždycky mým snem,“ tvrdí Ignacio Casale. „V důsledku opatření přijatých v souvislosti s covidem jsme sice neměli mnoho času na vyzkoušení Tatry, ale se stejnými omezeními a podmínkami se museli vypořádat i všichni ostatní. Navzdory všemu jsme připravení a těšíme se na Dakar 2021.“

Sedačku navigátora v Casaleho posádce obsadí Álvaro León, jenž se jako spolujezdec Francisca „Chaleca“ Lópeze radoval z dakarského triumfu v roce 2019 v kategorii SSV. Jméno palubního mechanika Buggyra zatím oficiálně neoznámila. Při prezentaci týmu byla na voze jmenovka Petra Čapky, který se loni s Tatrou vlastního týmu účastnil Africa Eco Race.

Buggyra Racing bude mít v lednu v Saúdské Arábii také dvojnásobné zastoupení v kategorii SSV. Se speciály Can-Am pojedou Josef Macháček a Tomáš Enge.

Podrobnosti o přípravách všech českých týmů na Dakar 2021, obsáhlé a otevřené rozhovory s účastníky, stejně jako bohatý materiál o historii nejslavnější maratonské rally světa najdete na 160 stranách druhého čísla našeho magazínu. DAKARMANIA #2 vychází 1. prosince! Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Dakar 2021

Dakar 2022: MAZ nebude chybět kvůli ASO, ale podpoře Lukašenkova režimu

Tovární tým běloruské státní automobilky MAZ nemůže startovat na Rally Dakar. Nejedná se však o žádné svévolné gesto pořadatelů Rally Dakar.

Více...
DAKARMANIA #4 & sezona 2022

Nezastavujeme, máme zpoždění… ale jedeme dál!

Po velmi turbulentním říjnu pro nás bude listopad značně hektický a perný. Magazín DAKARMANIA totiž dostává druhou šanci.

Více...
Šoltys & Macík

Big Shock! Racing vyšle na Dakar dvě ostřílené posádky

Tým Big Shock! Racing vyšle na Dakar 2022 dva závodní kamiony Iveco. Se starším pojede Martin Macík ml., s novým Martin Šoltys.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu