Potvrzeno: Tomečka čeká perný víkend… a Dakar 2021!

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Tomáš Tomeček se v lednu po jedenácti letech vrátí na Rally Dakar. A dokonce se stejným vozem. Ovšem se svou Tatrou 815 tentokrát nebude usilovat o co nejlepší výsledek, ale v roli rychlé asistence bude k dispozici jednomu ze špičkových týmů kategorie side-by-side.

Tomáš Tomeček, Africa Race 2020
Tomáš Tomeček, Tatra 815, Czechoslovak Team. Africa Eco Race 2020. © Tom Racing

„Vše proběhlo tak, jak podle smlouvy mělo, a napsali mi, že vše potvrzují a těší se na spolupráci,“ říká Tomáš Tomeček, jenž bude na Dakaru krýt záda buginám připraveným německým týmem South Racing.

Na Arabský poloostrov vyrazí společně s navigátorem Ladislavem Lálou a podle posledních informací by jejich posádka mohla zůstat pouze dvoučlenná.

„Přes víkend budeme s Láďou v Kopřivnici nakládat auto. Musíme ho vybavit větším množství dílů, než kolik jich vezeme, pokud jedeme v závodním módu. A v neděli pak vyrazím do Marseille,“ popisuje Tomeček svůj nejbližší program. „Díly na buginy přeložíme do tatrovky nejspíš až v Saúdské Arábii. Před startem na to bude dost času. Naopak teď při nalodění ve Francii na to asi moc prostor nebude. Každopádně vše bude připravené, prostor na uložení věcí týmu mám podle domluvy už nachystaný.“

DAKARMANIA, akční balíček
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Tomáš Tomeček patří k věrným vyznavačům Africa Eco Race. Pokud by nebyl ročník 2021 zrušen kvůli situaci kolem koronaviru, na Dakar do Saúdské Arábie by se jistě nevydal a dal by opět přednost Africe. Přesto se na novou roli těší.

„Mám radost. Líbí se mi to, protože to má smysl. Nebude to o honbě za časem, ale člověk tam bude, aby pomohl ostatním,“ uzavírá Tomeček.

Podrobnosti o přípravách všech českých týmů na Dakar 2021, obsáhlé a otevřené rozhovory s účastníky, stejně jako bohatý materiál o historii nejslavnější maratonské rally světa najdete na 160 stranách druhého čísla našeho magazínu. DAKARMANIA #2 vychází 1. prosince! Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sestry Kolocovy, Dakar 2021

FIA odsoudila nevhodné komentáře a vyjádřila podporu dívkám a mladým ženám

FIA odsoudila nevhodné komentáře pronesené na Dakaru a vyjádřila záměr dále podporovat dívky a mladé ženy v motorsportu.

Více...
Josef Macháček, Dakar 2021

Komentář: Když se míchají jablka s hruškami aneb Co vyhrál Josef Macháček?

V marketingu je pro mě záměrná lež prostě jen pokusem o uvedení velkého počtu lidí v omyl. A taková lež mi vadí.

Více...
Ondřej Klymčiw, Dakar Classic 2021

Dakar Classic 2021: Bronz nakonec

Průběžně aktualizované zpravodajství o premiérovém ročníku soutěže pravidelnosti Dakar Classic 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu