Boris Vaculík bojuje. Tentokrát však nikoliv na závodní trati

Rubrika: Tiskové zprávy  

Přestože se tým 3RCZ.com v průběhu roku připravoval na účast na Rally Dakar 2021 a již v červnu odeslal přihlášku, nakonec posádka Boris Vaculík, Martin Plechatý ve startovní listině chybí. Svou účast tým odvolal kvůli zdravotním problémům svého pilota.

Boris Vaculík, Dakar 2020
Boris Vaculík, 3RCZ.com. Rally Dakar 2020. © 3RCZ.com

Navzdory omezeným možnostem během pandemie nemoci covid-19 se Boris Vaculík na podnicích autokrosového mistrovství ČR udržoval v závodním tempu. Před posledním závodem MČR v Sedlčanech mu patřila druhá pozice v průběžném hodnocení kategorie Superbuggy, navíc s odstupem pouhého bodu od vedoucího jezdce. O mistrovský titul se chtěl samozřejmě ucházet, ale do posledního závodu nemohl odstartovat. Důvodem byly výsledky zdravotních testů a následná operace.

„Už v Nové Pace jsem se necítil dobře a bohužel se to hned po závodech potvrdilo. Série vyšetření, bleskový termín operace, odstranění ‚vetřelce‘, kterého jsem si bůhví jak dlouho pěstoval, a rekonvalescence. Takové byly mé poslední měsíce,“ popisuje Boris Vaculík. „Musím říct, že jsem opravdu vděčný všem lékařům a sestrám z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, kteří o mě pečovali. Jsou to borci a profíci, moc jim děkuji.“

Vzhledem k okolnostem se posádka v průběhu října z Dakaru 2021 odhlásila. Po nějaký čas ale existovala naděje, že do závodu odstartuje alespoň jeden člen týmu 3RCZ.com. Návrat do sedla čtyřkolky plánoval Martin Plechatý. Ale i z této varianty, zejména pro časovou náročnost, sešlo.

DAKARMANIA #2
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Nechtěl jsem sedět doma a začal přemýšlet o návratu na čtyřkolku s tím, že bych vyrazil i s Borisem, pokud by mu to zdravotní stav dovoloval. Chtěl jsem ho udržet v dakarském rytmu. Pořadatel mi sice umožnil přihlásit se i po uzávěrce, ale nakonec díky krátkému času na přípravu, ale i kvůli covidu by to nebylo realizovatelné,“ vysvětluje Martin Plechatý.

Boris Vaculík se nyní plně věnuje rehabilitaci a tento týden jej čeká ještě jeden operační zákrok.

„Příští rok se budu snažit dostat co nejdříve do formy. Autokrosovou sezónu určitě nestihnu, ale velkou výzvou pro mě je stále start na Dakaru 2022. Je to cíl, který mě žene dopředu. Celou situaci mi velmi ulehčuje neuvěřitelná podpora mých blízkých a samozřejmě úžasná síla a energie, kterou mi předávají kluci z týmu, kteří to se mnou prožívají,“ uzavírá Vaculík.

Tisková zpráva týmu 3RCZ.com [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Andalucía Rally 2020

Andalucía Rally: Mezi přihlášenými Češi, tovární týmy i Quintanilla

Přestože Andalucía Rally není součástí světového šampionátu, nechybí na seznamu přihlášených tovární týmy, ani řada dalších zajímavých jmen.

Více...
Land Rover, Dušan Randýsek

České posádky vyrazí na Dakar Classic s Land Rovery

Dušan Randýsek absolvoval Dakar na motorce, se side-by-side i kamionem. A svůj pestrý dakarský příběh příští rok obohatí o další zkušenost.

Více...
Franco Caimi, Hero MotoSports

Hero MotoSports s novou posilou od Yamahy

Ambiciózní Hero MotoSports Team Rally zařadil na svou soupisku čtvrtého jezdce. S novou akvizicí se poprvé představí na Andalucía Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu