Dakar 2021: Buggyra mění složení dvou posádek

Rubrika: Dakar 2021, Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Pravidlo o tom, že život je změna a člověk míní, leč okolnosti mění, platí v případě týmu Buggyra Racing i pro blížící se Rally Dakar 2021. Tým musel sáhnout do složení svých posádek. Ke změnám (zatím) došlo na dvou postech.

Vlastimil Tošenovský, Dakar 2020
Vlastimil Tošenovský, Buggyra Racing. Rally Dakar 2020. © Buggyra Media

Petr Čapka, který měl původně plnit roli palubního mechanika v Tatře pilotované Ignaciem Casalem, se závodu nezúčastní z vážných rodinných důvodů. Jeho místo zaujme kmenový mechanik Buggyry David Hoffmann.

„Ignacio to nijak nekomentuje, navíc se nám sáhnutí do vlastních zdrojů vyplatilo již dříve, kdy jsme k Martinovi Šoltysovi posadili do kamionu Tomáše Šikolu,“ říká šéf týmu Martin Koloc, jenž však musel na poslední chvíli řešit ještě jednu výměnu. Po testování v Dubaji totiž ze sestavy ze zdravotních důvodů vypadla také Markéta Skácelová, jež měla jet jako navigátorka Tomáše Engeho.

„Oslovili jsme Vlastu Tošenovského, který v lednu navigoval Pepu Macháčka. Říkal, že to bere,“ hlásí Koloc.

„S Markétou jsme si sedli, vypadalo to dobře, ale nemá cenu pokoušet osud a jít do tak náročného závodu, když člověk není stoprocentně zdravotně fit. Kromě toho letošním Dakarem nic nekončí,“ věří Tomáš Enge. „Co se Vlasty Tošenovského týče, smekám před flexibilitou vedení. Lepší to snad s ohledem na vzniklou situaci ani nemohlo být.“

„Víme, že se jedná o značný zásah a svým způsobem nabourání strategie, ale jinak to nešlo,“ konstatuje manažer týmu Jan Kalivoda, který má pro případ pozitivního testu na covid-19 připraveny tři náhradníky z řad mechaniků schopné „naskočit“ den před odletem. „Veškeré vyřizování stálo spoustu úsilí, nemálo peněz, ale o štěstí se ví, že přeje připraveným. Na druhou stranu se ukázala síla týmového ducha. Tři lidi budou trávit Vánoce s rodinami s vědomím, že přes původní plány může zazvonit telefon a všechno bude jinak.“

Pravidlo o tom, že nikdo není nenahraditelný, platí i v případě posádek.

„Trio Enge, Macháček, Šoltys nastoupilo v Česku do dobrovolné týdenní předodletové karantény a totéž hlásí z Chile Casale. Ale i v jejich případě máme náhradní řešení, byť si v této chvílí vůbec nepřipouštím, že by k němu mělo dojít,“ uzavírá Kalivoda.

Tisková zpráva týmu Buggyra Racing [editováno]

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Milan Engel, Rallye du Maroc 2021

Rallye du Maroc: Engel a Kubiena zraněni, Macíka zastavila technika

Češi na Marocké rally neuspěli. Milan Engel i Tomáš Kubiena se v průběhu soutěže zranili a Macíkově posádce vystavila stopku prasklá nádrž.

Více...
Martin Macík, Rallye du Maroc 2021

Macík v Maroku zatím vede

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda s novým Ivecem týmu Big Shock! Racing na Rallye du Maroc zatím vedou v kategorii kamionů.

Více...
Gert Huzink, Rallye du Maroc 2021

Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

MKR Technology jede bomby! Po testech, které proběhly minulý týden v Polsku, následovalo rychlé rozhodnutí a bleskový přesun do Maroka.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu