Africa Eco Race nebude kolidovat s Dakarem

Rubrika: Africa Eco Race  

Organizátoři Africa Eco Race pod vedením Jeana-Louise Schlessera učinili krok, jemuž se dlouho bránili. Čtrnáctý ročník AER se v roce 2022 nepojede v tradičním zimním termínu, ale až počátkem jara.

Tomáš Tomeček, Africa Race 2020
Tomáš Tomeček, Tatra 815, Czechoslovak Team. Africa Eco Race 2020. © AER Media

Podle oficiálního prohlášení pořadatelského týmu je hlavním důvodem změny snaha o zajištění co nejlepších hygienických podmínek v průběhu závodu. Dva měsíce navíc mohou v celosvětovém úsilí o zastavení nebo alespoň zpomalení šíření nemoci covid-19 nepochybně sehrát nezanedbatelnou roli. Přesunu závodu však nahrává i několik dalších faktorů.

Koronavirus totiž nevedl jen ke zrušení loňských ročníků většiny významných mezinárodních cross-country rally, ale také k jejich přesunu v letošním kalendáři. Po přeložení Abu Dhabi Desert Challenge a Morocco Desert Challenge do podzimních měsíců zůstalo v jarní části sezony de facto jen několik krátkých baj. Navíc není pravděpodobné, že by se ADDC a MDC příští rok vracely do termínů, které jim patřily v předchozích letech, neboť pro organizátory by to znamenalo nutnost připravit další ročník za méně než půl roku.

DAKARMANIA #3
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

A to je velká příležitost pro Africa Eco Race. Po přesunu na březen se zbaví kolize s Rally Dakar a stane se pravděpodobně největším jarním podnikem v kalendáři mezinárodních cross-country rally. Díky tomu by mohl získat větší pozornost médií a možná i účastníků. Ovšem až příští jaro ukáže, zda bude mít úprava očekávaný přínos. Každopádně pořadatelé AER zatím potvrdili změnu termínu jen na rok 2022.

AFRICA ECO RACE 2022
11. až 14. březnapřejímky a oficiální start v jižní Francii
nalodění
15. březnavylodění v Maroku
1. etapa
16. až 26. březnadalších 10 etap a den volna v Maroku, Mauritánii a Senegalu
27. březnazávěrečná 12. etapa u Růžového jezera
vyhlášení vítězů
počátek dubnanávrat soutěžní a doprovodné techniky do Francie
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Andalucía Rally 2020

Andalucía Rally: Mezi přihlášenými Češi, tovární týmy i Quintanilla

Přestože Andalucía Rally není součástí světového šampionátu, nechybí na seznamu přihlášených tovární týmy, ani řada dalších zajímavých jmen.

Více...
Land Rover, Dušan Randýsek

České posádky vyrazí na Dakar Classic s Land Rovery

Dušan Randýsek absolvoval Dakar na motorce, se side-by-side i kamionem. A svůj pestrý dakarský příběh příští rok obohatí o další zkušenost.

Více...
Franco Caimi, Hero MotoSports

Hero MotoSports s novou posilou od Yamahy

Ambiciózní Hero MotoSports Team Rally zařadil na svou soupisku čtvrtého jezdce. S novou akvizicí se poprvé představí na Andalucía Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu