Pablo Quntanilla končí u Husqvarny

Rubrika: Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

Pablo Quintanilla a tovární tým Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing se dohodli na okamžitém ukončení spolupráce. Chilan opouští sestavu mattighofenského výrobce po více než pěti letech.

Pablo Quintanilla před Dakarem 2021
Pablo Quintanilla, Husqvarna FR 450 Rally, Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. © Husqvarna

„Rozchod s jezdcem, který byl tolik let tak důležitou součástí našeho týmu, není nikdy snadný, ale v motoristickém sportu se to stává,“ říká manažer týmu Pela Renet. „Pablo je skvělý jezdec a jeho přínos pro tým byl značný. Nejprve jsme byli týmoví kolegové a závodili jsme společně, pak jsem s ním spolupracoval a podporoval ho z pozice manažera týmu. Proto mu chci osobně, ale i jménem týmu a všech zainteresovaných poděkovat za jeho tvrdou práci a odhodlání a popřát mu do budoucna jen to nejlepší.“

Společně (téměř) na vrchol

První smlouvu s Husqvarnou podepsal Quintanilla na konci roku 2015, kdy se v jejím nově formovaném továrním týmu stal kolegou zkušeného Portugalce Rubena Farii a v rally začínajícího Reneta. O prodloužení kontraktu – ale i post neoficiální týmové jedničky – si řekl přesvědčivými výkony v roce 2016. Na Dakaru byl třetí a dařilo se mu také ve světovém šampionátu. Díky umístění na stupních vítězů na všech podnicích sezony získal titul mistra světa v cross-country rally, který o rok později obhájil. V roce 2018 skončil druhý.

Do skupiny velkých favoritů patřil Quintanilla pravidelně i na Dakaru. Velmi blízko k vysněnému výsledku měl v roce 2019, kdy byl před poslední etapou s minutovým odstupem druhý. Zlomenina nohy při tvrdém dopadu po jednom ze skoků na závěrečné speciálce jej však odsunula na čtvrtou příčku.

DAKARMANIA 2021
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Přestože kvůli rekonvalescenci přišel o úvodní část následující sezony, na podzim se vrátil ve velkém stylu. V září pošesté vyhrál domácí Atacama Rally a o čtyři měsíce později vybojoval na Dakaru 2020 druhé místo, jež je pro Quintanillu i pro Husqvarnu dosud nejlepším výsledkem na nejpopulárnější maratonské rally světa. Letos byl na Dakaru sedmý.

Ukončení spolupráce s Husqvarnou by v případě 34letého Chilana neměl znamenat odchod ze světa cross-country rally, ani přechod do jiné kategorie. Po přestupu Kevina Benavidese ke KTM je právě Quintanillovo jméno často spojováno s uvolněným místem v továrním týmu Hondy.

Husqvarna zatím nezveřejnila, kdo by měl dvojnásobného mistra světa v jejím týmu nahradit.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Andalucía Rally 2020

Andalucía Rally: Mezi přihlášenými Češi, tovární týmy i Quintanilla

Přestože Andalucía Rally není součástí světového šampionátu, nechybí na seznamu přihlášených tovární týmy, ani řada dalších zajímavých jmen.

Více...
Land Rover, Dušan Randýsek

České posádky vyrazí na Dakar Classic s Land Rovery

Dušan Randýsek absolvoval Dakar na motorce, se side-by-side i kamionem. A svůj pestrý dakarský příběh příští rok obohatí o další zkušenost.

Více...
Franco Caimi, Hero MotoSports

Hero MotoSports s novou posilou od Yamahy

Ambiciózní Hero MotoSports Team Rally zařadil na svou soupisku čtvrtého jezdce. S novou akvizicí se poprvé představí na Andalucía Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu