Šoltys u Buggyry končí. Tým staví dva nové vozy

In Kamiony On
- Updated

Po čtyřech společných startech na Rally Dakar dospěla spolupráce Martina Šoltyse a týmu Tatra Buggyra Racing ke konci. Přesto by se měl roudnický tým objevit na startu následujícího ročníku nejpopulárnější maratonské rally světa se dvěma kamiony.

Martin Šoltys, Dakar 2021
Martin Šoltys, Tatra Buggyra Racing. Rally Dakar 2021. © Buggyra Media

Martin Šoltys na Dakaru debutoval v barvách Buggyry v roce 2018 a s roudnickým týmem absolvoval i tři následující ročníky. Letos v lednu se s Tatrou Phoenix vybavenou nově automatickou převodovkou poprvé prosadil do první desítky konečného hodnocení kamionů. Přesto se s týmem na další spolupráci nedohodli.

„Martin je spolehlivý jezdec schopný podávat vysoce konzistentní výkony na hraně nejlepší desítky. Taky proto dostal před letošním Dakarem speciál s automatickou převodovkou, díky čemuž se poprvé během svého působení v soutěži probojoval mezi deset nejlepších závodníků. V současné době ale stavíme dva nové – troufám si říct revoluční – speciály, vyžadující jiný typ jezdce,“ cituje oficiální tisková zpráva Tatra Buggyra Racingu šéfa týmu Martina Koloce.

Tatra 815 6x6 Babča, resin
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Podle Koloce se novou jedničkou týmu stává Chilan Ignacio Casale. Trojnásobný dakarský vítěz v kategorii čtyřkolek absolvoval ročník 2021 se starším Phoenixem s manuální převodovkou a při premiéře za volantem soutěžního kamionu se v celkových výsledcích prosadil před týmového kolegu Šoltyse na devátou příčku.

Pilota druhého vozu hodlá tým připravit v rámci vlastní jezdecké akademie.

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais: Zdá se, že Dakar 2023 bude masakr

Rally Dakar se v roce 2023 pojede už počtvrté v řadě výhradně v Saúdské Arábii. Přesto pořadatelé slibují několik pozoruhodných novinek.

Více...
DAKARMANIA #5

DAKARMANIA #5 právě vychází

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu