Šoltys u Buggyry končí. Tým staví dva nové vozy

Rubrika: Kamiony  
/ Aktualizováno:

Po čtyřech společných startech na Rally Dakar dospěla spolupráce Martina Šoltyse a týmu Tatra Buggyra Racing ke konci. Přesto by se měl roudnický tým objevit na startu následujícího ročníku nejpopulárnější maratonské rally světa se dvěma kamiony.

Martin Šoltys, Dakar 2021
Martin Šoltys, Tatra Buggyra Racing. Rally Dakar 2021. © Buggyra Media

Martin Šoltys na Dakaru debutoval v barvách Buggyry v roce 2018 a s roudnickým týmem absolvoval i tři následující ročníky. Letos v lednu se s Tatrou Phoenix vybavenou nově automatickou převodovkou poprvé prosadil do první desítky konečného hodnocení kamionů. Přesto se s týmem na další spolupráci nedohodli.

„Martin je spolehlivý jezdec schopný podávat vysoce konzistentní výkony na hraně nejlepší desítky. Taky proto dostal před letošním Dakarem speciál s automatickou převodovkou, díky čemuž se poprvé během svého působení v soutěži probojoval mezi deset nejlepších závodníků. V současné době ale stavíme dva nové – troufám si říct revoluční – speciály, vyžadující jiný typ jezdce,“ cituje oficiální tisková zpráva Tatra Buggyra Racingu šéfa týmu Martina Koloce.

Tatra 815 6x6 Babča, resin
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Podle Koloce se novou jedničkou týmu stává Chilan Ignacio Casale. Trojnásobný dakarský vítěz v kategorii čtyřkolek absolvoval ročník 2021 se starším Phoenixem s manuální převodovkou a při premiéře za volantem soutěžního kamionu se v celkových výsledcích prosadil před týmového kolegu Šoltyse na devátou příčku.

Pilota druhého vozu hodlá tým připravit v rámci vlastní jezdecké akademie.

DAKARMANIA #4

Detailní shrnutí zásadních novinek a událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obšírně zpracované kapitoly z dakarské historie, otevřené rozhovory a spoustu dalších zajímavostí naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4.

Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu