Pro Aleše Lopraise Dakar 2023 předčasně skončil

Rubrika: Dakar 2023, Kamiony, Partnerské týmy  
/ Aktualizováno:

Posádka Aleše Lopraise, která dosud vedla průběžné hodnocení kategorie kamionů, nemůže pokračovat v závodě. Místo toho musí být k dispozici orgánům činným při vyšetřování nešťasné tragické nehody, k níž došlo v úterní deváté etapě.

Aleš Loprais, Dakar 2023
Aleš Loprais / Jaroslav Valtr ml. / Petr Pokora, Praga VS4 DKR, Instaforex Loprais Team. Dakar 2023. © ASO/DPPI

Praga V4S DKR se startovním číslem 508 měla ve středu 11. ledna v 7:00 hod místního času (5:00 hod SEČ) opustit bivak v Harazu a vydat se do 10. etapy, respektive jejího prvního spojovacího úseku vedoucího na start rychlostní zkoušky. Do ní měla vyrazit ve 13:05 (11:05 SEČ).

Organizátoři však posádce nedovolili pokračovat v soutěži. Je zřejmé, že jejich rozhodnutí souvisí s nehodou, k níž došlo na trati předchozí etapy, ovšem oficiální zdůvodnění svého rozhodnutí pořadatelé ve středu dopoledne nezveřejnili. Jedinou informaci ze strany pořádající společnosti ASO tak dosud obsahuje pouze příspěvek zveřejněný v 11:10 v on-line zpravodajství na webu a v aplikacích soutěže.

V něm se uvádí: „Dosavadní lídr Aleš Loprais se v bivaku dozvěděl, že byl účastníkem nehody, při níž zemřel italský divák, a je k dispozici orgánům, které v takových případech obvykle provádějí vyšetřování, což mu znemožnilo odstartovat do speciálu.“

Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.
Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.

Mohlo by vás zajímat

Magazín DAKARMANIA - výprodej

Zbývají poslední dny! Výprodej magazínů DAKARMANIA končí

Již jen několik posledních dnů zbývá do ukončení závěrečného výprodeje magazínů DAKARMANIA. Není však vyloučeno, že bez některých čísel zůstaneme ještě dříve.

Více...
Tosha Schareina, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: První vítězství ve světovém šampionátu pro Schareinu

Na jaře vytáhla Honda Toshu Schareinu jako svého žolíka, ale mladý Španěl by se rychle mohl stát trumfovým esem.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: Al-Attiyah krok od titulu. Toyota obhájila

Spanilá jízda Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela světovým šampionátem v dálkových rally pokračovala na přelomu srpna a září v Argentině

Více...

Mobile Sliding Menu