Pro Aleše Lopraise Dakar 2023 předčasně skončil

Rubrika: Dakar 2023, Kamiony, Partnerské týmy  
/ Aktualizováno:

Posádka Aleše Lopraise, která dosud vedla průběžné hodnocení kategorie kamionů, nemůže pokračovat v závodě. Místo toho musí být k dispozici orgánům činným při vyšetřování nešťasné tragické nehody, k níž došlo v úterní deváté etapě.

Aleš Loprais, Dakar 2023
Aleš Loprais / Jaroslav Valtr ml. / Petr Pokora, Praga VS4 DKR, Instaforex Loprais Team. Dakar 2023. © ASO/DPPI

Praga V4S DKR se startovním číslem 508 měla ve středu 11. ledna v 7:00 hod místního času (5:00 hod SEČ) opustit bivak v Harazu a vydat se do 10. etapy, respektive jejího prvního spojovacího úseku vedoucího na start rychlostní zkoušky. Do ní měla vyrazit ve 13:05 (11:05 SEČ).

Organizátoři však posádce nedovolili pokračovat v soutěži. Je zřejmé, že jejich rozhodnutí souvisí s nehodou, k níž došlo na trati předchozí etapy, ovšem oficiální zdůvodnění svého rozhodnutí pořadatelé ve středu dopoledne nezveřejnili. Jedinou informaci ze strany pořádající společnosti ASO tak dosud obsahuje pouze příspěvek zveřejněný v 11:10 v on-line zpravodajství na webu a v aplikacích soutěže.

V něm se uvádí: „Dosavadní lídr Aleš Loprais se v bivaku dozvěděl, že byl účastníkem nehody, při níž zemřel italský divák, a je k dispozici orgánům, které v takových případech obvykle provádějí vyšetřování, což mu znemožnilo odstartovat do speciálu.“

Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.
Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.

Mohlo by vás zajímat

Dmitrij Sotnikov, Silk Way Rally 2022

Kamaz: Až se vrátíme, musíme vyhrávat

Tovární tým Kamazu nemohl startovat na Rally Dakar 2023 kvůli sankcím uvaleným na automobilku Evropskou unií. Vedení týmu přesto opakovaně zdůvodňuje svou absenci v Saúdské Arábii odlišně.

Více...
Vimos No. 50: Tatra 815 4×4, 1992

Novinka od Vimosu: Tatra Karla Lopraise z roku 1992

Vydavatelství Vimos představilo další novinku ze své produkce. Jedná se o Tatru 815 4×4, s níž Karel Loprais sbíral úspěchy v roce 1992.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2023

Sainzova havárie na Dakaru se neobešla bez následků. Španěl si poranil páteř

Edouard Boulanger není jediným členem posádek továrního týmu Audi, jehož čeká delší rekonvalescence po zranění, které utrpěl v průběhu Rally Dakar 2023.

Více...

Mobile Sliding Menu