Nasser Al-Attiyah potvrdil odchod od Toyoty

Rubrika: Auto, Baja Aragón 2023, Rally Dakar, W2RC  
/ Aktualizováno:

Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel s Toyotou vyhráli dva poslední Dakary, ale o čistý hattrick se s továrním Hiluxem třídy T1+ nepokusí. V září tým Toyota Gazoo Racing opustí.

Nasser Al-Attiyah, Baja Aragón 2023
Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel, Toyota GR DKR Hilux, Toyota Gazoo Racing. Baja Aragón 2023. © Red Bull

Nasser Al-Attiyah hájí barvy Toyoty od roku 2016 a od té doby vybojoval pro japonskou automobilku tři dakarská vítězství (2019, 2022 a 2023), třikrát získal Světový pohár FIA v cross-country rally (2016, 2017 a 2021) a loni se stal také historicky prvním mistrem světa v dálkových rally. Letošní sezonu W2RC však už s Toyotou GR DKR Hilux nedokončí.

O Katařanově odchodu od Toyoty se v zákulisí mluvilo už od května, kdy začal jednat minimálně se dvěma dalšími týmy o možném přestupu. Zároveň si však nechával otevřená dvířka i pro možné prodloužení stávajícího kontraktu. Ovšem bezprostředně po svém vítězství na červencové španělské baje Al-Attiyah veřejně oznámil, že jeho spolupráce s Toyotou pokračovat nebude.

„Mám velkou radost, že jsme Baju Aragón pošesté vyhráli a že vedeme světový pohár, ale zároveň jsem i smutný, protože tato baja byla mou poslední s Toyotou,“ uvedl 52letý matador v cíli soutěže. „Takový je život a já přeji týmu do budoucna hodně štěstí. Rád bych všem poděkoval za veškerou práci, kterou v průběhu posledních šesti let odvedli, a jsem velice vděčný za vše, co mi dali.“

Závěrečným závodem pětinásobného dakarského vítěze v roli továrního jezdce Toyoty bude Desafío Ruta 40, kterou hostí od 26. srpna Argentina. Čtvrtý podnik letošního mistrovství světa v dálkových rally (W2RC) skončí 1. září, kdy zároveň vyprší Al-Attiyahův stávající kontrakt.

Případnému novému zaměstnavateli může být Al-Attiyah k dispozici už při říjnové Marocké rally, která uzavře sezonu W2RC a již tradičně bývá považována za generálku před lednovým Dakarem.

Mohlo by vás zajímat

Magazín DAKARMANIA - výprodej

Zbývají poslední dny! Výprodej magazínů DAKARMANIA končí

Již jen několik posledních dnů zbývá do ukončení závěrečného výprodeje magazínů DAKARMANIA. Není však vyloučeno, že bez některých čísel zůstaneme ještě dříve.

Více...
Tosha Schareina, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: První vítězství ve světovém šampionátu pro Schareinu

Na jaře vytáhla Honda Toshu Schareinu jako svého žolíka, ale mladý Španěl by se rychle mohl stát trumfovým esem.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: Al-Attiyah krok od titulu. Toyota obhájila

Spanilá jízda Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela světovým šampionátem v dálkových rally pokračovala na přelomu srpna a září v Argentině

Více...

Mobile Sliding Menu