Nasser Al-Attiyah, Qatar Cross-Country Rally 2019

SVĚTOVÝ POHÁR FIA V CROSS-COUNTRY RALLY 2019

FIA World Cup for Cross-Country Rallies

Po vyčlenění kratších soutěží typu baja do samostatné série zbylo v kalendáři Světového poháru FIA v cross-country rally 2019 jen pět podniků.

Novinkou v kalendáři SP měl být květnový Turkmen Desert Race. FIA a Turkemnistán ale nakonec nedospěly k dohodě a závod byl zrušen.

Rally zařazené do SP mohou být maximálně sedmidenní. První den je vyhrazen pro přejímky. Celková délka rychlostních zkoušek musí být minimálně 1 200 km.

KALENDÁŘ SEZONY 2019
21.02.201926.02.2019Qatar Cross-Country Rallyvíce
31.03.201904.04.2019Abu Dhabi Desert Challengevíce
26.05.201901.06.2019Rally Kazakhstanvíce
05.10.201909.10.2019Rallye du Marocvíce

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

JEZDCI CELKOVĚ

PořadíJezdecBody
1.Nasser Al-Attiyah (QAT)25+525+560
2.Stéphane Peterhansel (FRA)25+518+351
3.Reinaldo Varela (BRA)8+510+34+535
4.Yazeed Al-Rajhi (SAU)18+306+027
5.Vladimir Vasiljev (RUS)15+18+0024
6.Khalid Al Qassimi (ARE)18+321
7.Casey Currie (USA)12+517
8.Aron Domżała (POL)15+116
=Kuba Przygoński (POL)0015+116
10.Miroslav Zapletal (CZE)1+0012+013
11.Yasir Hamad Seaidan (SAU)12+0012
12.Mohammed Al Meer (QAT)0+501+511
13.Bernhard ten Brinke (NLD)10+00010
=Fjodor Vorobjev (RUS)6+30+1010
=Denis Krotov (RUS)10+010
16.Andrej Čerednikov (KAZ)8+08
17.Martin Prokop (CZE)6+06
18.Camelia Liparoti (ITA)4+105
=José Luis Peña Campo (ESP)02+35
20.Cyril Despres (FRA)4+04
21.Samyrat Gurbanov (TKM)0+33
22.Eugenio Amos (ITA)2+002
=Thomas Bell (ARE)2+02
24.Khalid Al Jafla (ARE)1+01
=Maria Oparina (RUS)0+11
=Kirill Černěnkov (KAZ)0+11

BODOVÁNÍ

Za umístění v absolutní klasifikaci (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) a za umístění ve třídách T1, T2 a T3 (5-3-1)

SPOLUJEZDCI CELKOVĚ

PořadíSpolujezdecBody
1.Mathieu Baumel (FRA)25+525+560
2.Andrea Peterhansel (DEU)25+518+351
3.Gustavo Gugelmin (BRA)8+510+34+535
4.Laurent Lichtleuchter (FRA)12+012+529
5.Dirk von Zitzewitz (DEU)18+306+027
6.Konstantin Žilcov (RUS)15+18+0024
7.Xavier Panseri (FRA)18+321
8.Maciej Marton (POL)15+116
=Timo Gottschalk (GER)0015+116
10.Marek Sýkora (SVK)1+0012+013
11.Alexej Kuzmič (RUS)0+501+511
12.Tom Colsoul (BEL)10+00010
=Kirill Šubin (RUS)6+30+1010
=Dmitrij Cyro (UKR)10+010
15.Ignat Falkov (KAZ)8+08
16.Viktor Chytka (CZE)6+06
17.Max Delfino (FRA)4+15
=Rafael Tornabell (ESP)2+35
19.Daniel Oliveras (ESP)4+04
20.Muhammetmyrat Gurbanov (TKM)0+33
21.Sebastien Delaunay (FRA)2+002
=Patrick McMurren (ARE)2+02
23.Andrej Rudnickij (RUS)1+01
=Alexej Mun (KAZ)1+01
=Ljudmila Pětěnko (RUS)1+01

BODOVÁNÍ

Za umístění v absolutní klasifikaci (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) a za umístění ve třídách T1, T2 a T3 (5-3-1)

T2 JEZDCI

PořadíJezdecBody
1.Mohammed Al Meer (QAT)2502550
2.Samyrat Gurbanov (TKM)1818
3.Kirill Černěnkov (KAZ)1515
4.Guvanchmyrat Hommadov (TKM)1212

BODOVÁNÍ

Za umístění v kategorii T2 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1)

T3 JEZDCI

PořadíJezdecBody
1.Reinaldo Varela (BRA)25182568
2.Fjodor Vorobjev (RUS)18151245
3.Camelia Liparoti (ITA)151227
4.Casey Currie (USA)2525
5.José Luis Peña Campo (ESP)61824
6.Maria Oparina (ESP)1515
7.Michele Cinotto (ITA)68014
8.Abdullah Al Zubair (OMN)12012
9.Adel Abdulla (QAT)1010
=Hernan Garces (CHL)1010
11.Khalid Faraj Al Mohannadi (QAT)88
12.Ahmed Alkuwari (QAT)44
=Michel Fadel (LBN)44
14.Mohammed Al Attiyah (QAT)22
15.Rashid Juma Al-Mohannadi (QAT)11

BODOVÁNÍ

Za umístění v kategorii T2 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1)

Mobile Sliding Menu