Africa Race 2019: Alessandro Botturi si upevnil vedení

Rubrika: Africa Eco Race, Moto  
/ Aktualizováno:

Úvodní čtvrtinu Africa Eco Race 2019 zvládl v kategorii motocyklistů nejlépe Alessandro Botturi na Yamaze. Díky druhému etapovému vítězství zvýšil Ital svůj náskok na čele průběžného hodnocení na více než sedm minut.

Třetí marocká etapa zavedla účastníky z Agdalu do Assy a měřila 415 kilometrů, z nichž se jen posledních čtrnáct nejelo na čas.

Botturi dnes startoval dvě minuty za včerejším vítězem a svým zatím jediným rovnocenným soupeřem Pålem Andersem Ullevålseterem. Nora na KTM však dokázal na poměrně rychlé speciálce předjet a v cíli jej porazil o dvě minuty a 38 sekund. V průběžném pořadí nyní dělí vedoucí dvojici sedm minut a sedm sekund.

Benko, AER 2019
Martin Benko, KTM 450 Rally Replica, Slovakia Rally Team. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media/A. Corradini

Status quo zachovávají Simone Agazzi (Honda) a Martin Benko (KTM) na dalších pozicích. Ital dokončil čtvrteční etapu jako třetí, slovenský jezdec byl čtvrtý. Shodné umístění oběma patří i v průběžné klasifikaci, jen Benkův odstup od pódiových příček narostl na půl hodiny.

Ján Zaťko (KTM) si polepšil o dvě příčky. Slovák si na speciálce připsal třináctý čas a třináctý je i celkově. Od elitní desítky jej nyní dělí dvacet minut.

Lukáš Kvapil (Husqvarna) strávil na měřeném úseku o dvě hodiny více než nejrychlejší Botturi, v etapě byl klasifikován jako 28. a v průběžném pořadí postoupil z 35. na 32. místo.

V pátek 4. ledna je na programu etapa do Fort Chacal. Ze 495 kilometrů se jich v rámci speciálky pojede 493. Na posádky čeká jak písek, tak kamenité úseky, ale i několik náročných sjezdů.

Africa Eco Race 2019 – MOTOCYKLY po 3. etapě
1.Alessandro BotturiYamaha11:08:58
2.Pål Anders UllevålseterKTM+7:07
3.Simone AgazziHonda+45:53
4.Martin BenkoKTM+1:16:38
5.Felix JensenKTM+1:43:48
13.Ján ZaťkoKTM+3:16:39
32.Lukáš KvapilHusqvarna+6:13:46
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu