Dakar 2019: Sunderland přišel o možnost bojovat o vítězství

Rubrika: Moto, Rally Dakar
Sam Sunderland, Dakar 2019

Vítěz Rally Dakar z roku 2017 Sam Sunderland se po úterní etapě letošního ročníku nadechoval k závěrečnému útoku na druhou dakarskou trofej, ale letos se jí nakonec téměř jistě nedočká.

Po osmé etapě vedoucí ze San Juanu de Marcona do Pisca, jejíž rychlostní zkouška byla pro motocyklisty nejdelší z celého ročníku, figuroval továrního jezdec KTM na čtvrté příčce celkového pořadí s odstupem šesti minut a 38 sekund od týmového kolegy Tobyho Price, jenž se včera vyhoupl do čela průběžného pořadí. Od průběžně druhého Pabla Quintanilly (Husqvarna) jej dělilo pět a půl minuty, za třetím Matthiasem Walknerem s další KTM zaostával o pouhé tři sekundy. Ani na pódiové příčky však vítěz dvou letošních etap už nejspíš pomýšlet nemůže.

Důvodem je hodinová penalizace za porušení pravidel týkajících se systémů Iritrack a Smalltrack, které umožňují satelitní sledování závodních strojů, a jezdci jsou zodpovědní za jejich správné fungování po celou dobu rally.

Sam Sunderland, Dakar 2019

Jako vítěz předchozí etapy měl Sunderland včera startovat první, ale právě kvůli problémům s Iritrackem se na trať rychlostní zkoušky vydal později. Při manipulaci se zařízením dle sportovních komisařů porušil pravidla.

Penalizace srazila Brita na devátou příčku absolutně. Jeho nejbližšími soupeři tak pro zbývající dvě etapy budou průběžně sedmý týmový kolega Luciano Benavides a osmý Jose Ignacio Cornejo Florimo s tovární Hondou. Trojici dělí dvě minuty a čtrnáct sekund.

Kevin Benavides, Dakar 2019

Z první desítky vypadl také Kevin Benavides, jehož odsunula tříhodinová penalizace ze šestého na čtrnácté místo. Po odstoupení Rickyho Brabece, který ještě před osmou etapou vedl, zbyl továrnímu týmu Honda v top 10 jediný zástupce, již zmíněný ‚Nacho‘ Cornejo. Mladý Chilan však na osmé pozici ztrácí na leadera závodu už víc než hodinu.

Na další podrobnosti si nejspíš budeme muset počkat do večera, kdy se oba týmy k situaci zřejmě vyjádří ve svých pravidelných tiskových zprávách.

Mohlo by vás zajímat

Miroslav Zapletal, Adrenalin Kupa Bugac 2019

Český double na úvod sezony středoevropského šampionátu

Vstup do sezony středoevropského šampionátu v cross-country rally (FIA CEZ) se českým závodníkům vydařil. Při Adrelin Kupa Bugac opanovali

Více...
Zdeněk Tůma, Tuareg Rallye 2019

Tuareg Rallye: Tůma a Macháček v první pětce

Zdeněk Tůma a Josef Macháček byli jedinými dvěma českými zástupci na startu Tuareg Rallye 2019. Oba zkušení čtyřkolkáři alžírskou

Více...
Martin Macík, Dakar Setkání 2019

Macíkův nový kamion vyjede v dubnu, chybí už jen kola

Martina Macíka mladšího jsme na autodromu v Sosnové zastihli už v sobotu odpoledne. Uděloval pokyny spolupracovníkům, kteří v paddocku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu