Dubai Baja 2019: Aaron Mare dokončil, co loni začal

Rubrika: Dubai International Baja, FIM SP baja, Moto  
/ Aktualizováno:
Aaron Mare, Dubai International Baja 2019

Aaron Mare s Husqvarnou vyhrál dubajskou baju v hodnocení motocyklů a po úvodním podniku sezony se ujal vedení v průběžném hodnocení Světového poháru FIM v bajách 2019.

Ve Spojených arabských emirátech naturalizovaný Jihoafričan figuroval na první pozici po první dnu už před rokem, ale ve druhé etapě jej tehdy zastavily technické problémy. Letos však byla závodnická Štěstěna na jeho straně. Mare v pátek večer vedl o pět a čtvrt minuty před Benjaminem Melotem s KTM a v sobotu svůj náskok ještě zvýšil.

„Na prvních sedmdesáti kilometrech dnešní etapy jsem se do toho opravdu opřel a vybudoval si náskok před ostatními jezdci. Pak jsem zvolnil. Nechtěl jsem udělat chybu, která by znamenala ztrátu. Před cílem jsem znovu zabral a pokusil se zvýšit svůj náskok, jak jen to bylo možné,“ popsal svou taktiku v rozhodující druhé etapě Aaron Mare.

Benjamin Melot, Dubai International Baja 2019
Benjamin Melot, KTM 450 SXF. Dubai International Baja 2019. © ATCUAE Media

Také Francouz Melot žije v SAE a v Dubaji obsadil druhou příčku už potřetí v řadě. V cíli jej od vítězného Mareho dělilo sedm minut a 42 sekund. Třetí místo tentokrát obsadil vítěz z roku 2017 a další naturalizovaný Jihoafričan Mark Ackerman s Husqvarnou.

Mohammed Al Balooshi vypadl ze hry o nejvyšší příčky už v pátek. Loňský vítěz světového poháru zastavil kvůli poruše motoru své Kawasaki už na přejezdu na start první rychlostní zkoušky.

Khalifa Al Raisse, Dubai International Baja 2019
Khalifa Al Raisse, Honda 700 TRX, Boomer Team UAE. Dubai International Baja 2019. © ATCUAE Media/RallyZone

V kategorii čtyřkolek uspěl domácí Khalifa Al Raisse s Hondou 700 TRX. Druhou příčku s téměř 15minutovým odstupem obsadil Abdulmajeed Al Khulaifi ze Saudské Arábie na Yamaze.

Sen Fahada Al Musallama o hattricku se rozplynul už v pátek. Kuvajťanovu Yamahu 700 Raptor zastavily technické problémy.

Druhý podnik Světového poháru FIM v bajách 2019 hostí už za dva týdny Portugalsko. Baja TT do Pinhal se pojede v okolí Serty od 22. do 24. března.

Mohlo by vás zajímat

Henk Lategan, Mpumalanga 400 2019

Toyota o víkendu poprvé nasadí vylepšený Hilux

Po premiérovém vítězství na Rally Dakar u Toyoty rozhodně neusnuli na vavřínech. Japonská značka cílí na další úspěchy. A

Více...
Luc Alphand, Rally Kazakhstan 2018

Rally Kazakhstan: Peterhanselovi poprvé s buggy [seznam přihlášených]

Souboj o vítězství i umístění na dalších pódiových pozicích by mohl být při Rally Kazakhstan 2019 hodně dramatický. Na

Více...
Big Shock Racing, Iveco

Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion pro Dakar 2020

Závodní speciál Martina Macíka pro Dakar 2020 je na světě. „Karel“ má v sobě vše dobré z „Franty“, vozu Liaz, se

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu