Dubai Baja 2019: Aaron Mare dokončil, co loni začal

Rubrika: Dubai International Baja, FIM SP baja, Moto
Aaron Mare, Dubai International Baja 2019

Aaron Mare s Husqvarnou vyhrál dubajskou baju v hodnocení motocyklů a po úvodním podniku sezony se ujal vedení v průběžném hodnocení Světového poháru FIM v bajách 2019.

Ve Spojených arabských emirátech naturalizovaný Jihoafričan figuroval na první pozici po první dnu už před rokem, ale ve druhé etapě jej tehdy zastavily technické problémy. Letos však byla závodnická Štětěna na jeho straně. Mare v pátek večer vedl o pět a čtvrt minuty před Benjaminem Melotem s KTM a v sobotu svůj náskok ještě zvýšil.

„Na prvních sedmdesáti kilometrech dnešní etapy jsem se do toho opravdu opřel a vybudoval si náskok před ostatními jezdci. Pak jsem zvolnil. Nechtěl jsem udělat chybu, která by znamenala ztrátu. Před cílem jsem znovu zabral a pokusil se zvýšit svůj náskok, jak jen to bylo možné,“ popsal svou taktiku v rozhodující druhé etapě Aaron Mare.

Benjamin Melot, Dubai International Baja 2019
Benjamin Melot, KTM 450 SXF. Dubai International Baja 2019. © ATCUAE Media

Také Francouz Melot žije v SAE a v Dubaji obsadil druhou příčku už potřetí v řadě. V cíli jej od vítězného Mareho dělilo sedm minut a 42 sekund. Třetí místo tentokrát obsadil vítěz z roku 2017 a další naturalizovaný Jihoafričan Mark Ackerman s Husqvarnou.

Mohammed Al Balooshi vypadl ze hry o nejvyšší příčky už v pátek. Loňský vítěz světového poháru zastavil kvůli poruše motoru své Kawasaki už na přejezdu na start první rychlostní zkoušky.

Khalifa Al Raisse, Dubai International Baja 2019
Khalifa Al Raisse, Honda 700 TRX, Boomer Team UAE. Dubai International Baja 2019. © ATCUAE Media/RallyZone

V kategorii čtyřkolek uspěl domácí Khalifa Al Raisse s Hondou 700 TRX. Druhou příčku s téměř 15minutovým odstupem obsadil Abdulmajeed Al Khulaifi ze Saudské Arábie na Yamaze.

Sen Fahada Al Musallama o hattricku se rozplynul už v pátek. Kuvajťanovu Yamahu 700 Raptor zastavily technické problémy.

Druhý podnik Světového poháru FIM v bajách 2019 hostí už za dva týdny Portugalsko. Baja TT do Pinhal se pojede v okolí Serty od 22. do 24. března.

Mohlo by vás zajímat

Miroslav Zapletal, Adrenalin Kupa Bugac 2019

Český double na úvod sezony středoevropského šampionátu

Vstup do sezony středoevropského šampionátu v cross-country rally (FIA CEZ) se českým závodníkům vydařil. Při Adrelin Kupa Bugac opanovali

Více...
Zdeněk Tůma, Tuareg Rallye 2019

Tuareg Rallye: Tůma a Macháček v první pětce

Zdeněk Tůma a Josef Macháček byli jedinými dvěma českými zástupci na startu Tuareg Rallye 2019. Oba zkušení čtyřkolkáři alžírskou

Více...
Martin Macík, Dakar Setkání 2019

Macíkův nový kamion vyjede v dubnu, chybí už jen kola

Martina Macíka mladšího jsme na autodromu v Sosnové zastihli už v sobotu odpoledne. Uděloval pokyny spolupracovníkům, kteří v paddocku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu