Dakarské kamiony míří do Sosnové

Rubrika: Dakar Setkání, Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Dvojice kamionů severočeského týmu MKR Technology nebude chybět při tradičním Dakar Setkání na autodromu v Sosnové. V rámci 5. ročníku se u České Lípy tuto neděli představí přední české a i zahraniční týmy s technikou, kterou v takovém množství není možné v akci nikde jinde vidět. Chybět nebudou ani holandští piloti Martin van den Brink a Gert Huzink.

„Loni jsme se akce v Sosnové účastnili poprvé a celkové pojetí nás velmi nadchlo. Jde o ojedinělou akci. Motorističtí fanoušci si užijí opravdu výjimečný den a jsem ráda, že opět k tomu budeme moci sami přispět. Kamiony totiž stavíme v Židovicích, ale jezdí v nich holandští piloti a veškeré závody jsou navíc mimo kontinent, takže Sosnová je pro nás unikátní příležitost, kdy se v Česku můžeme veřejnosti živě prezentovat. V neděli to tedy bude stát za to,“ zve na autodrom do Sosnové Klára Kress, manažerka týmu MKR Technology.

Martin van den Brink, Dakar Setkání 2018
Martin van den Brink, Renault CBH 4x4, Mammoet Rallysport. Dakar Setkání 2018. © MKR Technology

Diváci při Mogul Dakar Setkání mohou pravidelně obdivovat brutální výkon dakarských kamionů, kterých se letos do Sosnové sjede znovu více než v předchozích letech. K vidění budou i závodníci z Africa Eco Race. Na Autodromu Sosnová se budou na asfaltové i offroadové části tratě prohánět offroadové závodní automobily, motocykly, závodní trucky a čtyřkolky. Diváci budou moci sledovat techniku v náročném terénu i na atraktivních skocích a program zpestří i kaskadérská show nebo detailně propracované modely aut.

MKR Technology přiveze závodní speciál „s čumákem“ Renault CBH 4×4, přezdívaný Sherpa. Do něj usedne jeho tradiční holandský pilot z týmu Mammoet Rallysport Martin van den Brink, vítěz Morocco Desert Challenge. Do druhého trambusového kamionu Renault K520 4×4 usedne krajan z týmu Riwald Dakar Gert Huzink.

Martin van den Brink, Dakar Setkání 2018
Martin van den Brink, Renault CBH 4x4, Mammoet Rallysport. Dakar Setkání 2018. © MKR Technology

Na programu jsou besedy i autogramiáda. Diváci si budou moci prohlédnout také unikátní MKR Mobilbar, tedy skládací návěs, který se během hodiny promění v reprezentativní plnohodnotnou hospodu.

„K porovnání bude civilní verze Renault K spolu se závodním speciálem, takže si fanoušci budou moci prohlédnou, jak se od sebe liší upravený závodní kamion od verze, kterou používají běžní dopravci,“ podotkla Klára Kress, když připomněla, že nedělní program bude probíhat od 9 do 16 hodin.

Tisková zpráva MKR Technology (editováno)

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Milan Engel, Rallye du Maroc 2021

Rallye du Maroc: Engel a Kubiena zraněni, Macíka zastavila technika

Češi na Marocké rally neuspěli. Milan Engel i Tomáš Kubiena se v průběhu soutěže zranili a Macíkově posádce vystavila stopku prasklá nádrž.

Více...
Martin Macík, Rallye du Maroc 2021

Macík v Maroku zatím vede

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda s novým Ivecem týmu Big Shock! Racing na Rallye du Maroc zatím vedou v kategorii kamionů.

Více...
Gert Huzink, Rallye du Maroc 2021

Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

MKR Technology jede bomby! Po testech, které proběhly minulý týden v Polsku, následovalo rychlé rozhodnutí a bleskový přesun do Maroka.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu