Abu Dhabi: Peterhanselovi společně. Na startu také dvě Mini Buggy

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, Auto, FIA SP rally  
Stéphane Peterhansel, Baja Portalegre 2018

Stéphane Peterhansel a jeho manželka Andrea pracují na společném startu na Rally Dakar 2020. Při Abu Dhabi Desert Challenge absolvují v rámci přípravy první společný závod s Mini. Nepůjde však o buginu, ale o „čtyřkolku“ Mini John Cooper Works Rally.

Třináctinásobný vítěz Rally Dakar Stéphane Peterhansel se loni vrátil k týmu X-raid poté, co svůj dakarský projekt ukončil Peugeot. Na letošním Dakaru pilotoval Mini JCW Buggy. S Davidem Casterou bojovali o umístění na stupních vítězů, v předposlední etapě je však vyřadilo zranění spolujezdcových zad.

Andrea Peterhansel, dříve Mayer, má na svém kontě jedenáct účastí na Dakaru za řídítky motocyklu, s automobilem i v kamionu. V roce 2004 obsadila páté místo v kategorii automobilů. Letos se na slavnou soutěž vrátila po osmileté přestávce. Debutující Němku Anett Fischer dovedla jako navigátorka ke čtrnáctému místu v kategorii SxS.

Stéphane a Andrea Peterhanselovi, Italian Baja 2016
Stéphane a Andrea Peterhanselovi na italské baje 2016. © Red Bull Content Pool

Peterhansel hovoří o tom, že by Dakar 2020 měl být jeho poslední. Přesto, nebo právě proto, nechce hrát druhé housle. Z toho důvodu věnují s manželkou Andreou celou sezonu důkladné přípravě.

Abu Dhabi Desert Challenge bude pro Stéphana a Andreu první společnou soutěží s vozem elitní kategorie T1, nepůjde však o první start této rodinné posádky. S malou buginou kategorie SxS už Peterhanselovi startovali v roce 2016 na Baja Italia a Baja Portalegre, loni na podzim se zúčastnili Rallye du Maroc.

Do druhého podniku letošního Světového poháru FIA v cross-country rally nasadí tým X-raid také dva speciály Mini JCW Buggy. Kromě Kuby Przygońského, jenž počátkem března v Dubaji dovedl buginu Mini k prvnímu vítězství, se poprvé od Dakaru za její volant vrátí také Cyril Despres.

Abu Dhabi Desert Challenge 2019 oficiálně odstartuje na okruhu Yas Marina v sobotu 30. března. První z pěti etap je na programu o den později.

Mohlo by vás zajímat

Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...
Fjodor Vorobjev, Italian Baja 2019

Baja Italia: Vítězný Vorobjev minimalizoval Cinottův náskok

Fjodor Vorobjev a Kirill Šubin (Can-Am) si na Italian Baja připsali první vítězství sezony a v průběžném pořadí světového

Více...
Martin Prokop, Italian Baja 2019

Italian Baja: Prokop letos podruhé na pódiu. Zvítězil Terranova

Druhý letošní start ve světovém poháru v bajách proměnil Martin Prokop ve druhé umístění na stupních vítězů. Z triumfu

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu