Abu Dhabi: Peterhanselovi společně. Na startu také dvě Mini Buggy

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, Auto, FIA SP rally  
Stéphane Peterhansel, Baja Portalegre 2018

Stéphane Peterhansel a jeho manželka Andrea pracují na společném startu na Rally Dakar 2020. Při Abu Dhabi Desert Challenge absolvují v rámci přípravy první společný závod s Mini. Nepůjde však o buginu, ale o „čtyřkolku“ Mini John Cooper Works Rally.

Třináctinásobný vítěz Rally Dakar Stéphane Peterhansel se loni vrátil k týmu X-raid poté, co svůj dakarský projekt ukončil Peugeot. Na letošním Dakaru pilotoval Mini JCW Buggy. S Davidem Casterou bojovali o umístění na stupních vítězů, v předposlední etapě je však vyřadilo zranění spolujezdcových zad.

Andrea Peterhansel, dříve Mayer, má na svém kontě jedenáct účastí na Dakaru za řídítky motocyklu, s automobilem i v kamionu. V roce 2004 obsadila páté místo v kategorii automobilů. Letos se na slavnou soutěž vrátila po osmileté přestávce. Debutující Němku Anett Fischer dovedla jako navigátorka ke čtrnáctému místu v kategorii SxS.

Stéphane a Andrea Peterhanselovi, Italian Baja 2016
Stéphane a Andrea Peterhanselovi na italské baje 2016. © Red Bull Content Pool

Peterhansel hovoří o tom, že by Dakar 2020 měl být jeho poslední. Přesto, nebo právě proto, nechce hrát druhé housle. Z toho důvodu věnují s manželkou Andreou celou sezonu důkladné přípravě.

Abu Dhabi Desert Challenge bude pro Stéphana a Andreu první společnou soutěží s vozem elitní kategorie T1, nepůjde však o první start této rodinné posádky. S malou buginou kategorie SxS už Peterhanselovi startovali v roce 2016 na Baja Italia a Baja Portalegre, loni na podzim se zúčastnili Rallye du Maroc.

Do druhého podniku letošního Světového poháru FIA v cross-country rally nasadí tým X-raid také dva speciály Mini JCW Buggy. Kromě Kuby Przygońského, jenž počátkem března v Dubaji dovedl buginu Mini k prvnímu vítězství, se poprvé od Dakaru za její volant vrátí také Cyril Despres.

Abu Dhabi Desert Challenge 2019 oficiálně odstartuje na okruhu Yas Marina v sobotu 30. března. První z pěti etap je na programu o den později.

Mohlo by vás zajímat

Martin van den Brink, Morocco Desert Challenge 2019

Van den Brink je už celkově třetí

Opět v elitní pětici přijíždí pilot Martin van den Brink. Po šesté etapě dálkové rally Morocco Desert Challenge mu

Více...
Erik van Loon, Morocco Desert Challenge 2019

Střípky z MDC: Van Loon havaroval, Ouředníčkův Ford hořel, Howes vede

Šestá etapa Morocco Desert Challenge 2019 byla náročná a mimořádně dramatická. Dosud vedoucí muž kategorie automobilů Erik van Loon

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Kamion MKR ovládl v Maroku pátou etapu

MKR Technology slaví v dálkové rally Morocco Desert Challenge další vítězství. Zlato v páté etapě bere holandský pilot severočeského

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu