Ricky Brabec vyhrál mexickou Sonora Rally

Rubrika: Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

Američan Ricky Brabec zopakoval na Sonora Rally svůj triumf z roku 2017. Druhé místo za továrním jezdcem Hondy obsadil loňský vítěz Skyler Howes, jenž je českým fanouškům dobře známý díky spolupráci s týmem Klymčiw Racing.

Sonora Rally nemá v Severní Americe obdobu. Jezdí se v mexické části Sonorské pouště. Letos startovala ze San Luis Río Colorado, ležícího na hranici se Spojenými státy americkými, odkud se účastníci vydali na jih do Hermosilla. V průběhu pěti etap ujeli závodníci 1324 kilometrů.

Brabec vyhrál první etapu a od té chvíle vedení kontroloval. Skvělým způsobem tak zahájil přípravu na následující ročník dakarské rally, na níž letos dlouho sahal po vítězství.

„Zbytek týmu pojede příští týden v Abu Dhabi, ale já jsem dal přednost Sonoře. Myslím si, že na trénink je lepší než soutěž světového šampionátu,“ vysvětluje Ricky Brabec. „K týmu se připojím při dalších závodech. Nemůžu se dočkat informací, jaký bude Dakar 2020. Letos jsem byl blízko. Každopádně musím zachovat chladnou hlavu a zopakovat úspěšnou sezonu 2018, abych byl na začátku roku 2020 ve špičkové formě.“

Skyler Howes, Sonora Rally 2019
Skyler Howes, Garrett Off-Road Racing. Sonora Rally 2019. © Sonora Rally Media

Díky výhře na Sonora Rally 2018 získal Skyler Howes možnost startu na Dakaru 2019 bez nutnosti platit startovné. Letos v Mexiku dojel do cíle jako druhý se ztrátou 37 minut. Znovu však získal zajímavou cenu. Jako vítěz tzv. Morocco Challenge nemusí platit startovné na říjnové Rallye du Maroc, jež bývá pro mnohé jezdce a týmy závěrečnou ostrou přípravou na další Dakar.

Howes na soutěži hájil barvy týmu Garrett Off-Road Racing. Jeho majitel Garrett Poucher v lednu také debutoval na Dakaru v týmu Klymčiw Racing, ale na Sonora Rally neměl štěstí. S podezřením na zranění kolene musel odstoupit ze druhé etapy.

Otazník tak nyní visí nad jeho účastí na dubnové Morocco Desert Challenge, na které by Howes i Poucher měli opět startovat ve stáji Ondřeje Klymčiwa.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Milan Engel, Rallye du Maroc 2021

Rallye du Maroc: Engel a Kubiena zraněni, Macíka zastavila technika

Češi na Marocké rally neuspěli. Milan Engel i Tomáš Kubiena se v průběhu soutěže zranili a Macíkově posádce vystavila stopku prasklá nádrž.

Více...
Martin Macík, Rallye du Maroc 2021

Macík v Maroku zatím vede

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda s novým Ivecem týmu Big Shock! Racing na Rallye du Maroc zatím vedou v kategorii kamionů.

Více...
Gert Huzink, Rallye du Maroc 2021

Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

MKR Technology jede bomby! Po testech, které proběhly minulý týden v Polsku, následovalo rychlé rozhodnutí a bleskový přesun do Maroka.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu