Ricky Brabec vyhrál mexickou Sonora Rally

Rubrika: Moto  
/ Aktualizováno:
Ricky Brabec, Sonora Rally 2019

Američan Ricky Brabec zopakoval na Sonora Rally svůj triumf z roku 2017. Druhé místo za továrním jezdcem Hondy obsadil loňský vítěz Skyler Howes, jenž je českým fanouškům dobře známý díky spolupráci s týmem Klymčiw Racing.

Sonora Rally nemá v Severní Americe obdobu. Jezdí se v mexické části Sonorské pouště. Letos startovala ze San Luis Río Colorado, ležícího na hranici se Spojenými státy americkými, odkud se účastníci vydali na jih do Hermosilla. V průběhu pěti etap ujeli závodníci 1324 kilometrů.

Brabec vyhrál první etapu a od té chvíle vedení kontroloval. Skvělým způsobem tak zahájil přípravu na následující ročník dakarské rally, na níž letos dlouho sahal po vítězství.

„Zbytek týmu pojede příští týden v Abu Dhabi, ale já jsem dal přednost Sonoře. Myslím si, že na trénink je lepší než soutěž světového šampionátu,“ vysvětluje Ricky Brabec. „K týmu se připojím při dalších závodech. Nemůžu se dočkat informací, jaký bude Dakar 2020. Letos jsem byl blízko. Každopádně musím zachovat chladnou hlavu a zopakovat úspěšnou sezonu 2018, abych byl na začátku roku 2020 ve špičkové formě.“

Skyler Howes, Sonora Rally 2019
Skyler Howes, Garrett Off-Road Racing. Sonora Rally 2019. © Sonora Rally Media

Díky výhře na Sonora Rally 2018 získal Skyler Howes možnost startu na Dakaru 2019 bez nutnosti platit startovné. Letos v Mexiku dojel do cíle jako druhý se ztrátou 37 minut. Znovu však získal zajímavou cenu. Jako vítěz tzv. Morocco Challenge nemusí platit startovné na říjnové Rallye du Maroc, jež bývá pro mnohé jezdce a týmy závěrečnou ostrou přípravou na další Dakar.

Howes na soutěži hájil barvy týmu Garrett Off-Road Racing. Jeho majitel Garrett Poucher v lednu také debutoval na Dakaru v týmu Klymčiw Racing, ale na Sonora Rally neměl štěstí. S podezřením na zranění kolene musel odstoupit ze druhé etapy.

Otazník tak nyní visí nad jeho účastí na dubnové Morocco Desert Challenge, na které by Howes i Poucher měli opět startovat ve stáji Ondřeje Klymčiwa.

Mohlo by vás zajímat

Martin van den Brink, Morocco Desert Challenge 2019

Van den Brink je už celkově třetí

Opět v elitní pětici přijíždí pilot Martin van den Brink. Po šesté etapě dálkové rally Morocco Desert Challenge mu

Více...
Erik van Loon, Morocco Desert Challenge 2019

Střípky z MDC: Van Loon havaroval, Ouředníčkův Ford hořel, Howes vede

Šestá etapa Morocco Desert Challenge 2019 byla náročná a mimořádně dramatická. Dosud vedoucí muž kategorie automobilů Erik van Loon

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Kamion MKR ovládl v Maroku pátou etapu

MKR Technology slaví v dálkové rally Morocco Desert Challenge další vítězství. Zlato v páté etapě bere holandský pilot severočeského

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu