Abu Dhabi: Al Musallam napodobil Sunderlanda

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, FIM MS rally, Quad
/ Aktualizováno:

Fahad Al Musallam si při Abu Dhabi Desert Challenge 2019 poradil s nepočetnou, ale silnou konkurencí a podruhé na náročné pouštní rally zvítězil v kategorii čtyřkolek. Stejně jako Sam Sunderland na motocyklu vyhrál Kuvajťan ADDC poprvé před dvěma lety.

V úvodní etapě byl Al Musallam v písečné bouři o čtrnáct sekund rychlejší než dvojnásobný vítěz ADDC Rafał Sonik z Polska. Jen další vteřinu ztrácel vítěz loňského světového poháru Alexandr Maximov z Ruska (všichni Yamaha).

V dalších dvou dnech se na čele vystřídali Sonik a Maximov, ale rozhodující chvíle přišly v předposlední etapě. Al Musallam byl nejrychlejší a poskočil na první příčku. Maximov ztratil téměř sedm minut a klesl až za Sonika.

Ve čtvrtek se Polák nadechl k závěrečnému náporu a vyhrál poslední speciálku, jenže ani to k překonání Al Musallama nestačilo. V cíli oba dělilo pouhých 73 sekund.

Maximov své manko již smazat nedokázal a o premiérový triumf na ADDC se bude muset pokusit znovu za rok.

Druhým podnikem Mistrovství světa FIM v cross-country rally bude Silk Way Rally, která se v Rusku, Mongolsku a Číně pojede od 6. do 16. července.

Dakar 2021: Duny v Emirátech? Organizátoři cílí spíš na západ

Společnost Amaury Sport Organisation, která je pořadatelem Rally Dakar, hodlá následující ročních dálkové soutěže uspořádat na území dvou států.

Více...
Martin Macík, Dakar 2020

Macíkův navigátor: Překvapily mě nenávistné komentáře vůči Rusům

Rally Dakar 2020 měla pro Martina Macíka tři zásadní aspekty, které mu zůstanou ve vzpomínkách na první saúdskoarabský ročník slavné soutěže.