Abu Dhabi: Bratrovražedný duel pro Currieho

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, FIA SP rally, SxS  
/ Aktualizováno:
Reinaldo Varela, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Tovární tým Can-Am suverénně ovládl Abu Dhabi Desert Challenge 2019 v kategorii side-by-side. Přesto to nebyla nuda. Právě naopak! Casey Currie a Reinaldo Varela sváděli napínavou bitvu o vítězství od prvního do poslední kilometru.

Lépe začal Currie. Varela o den později umazal 61 sekund ze své ztráty a oba rivaly dělilo pouhých devět vteřin. Po třetí etapě zvýšil Američan svůj náskok na 70 sekund, jenže předposlední etapa sedla více Brazilci. Varela se poprvé ujal vedení, 43 sekund před Curriem.

Rozhodovala tedy až závěrečná etapa, jejíž rychlostní zkouška vedla vysokými dunami i po rychlejších pistách a měřila 214 kilometrů. A Varela tlaku týmového kolegy neodolal.

Casey Currie, Abu Dhabi Desert Challenge 2019
Casey Currie / Laurent Lichtleuchter, Can-Am Maverick X3, Monster Energy Can-Am. Abu Dhabi Desert Challenge 2019. © South Racing

„Byl to náročný den. Casey nás dojel po 160 kilometrech a my jsme se maximálně snažili, abychom se udrželi před ním. Po celých pět dnů to byla neuvěřitelně vzrušující bitva,“ popsal Bruno Varela rozhodující situaci závodu.

Americko-francouzská posádka Casey Currie, Laurent Lichtleuchter vyhrála po 1283 kilometrech rychlostních zkoušek o pouhou minutu a dvanáct sekund před brazilskou dvojicí Reinaldo Varela, Gustavo Gugelmin. V celkovém hodnocení soutěže obsadili piloti týmu Monster Energy Can-Am čtvrtou a pátou příčku.

Currie a Varela byli jedinými jezdci ve třídě T3, kteří zvládli soutěž bez penalizace za odstoupení z některé z etap. Ztráta třetího Fjodora Vorobjeva (Can-Am) proto byla obrovská, neboť Rus tolik štěstí neměl.

Vedení v průběžném hodnocení Světového poháru FIA v cross-country rally ve třídě T3 udržel Varela, který vyhrál úvodní závod sezony v Kataru.

Třetím podnikem světového poháru bude Rally Kazakhstan, která se pojede od 26. května do 1. června.

Výsledky Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Side-by-Side (T3)

1.Currie / LichtleuchterCan-Am Maverick X319:43:18
2.Varela / GugelminCan-Am Maverick X3+1:12
3.Vorobjev / ŠubinCan-Am Maverick X3+122:10:23

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Silk Way: MAZ se Kamazům postaví s kapotnikem [seznam přihlášených]

Do devátého ročníku Silk Way Rally odstartuje v kategorii kamionů šestnáct posádek. Největšími soupeři továrních Kamazů by měly být

Více...
Petr Hozák, Italian Baja 2019

Petr Hozák nástrahy italské soutěže nezdolal, a tak se těší do Španělska

Premiérová účast na Italian Baja, ve které Petr Hozák startoval v nových barvách a s novým spolujezdcem René Kilianem,

Více...
Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu