Abu Dhabi: Bratrovražedný duel pro Currieho

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, FIA SP rally, SxS  
/ Aktualizováno:
Reinaldo Varela, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Tovární tým Can-Am suverénně ovládl Abu Dhabi Desert Challenge 2019 v kategorii side-by-side. Přesto to nebyla nuda. Právě naopak! Casey Currie a Reinaldo Varela sváděli napínavou bitvu o vítězství od prvního do poslední kilometru.

Lépe začal Currie. Varela o den později umazal 61 sekund ze své ztráty a oba rivaly dělilo pouhých devět vteřin. Po třetí etapě zvýšil Američan svůj náskok na 70 sekund, jenže předposlední etapa sedla více Brazilci. Varela se poprvé ujal vedení, 43 sekund před Curriem.

Rozhodovala tedy až závěrečná etapa, jejíž rychlostní zkouška vedla vysokými dunami i po rychlejších pistách a měřila 214 kilometrů. A Varela tlaku týmového kolegy neodolal.

Casey Currie, Abu Dhabi Desert Challenge 2019
Casey Currie / Laurent Lichtleuchter, Can-Am Maverick X3, Monster Energy Can-Am. Abu Dhabi Desert Challenge 2019. © South Racing

„Byl to náročný den. Casey nás dojel po 160 kilometrech a my jsme se maximálně snažili, abychom se udrželi před ním. Po celých pět dnů to byla neuvěřitelně vzrušující bitva,“ popsal Bruno Varela rozhodující situaci závodu.

Americko-francouzská posádka Casey Currie, Laurent Lichtleuchter vyhrála po 1283 kilometrech rychlostních zkoušek o pouhou minutu a dvanáct sekund před brazilskou dvojicí Reinaldo Varela, Gustavo Gugelmin. V celkovém hodnocení soutěže obsadili piloti týmu Monster Energy Can-Am čtvrtou a pátou příčku.

Currie a Varela byli jedinými jezdci ve třídě T3, kteří zvládli soutěž bez penalizace za odstoupení z některé z etap. Ztráta třetího Fjodora Vorobjova (Can-Am) proto byla obrovská, neboť Rus tolik štěstí neměl.

Vedení v průběžném hodnocení Světového poháru FIA v cross-country rally ve třídě T3 udržel Varela, který vyhrál úvodní závod sezony v Kataru.

Třetím podnikem světového poháru bude Rally Kazakhstan, která se pojede od 26. května do 1. června.

Výsledky Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Side-by-Side (T3)

1.Currie / LichtleuchterCan-Am Maverick X319:43:18
2.Varela / GugelminCan-Am Maverick X3+1:12
3.Vorobjov / ŠubinCan-Am Maverick X3+122:10:23
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu