Potvrzeno: Rally Dakar 2020 v Saúdské Arábii

Rubrika: Dakar 2020, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:
Yazeed Al-Rajhi, Qatar Cross-Country Rally 2019

Překvapení se nekoná. Informace o stěhování Rally Dakar do Saúdské Arábie, které byly v posledních týdnech veřejným tajemstvím, dnes oficiálně potvrdila pořádající Amaury Sport Organisation (A.S.O.).

Slavný závod po jedenácti letech opouští Jižní Ameriku, kam se z Afriky přesunula v roce 2009.

„Rally Dakar jsem vždy vnímal jako soutěž, která se více než jiné snaží objevovat, a její účastníci se vydávají na cesty do neznáma,“ říká k dohodě před měsícem jmenovaný nový ředitel Rally Dakar David Castera. „Stěhování do Saúdské Arábie v sobě skrývá právě tento aspekt, který mě tolik fascinuje. Jsem přesvědčený, že tento pocit budou sdílet i účastníci rally.“

„Pro mě jako ředitele závodu je obrovskou výzvou mít před sebou nepopsané listy a neomezené možnosti. Těší mě, že budeme trasu stavět v tak monumentální krajině. Nabízí se, abychom připravili opravdu smělý itinerář. Máme na výběr spoustu možností. Tato země je jako stvořená pro cross-country rally. Bude to oslava sportu, navigace a překonávání vlastních možností.“

Autoritářský režim Saúdské Arábie se snaží zlepšit image země prostřednictvím sportovních podniků už několik let. Projekt se i proto těší podpoře představitelů království.

„Vždycky jsem se chtěl Dakaru zúčastnit, ale neměl jsem příležitost. Teď se podílím na realizaci ještě většího snu, uspořádání prvního ročníku Dakaru na Blízkém východě,“ uvedl princ Khalid Bin Sultan Abdullah Al Faisal, prezident motoristické federace Saúdské Arábie. „Práva na pořádání podniku takového významu jsme mohli získat díky vizi a podpoře ze strany jeho veličenstva prince Muhammada Bin Salmana a důvěře prezidenta úřadu pro sport Abdula Azize Bin Al Turki Al Faisala.“

„Účastníkům můžeme slíbit nové výzvy, kterým budou čelit v impozantní a mystické poušti Rub al-Chálí. Díky rozmanitosti terénu a přírodním podmínkám naší země to pro ně bude jedinečný zážitek.“

Podle zatím oficiálně nepotvrzených informací se A.S.O. dohodla s představiteli Saúdské Arábie na pětileté spolupráci.

Další podrobnosti o podobě 42. ročníku slavné rally zveřejní pořadatelé na tiskové konferenci, která se uskuteční 25. dubna v saudskoarabském městě Al Qiddiya, jež leží nedaleko metropole Rijádu a v budoucnu by se mělo stát největším zábavním centrem na světě.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu