Proražené pneumatiky zpomalily vedoucí kamion

Rubrika: Tiskové zprávy  

Opět si jeli pro pódium, ale proražené pneumatiky je zastavily. Posádka severočeského kamionu s roudnickým palubním mechanikem projela cílem druhé etapy Morocco Desert Challenge na desáté pozici.

„Auta jsou skvěle připravená a etapu jsme rozjeli hodně rychle. Dlouho jsme se drželi na první pozici, ale možná jsme měli trochu zvolnit na kamenitých úsecích, kde jsme prorazili gumu a po dalších pěti minutách jsme stavěli a měnili znovu,“ popsal palubní mechanik Daniel Kozlovský s tím, že proražené pneumatiky nebyly jedinými útrapami.

„Navíc jsme trochu bojovali s navigací. V Maroku je hodně cestiček a je hrozně snadné se splést. Kvůli navigaci dnes zakufroval i kolega Huzink,“ podotkl Kozlovský, který jede v kamionu Renault Trucks s pilotem Martinem van den Brinkem.

Nedělní druhá etapa přivedla posádky do marocké Sahary. Na trase z Abetteh do Smary dlouhé čtyři sta kilometrů se nacházela celá řada klikatých rychlých cest s nesčetnými průchody přes písečné pláže a bílé pláně. Nejrychleji si s ní poradil Bělorus Vjazovič s mazem. Posádka Nizozemce Martina van den Brinka dojela na desáté příčce s odstupem necelé půl hodiny. Dvacátý pak byl krajan Gert Huzink.

Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019
Gert Huzink / Rob Buursen / Martin Roesink, Renault K-520, Riwald Dakar Team. Morocco Desert Challenge 2019. © MKR Technology

„Musím přiznat, že to pro mě bylo hodně tvrdé. Delší dobu jsem při závodě v autě neseděl a je to znát. Dvousetkilometrový prolog byl ještě sranda, ale dnešních čtyři sta kilometrů jsem už sakra trpěl. Co ale hodnotím na výbornou, je organizace závodu. Pořadatelé víc myslí na posádky a po dvou stech kilometrech je půlhodinová pauza, při které se najíte a doplníte energii, navíc vždy ještě prohlédnu auto. Není to jako na Dakaru, kde ve vedru kolabují motorkáři, protože se nemají kde pořádně napít,“ pochválil postupy pořadatelů Kozlovský.

Do čela závodu se po druhé etapě dostal Holanďan Voerman. Martin van den Brink je s židovickým renaultem průběžně čtvrtý a Gert Huzink se propadl na třináctou pozici.

Pondělní třetí etapa ze Smary do Assy měří 372 kilometrů. Posádky se opět mohou těšit na zcela novou trasu s písčitým a velmi tvrdým povrchem, na údolí plné stromů a zvířat, jako by byly na africké savaně. Kromě toho budou na trati i vysušená solná jezera nebo povinné vojenské kontrolní stanoviště.

Výsledky – 2. etapa (Abetteh – Smara, 401 km):
1. Viazovich (MAZ) 4:06:53
2. Voerman (MAN) +8:58
3. Versluis (MAN) +15:24
4. Vishneuski (MAZ) +15:26
5. Bouwens (Iveco) +18:07
10. van den Brink (Renault Trucks) +27:41
20. Huzink (Renault Trucks) +55:01

Celkově:
1. Voerman (MAN) 7:09:29
2. Versluis (MAN) +3:45
3. Bouwens (Iveco) +18:48
4. van den Brink (Renault Trucks) +21:14
5. Viazovich (MAZ) +24:06
13. Huzink (Renault Trucks) +57:14

Tisková zpráva MKR Technology (editováno)

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu