Klymčiw Racing slaví v Maroku premiérové vítězství

Rubrika: Morocco Desert Challenge, Moto  
/ Aktualizováno:

Při svém prvním startu v Africe svedl Skyler Howes na Morocco Desert Challenge 2019 nesmírně vyrovnanou bitvu s Joanem Pedrerem. Po více než 2700 kilometrech rychlostních zkoušek porazil zkušeného Španěla o minutu a šest vteřin. 27letý Američan se tak zasloužil o vůbec první výhru týmu Klymčiw Racing v absolutní klasifikaci některé ze soutěží.

Marockou rally uzavřela v sobotu 20. dubna závěrečná rychlostní zkouška (219 km) z Bouarfy do Oujdy, odkud účastníci zamířili už pouze v přejezdovém režimu do cíle celé soutěže v Saïdii.

Howes (Husqvarna) byl na poslední speciálce jen o čtyři sekundy pomalejší než Pedrero (KTM) a večer převzal pohár, který v jeho soukromé sbírce nepochybně dostane místo hned vedle trofeje za triumf na mexické Sonora Rally 2018.

„Po celou dobu byl vpředu a já si říkal: ok, odolej tlaku, zvládni to, zůstaň v prachu za ním, udělej všechno, co můžeš,“ popisoval v cíli poslední rychlostní zkoušky Skyler Howes. „V rychlých úsecích je opravdu mimořádně dobrý a dnes mi v nich opět postupně ujížděl. Věděl jsem, že cílem nesmím projet o víc než deset sekund za ním. Nic jsem nepočítal, jen jsem doufal, že to byť jen o jedinou sekundu udržím.“

Pedrero s Howesem se během Morocco Desert Challenge podělili o všechna etapová vítězství. Španěl se radoval pětkrát, Američan třikrát. O jejich dominanci navíc svědčí i odstup celkově třetího Paula Spieringa. Zdolání osmi etap trvalo Nizozemci téměř o pět hodin déle než vítěznému Howesovi.

Na čtrnáctém místě soutěž dokončil Howesův týmový kolega Gee Motzkin z Izraele, z Čechů byl nejlepší celkově dvacátý Zbyněk Olmer jun. s KTM v barvách Czech Beer Rally Teamu.

Po havárii a odstoupení svého bratra Simona v předposlední etapě zvítězil v kategorii čtyřkolek Francouz Antoine Viste s Yamahou.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu