Klymčiw Racing slaví v Maroku premiérové vítězství

Rubrika: Morocco Desert Challenge, Moto  
/ Aktualizováno:
Skyler Howes, Morocco Desert Challenge 2019

Při svém prvním startu v Africe svedl Skyler Howes na Morocco Desert Challenge 2019 nesmírně vyrovnanou bitvu s Joanem Pedrerem. Po více než 2700 kilometrech rychlostních zkoušek porazil zkušeného Španěla o minutu a šest vteřin. 27letý Američan se tak zasloužil o vůbec první výhru týmu Klymčiw Racing v absolutní klasifikaci některé ze soutěží.

Marockou rally uzavřela v sobotu 20. dubna závěrečná rychlostní zkouška (219 km) z Bouarfy do Oujdy, odkud účastníci zamířili už pouze v přejezdovém režimu do cíle celé soutěže v Saïdii.

Howes (Husqvarna) byl na poslední speciálce jen o čtyři sekundy pomalejší než Pedrero (KTM) a večer převzal pohár, který v jeho soukromé sbírce nepochybně dostane místo hned vedle trofeje za triumf na mexické Sonora Rally 2018.

„Po celou dobu byl vpředu a já si říkal: ok, odolej tlaku, zvládni to, zůstaň v prachu za ním, udělej všechno, co můžeš,“ popisoval v cíli poslední rychlostní zkoušky Skyler Howes. „V rychlých úsecích je opravdu mimořádně dobrý a dnes mi v nich opět postupně ujížděl. Věděl jsem, že cílem nesmím projet o víc než deset sekund za ním. Nic jsem nepočítal, jen jsem doufal, že to byť jen o jedinou sekundu udržím.“

Pedrero s Howesem se během Morocco Desert Challenge podělili o všechna etapová vítězství. Španěl se radoval pětkrát, Američan třikrát. O jejich dominanci navíc svědčí i odstup celkově třetího Paula Spieringa. Zdolání osmi etap trvalo Nizozemci téměř o pět hodin déle než vítěznému Howesovi.

Na čtrnáctém místě soutěž dokončil Howesův týmový kolega Gee Motzkin z Izraele, z Čechů byl nejlepší celkově dvacátý Zbyněk Olmer jun. s KTM v barvách Czech Beer Rally Teamu.

Po havárii a odstoupení svého bratra Simona v předposlední etapě zvítězil v kategorii čtyřkolek Francouz Antoine Viste s Yamahou.

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu