Klymčiw Racing slaví v Maroku premiérové vítězství

Rubrika: Morocco Desert Challenge, Moto  
/ Aktualizováno:
Skyler Howes, Morocco Desert Challenge 2019

Při svém prvním startu v Africe svedl Skyler Howes na Morocco Desert Challenge 2019 nesmírně vyrovnanou bitvu s Joanem Pedrerem. Po více než 2700 kilometrech rychlostních zkoušek porazil zkušeného Španěla o minutu a šest vteřin. 27letý Američan se tak zasloužil o vůbec první výhru týmu Klymčiw Racing v absolutní klasifikaci některé ze soutěží.

Marockou rally uzavřela v sobotu 20. dubna závěrečná rychlostní zkouška (219 km) z Bouarfy do Oujdy, odkud účastníci zamířili už pouze v přejezdovém režimu do cíle celé soutěže v Saïdii.

Howes (Husqvarna) byl na poslední speciálce jen o čtyři sekundy pomalejší než Pedrero (KTM) a večer převzal pohár, který v jeho soukromé sbírce nepochybně dostane místo hned vedle trofeje za triumf na mexické Sonora Rally 2018.

„Po celou dobu byl vpředu a já si říkal: ok, odolej tlaku, zvládni to, zůstaň v prachu za ním, udělej všechno, co můžeš,“ popisoval v cíli poslední rychlostní zkoušky Skyler Howes. „V rychlých úsecích je opravdu mimořádně dobrý a dnes mi v nich opět postupně ujížděl. Věděl jsem, že cílem nesmím projet o víc než deset sekund za ním. Nic jsem nepočítal, jen jsem doufal, že to byť jen o jedinou sekundu udržím.“

Pedrero s Howesem se během Morocco Desert Challenge podělili o všechna etapová vítězství. Španěl se radoval pětkrát, Američan třikrát. O jejich dominanci navíc svědčí i odstup celkově třetího Paula Spieringa. Zdolání osmi etap trvalo Nizozemci téměř o pět hodin déle než vítěznému Howesovi.

Na čtrnáctém místě soutěž dokončil Howesův týmový kolega Gee Motzkin z Izraele, z Čechů byl nejlepší celkově dvacátý Zbyněk Olmer jun. s KTM v barvách Czech Beer Rally Teamu.

Po havárii a odstoupení svého bratra Simona v předposlední etapě zvítězil v kategorii čtyřkolek Francouz Antoine Viste s Yamahou.

Mohlo by vás zajímat

Nasser Al-Attiyah, Dakar 2019

Dakar 2020: Roadbook až před startem, žolíci a supermaraton

Stěhováním do Saúdské Arábie a jmenováním Davida Castery novým ředitelem zásadní proměna Rally Dakar rozhodně nekončí. Tým, jenž si

Více...
Jan Brabec

Jan Brabec skončil se zlomeninami v tuniské nemocnici

Jarní testování na Sahaře je pro tým Big Shock Racing už tradičně důležitou součástí přípravy na následující ročník Rally

Více...
Andrej Karginov, Rally Kazakhstan 2018

Hvězdy Kamazu vyrazí místo Silk Way na Rally Kazakhstan

Po loňské premiéře se Kamaz podruhé vrací na Rally Kazakhstan. Stejně jako před rokem vysílá do Aktau dvojici svých

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu