Zasloužený výsledek po dramatickém závodě

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem úspěšně dokončili Morocco Desert Challenge 2019. Po hektických přípravách před startem, technických problémech a dramatických chvílích s čerstvě přestavěným závodním vozem, vše před dvěma dny málem skončilo, když se vůz ocitl v plamenech. Dosažení cíle znamená pro tým konec velmi tvrdého roku a – snad – začátek něčeho nového.

Ačkoliv posádka byla mezi vozy 4×4 před vzplanutím na pódiových místech, 30tihodinová penalizace znemožnila dosáhnout dobrého celkového výsledku. V poslední etapě skončili Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na desátém místě, přestože startovali ze zadních míst. V celkovém hodnocení se vyšplhali až na 26. místo, zatímco v kategorii 4×4 obsadili 12. místo a v kategorii T1.1 jsou devátí.

„Dosažení cílové pásky bylo pro mě velmi emocionální, byl jsem opravdu dojatý. Dnes jsme startovali v pořadí podle celkového času a náš 30tihodinový trest, který jsme obdrželi po požáru, znamenal, že jsme začali docela vzadu. Řízení, které jsme minulou noc změnili, bylo perfektní, celé auto dnes fungovalo velmi dobře, neměli jsme žádné zvláštní problémy, ani jsme neprožili žádné mimořádné dobrodružství. Byl to extrémně tvrdý závod, po všech našich problémech bylo někdy těžké najít motivaci jít dál, ale nakonec jsme tady v cíli a to je pro nás velmi důležitý moment. Jsem velmi šťastný a pyšný na svůj tým, David odváděl skvělou práci nejen jako navigátor, ale i na voze po skončení etap, a naši mechanici Kuba Mikulok a Jirka Sivek vyvinuli neuvěřitelné úsilí, aby byl náš Phoenix ‚fit‘ na start další etapy každý den. Zdálo se, že vše je proti nám, ale podařilo se nám dojet. Přibližně před týdnem bylo naším cílem jen odstartovat v závodě, takže mise je dokončena na více než sto procent,“ řekl Tomáš Ouředníček v cíli.

„Jsme velmi rádi, že jsme po velké havárii v loňském roce opět v cíli Morocco Desert Challenge. Naše nové auto bylo připraveno na poslední chvíli, prakticky jsme ho testovali v tomto závodě, ale nyní vidíme, na čem bychom měli v příštích týdnech pracovat. Chtěli bychom poděkovat našim sponzorům za jejich trvalou podporu a také našim rodinám, přátelům a fanouškům za laskavé a motivující zprávy. Opravdu jsme za ně moc rádi,“ dodal David Křípal.

Tisková zpráva South Racing CE (editováno)

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu