Toyota o víkendu poprvé nasadí vylepšený Hilux

Rubrika: Auto  

Po premiérovém vítězství na Rally Dakar u Toyoty rozhodně neusnuli na vavřínech. Japonská značka cílí na další úspěchy. A vývoj jede neustále naplno. Už tento víkend nasadí zásadně inovovaný Hilux do druhého podniku letošní sezony jihoafrické série v cross-country (SACCS).

U týmu Toyota Gazoo Racing SA měli v posledních týdnech hodně napilno. Před závodem ve Wintertonu museli připravit zbrusu nový vůz pro úřadujícího šampiona Giniela de Villierse.

„Dvě auta poslední specifikace jsme poslali do Kazachstánu, kde s nimi pod hlavičkou Toyota Gazoo Racing SA pojedou Nasser Al-Attiyah a Bernhard ten Brinke,“ vysvětluje ředitel týmu Glyn Hall. „Kromě toho máme v zahraničí další závazky. Proto technický personál pracoval dnem i nocí, aby bylo vše hotové včas.“

Přesto dokázal tým připravil důležité technické novinky, které v závodním režimu poprvé prověří právě ve Wintertonu.

Giniel de Villiers, Mpumalanga 400 2019
Giniel de Villiers/Dennis Murphy, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing SA. Mpumalanga 400 2019. © Toyota SA

„Jedná se o několik významných změn v oblasti podvozku a zavěšení, které mají zlepšit dynamiku auta. Tato vylepšení budeme zkoušet na Ginielově i Henkově voze,“ pokračuje Hall.

Jihoafrická sezona odstartovala v březnu v Dullstroom. V úvodní závod Mpumalanga 400 vyhráli De Villiers s navigátorem Dennisem Murphym, kteří po čtyřech stech kilometrů porazili týmové kolegy Henka Lategana s Brettem Cummingsem o pouhých 34 sekund.

Víkendový Berg 400 je součástí kalendáře SACCS poprvé. V pátek 17. května je na programu 64kilometrový kvalifikační závod, který určí startovní pořadí do hlavního závodu. Ten se pojede v sobotu a tvoří jej dva průjezdy 170kilometrovou rychlostní zkouškou.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu