Toyota o víkendu poprvé nasadí vylepšený Hilux

Rubrika: Auto  
Henk Lategan, Mpumalanga 400 2019

Po premiérovém vítězství na Rally Dakar u Toyoty rozhodně neusnuli na vavřínech. Japonská značka cílí na další úspěchy. A vývoj jede neustále naplno. Už tento víkend nasadí zásadně inovovaný Hilux do druhého podniku letošní sezony jihoafrické série v cross-country (SACCS).

U týmu Toyota Gazoo Racing SA měli v posledních týdnech hodně napilno. Před závodem ve Wintertonu museli připravit zbrusu nový vůz pro úřadujícího šampiona Giniela de Villierse.

„Dvě auta poslední specifikace jsme poslali do Kazachstánu, kde s nimi pod hlavičkou Toyota Gazoo Racing SA pojedou Nasser Al-Attiyah a Bernhard ten Brinke,“ vysvětluje ředitel týmu Glyn Hall. „Kromě toho máme v zahraničí další závazky. Proto technický personál pracoval dnem i nocí, aby bylo vše hotové včas.“

Přesto dokázal tým připravil důležité technické novinky, které v závodním režimu poprvé prověří právě ve Wintertonu.

Giniel de Villiers, Mpumalanga 400 2019
Giniel de Villiers/Dennis Murphy, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing SA. Mpumalanga 400 2019. © Toyota SA

„Jedná se o několik významných změn v oblasti podvozku a zavěšení, které mají zlepšit dynamiku auta. Tato vylepšení budeme zkoušet na Ginielově i Henkově voze,“ pokračuje Hall.

Jihoafrická sezona odstartovala v březnu v Dullstroom. V úvodní závod Mpumalanga 400 vyhráli De Villiers s navigátorem Dennisem Murphym, kteří po čtyřech stech kilometrů porazili týmové kolegy Henka Lategana s Brettem Cummingsem o pouhých 34 sekund.

Víkendový Berg 400 je součástí kalendáře SACCS poprvé. V pátek 17. května je na programu 64kilometrový kvalifikační závod, který určí startovní pořadí do hlavního závodu. Ten se pojede v sobotu a tvoří jej dva průjezdy 170kilometrovou rychlostní zkouškou.

Mohlo by vás zajímat

Nasser Al-Attiyah, Dakar 2019

Dakar 2020: Roadbook až před startem, žolíci a supermaraton

Stěhováním do Saúdské Arábie a jmenováním Davida Castery novým ředitelem zásadní proměna Rally Dakar rozhodně nekončí. Tým, jenž si

Více...
Jan Brabec

Jan Brabec skončil se zlomeninami v tuniské nemocnici

Jarní testování na Sahaře je pro tým Big Shock Racing už tradičně důležitou součástí přípravy na následující ročník Rally

Více...
Andrej Karginov, Rally Kazakhstan 2018

Hvězdy Kamazu vyrazí místo Silk Way na Rally Kazakhstan

Po loňské premiéře se Kamaz podruhé vrací na Rally Kazakhstan. Stejně jako před rokem vysílá do Aktau dvojici svých

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu