Petr Hozák odstartoval Italian Baja šestým místem

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Třetím podnikem pokračuje o víkendu šampionát FIA World Cup for Cross-Country Bajas na italské půdě. K letošnímu prvnímu závodu se také vydal nově zformovaný Rockstar Energy AVE Team, který reprezentuje ve speciálu Hummer H3 RS Petr Hozák navigovaný nově Reném Kilianem.

„Přes zimu jsme velkou část naší přípravy věnovali ladění našeho dieselového speciálu a přesunu týmu do České republiky. Stále říkám, že jsme na začátku dlouhé cesty, ale stále také věřím, že to byl dobrý krok. Než jsme vyrazili do Itálie, tak jsme absolvovali hned několik testování a vše funguje. Italské tratě pro mne budou novou zkušeností, tak jako nový spolujezdec René. Je to ale zkušený chlapík, který má na svém kontě hned několik startů na slavném Dakaru. Do nové sezony míříme s novým válečným zbarvením, a především se silným sponzorem společností Rockstar Energy Drink,“ uvedl před odjezdem do Itálie natěšený Petr Hozák.

Soutěž odstartovala v pátek 21. června superspeciálkou o délce 12,5 kilometrů. Přestože Petr Hozák a René Kilian startovali do tohoto testu až jako devatenáctí, zajeli šestý nejrychlejší čas.

Petr Hozák, Italian Baja 2019
Petr Hozák/René Kilian, Hummer H3 RS, Pubblicita s.r.o. Test před Italian Baja 2019. © Pubblicita s.r.o.

„Jsem překvapený, protože jsme předjížděli dva soupeře, kteří nás nechtěli pustit a brodiště po prvních autech už byla hodně rozježděná. Je to určitě příjemný vstup do italské soutěže, ale to hlavní nás teprve čeká,“ řekl Petr v servisní zóně.

Ve třech dnech čeká na posádky celkem šest měřených úseků o celkové délce 430 měřených kilometrů. Vítěze soutěže budeme znát v neděli po obědě.

Pro Petra Hozáka a jeho tým je letošní Italian Baja prvním ostrým svezením. Pak už ale budou starty následovat dle kalendáře FIA World Cup for Cross-Country Bajas, tedy ve Španělsku (25. – 28. července), Maďarsku (8. – 11. srpna), Polsku (29. srpna – 1. září) a v Portugalsku (24. – 26. října).

Tisková zpráva Rockstar Energy AVE Teamu (editováno)

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Giniel de Villiers, Rallye du Maroc 2019

Maroko zrušeno. Dakarská generálka přesto bude

Kvůli nepříznivé situaci související se šířením nemoci covid-19 museli pořadatelé Marocké rally odložit její další ročník až na

Více...
Martin Macík, testování Milovice 2020

Martin Macík: Pořád mám co dokazovat

Martina Macíka mladšího jsme vyzpovídali v průběhu dvoudenních testů týmu Big Shock Racing v Milovicích. A mluvili jsme nejen o technických novinkách.

Více...
Rudolf Lhotský, Baja Szczecinek 2020

Oba jezdci Jantar teamu přijati na Dakar 2021

Minulý týden provedli pořadatelé Rally Dakar 2021 selekci přihlášek motorkářů. Jantar team obdržel potvrzení startu pro oba své jezdce.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu