Petr Hozák odstartoval Italian Baja šestým místem

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Třetím podnikem pokračuje o víkendu šampionát FIA World Cup for Cross-Country Bajas na italské půdě. K letošnímu prvnímu závodu se také vydal nově zformovaný Rockstar Energy AVE Team, který reprezentuje ve speciálu Hummer H3 RS Petr Hozák navigovaný nově Reném Kilianem.

„Přes zimu jsme velkou část naší přípravy věnovali ladění našeho dieselového speciálu a přesunu týmu do České republiky. Stále říkám, že jsme na začátku dlouhé cesty, ale stále také věřím, že to byl dobrý krok. Než jsme vyrazili do Itálie, tak jsme absolvovali hned několik testování a vše funguje. Italské tratě pro mne budou novou zkušeností, tak jako nový spolujezdec René. Je to ale zkušený chlapík, který má na svém kontě hned několik startů na slavném Dakaru. Do nové sezony míříme s novým válečným zbarvením, a především se silným sponzorem společností Rockstar Energy Drink,“ uvedl před odjezdem do Itálie natěšený Petr Hozák.

Soutěž odstartovala v pátek 21. června superspeciálkou o délce 12,5 kilometrů. Přestože Petr Hozák a René Kilian startovali do tohoto testu až jako devatenáctí, zajeli šestý nejrychlejší čas.

Petr Hozák, Italian Baja 2019
Petr Hozák/René Kilian, Hummer H3 RS, Pubblicita s.r.o. Test před Italian Baja 2019. © Pubblicita s.r.o.

„Jsem překvapený, protože jsme předjížděli dva soupeře, kteří nás nechtěli pustit a brodiště po prvních autech už byla hodně rozježděná. Je to určitě příjemný vstup do italské soutěže, ale to hlavní nás teprve čeká,“ řekl Petr v servisní zóně.

Ve třech dnech čeká na posádky celkem šest měřených úseků o celkové délce 430 měřených kilometrů. Vítěze soutěže budeme znát v neděli po obědě.

Pro Petra Hozáka a jeho tým je letošní Italian Baja prvním ostrým svezením. Pak už ale budou starty následovat dle kalendáře FIA World Cup for Cross-Country Bajas, tedy ve Španělsku (25. – 28. července), Maďarsku (8. – 11. srpna), Polsku (29. srpna – 1. září) a v Portugalsku (24. – 26. října).

Tisková zpráva Rockstar Energy AVE Teamu (editováno)

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu