Silk Way: Návrat se nekoná. Bryce Menzies nejede

Rubrika: Auto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

Silk Way Rally 2019 přišla v kategorii automobilů ještě před svým začátkem o jednu z favorizovaných posádek. Američan Bryce Menzies a Francouz Xavier Panseri s Peugeotem 3008 DKR týmu PH Sport do soutěže vůbec neodstartují. Důvodem jsou zdravotní problémy amerického jezdce.

Bryce Menzies se na světové scéně cross-country rally naposledy představil před rokem a půl. Ve startovním poli Rally Dakar 2018 však vydržel jen do druhé etapy, v jejímž úvodu havaroval. Svou mezinárodní kariéru chtěl restartovat na letošní Silk Way Rally. Jenže z comebacku – minimálně zatím – nic nebude.

Hvězda amerických pouštních baj si při tréninku poranila záda a kvůli vyhřeznuté meziobratlové ploténce v oblasti bederní páteře musela své plány přehodnotit.

Bryce Menzies, Fontjoncouse 2019
Bryce Menzies, Peugeot 3008 DKR Maxi, PH Sport. Testování ve Fontjoncouse, 10. června 2019. © Red Bull Content Pool

„V rámci přípravy na Silk Way jsem ujel spoustu mil se svým Polarisem RZR. Pracoval jsem také na fyzické přípravě, abych byl v co nejlepší kondici. Pak se však objevil tento problém. Jsem strašně zklamaný, že se závodu nemohu zúčastnit, ale těším se na příležitosti, které se naskytnou v budoucnu,“ řekl Bryce Menzies.

Silk Way Rally 2019 oficiálně startuje v ruském Irkutsku dnes, v sobotu 6. července, v 19 hodin místního času (13 hod SEČ). V neděli 7. června zavede úvodní etapa účastníky soutěže do Bajkalsku. Z 256 kilometrů se necelých 51 pojede v rámci první rychlostní zkoušky. Na soutěžící čeká úzká tvrdá kamenitá trať na lesních cestách, v řečištích a sibiřských kopcích. Závodníci musejí počítat s minimem příležitostí k předjetí pomalejších soupeřů. Večerní bivak bude situován přímo na březích jezera Bajkal.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Martin Michek, přejímky před Dakarem 2020

Dakar: Smělý Michek pomýšlí na trofej pro nováčka roku

Cesta k úspěchu na Rally Dakar je většinou dlouhá a trvá několik let. Ovšem jednu trofej lze získat pouze na první pokus.

Více...
Peterhanselovi, Rallye du Maroc 2019

Dakar 2020: Společný start Peterhanselových opět ohrožen

Přestože Rally Dakar vyhrál už třináctkrát, Stéphane Peterhansel stále motivaci neztrácí. O rozšíření sbírky by se rád pokusil po boku své manželky Andrey.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Riyadh Rally 2019

Riyadh Rally: Al-Rajhi předčil Peterhansela. Zapletal opět pátý

Yazeed Al-Rajhi vyhrál premiérový ročník Riyadh Rally a po předposledním podniku saúdskoarabské série v pouštních rally se posunul

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu