Silk Way: Návrat se nekoná. Bryce Menzies nejede

Rubrika: Auto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

Silk Way Rally 2019 přišla v kategorii automobilů ještě před svým začátkem o jednu z favorizovaných posádek. Američan Bryce Menzies a Francouz Xavier Panseri s Peugeotem 3008 DKR týmu PH Sport do soutěže vůbec neodstartují. Důvodem jsou zdravotní problémy amerického jezdce.

Bryce Menzies se na světové scéně cross-country rally naposledy představil před rokem a půl. Ve startovním poli Rally Dakar 2018 však vydržel jen do druhé etapy, v jejímž úvodu havaroval. Svou mezinárodní kariéru chtěl restartovat na letošní Silk Way Rally. Jenže z comebacku – minimálně zatím – nic nebude.

Hvězda amerických pouštních baj si při tréninku poranila záda a kvůli vyhřeznuté meziobratlové ploténce v oblasti bederní páteře musela své plány přehodnotit.

Bryce Menzies, Fontjoncouse 2019
Bryce Menzies, Peugeot 3008 DKR Maxi, PH Sport. Testování ve Fontjoncouse, 10. června 2019. © Red Bull Content Pool

„V rámci přípravy na Silk Way jsem ujel spoustu mil se svým Polarisem RZR. Pracoval jsem také na fyzické přípravě, abych byl v co nejlepší kondici. Pak se však objevil tento problém. Jsem strašně zklamaný, že se závodu nemohu zúčastnit, ale těším se na příležitosti, které se naskytnou v budoucnu,“ řekl Bryce Menzies.

Silk Way Rally 2019 oficiálně startuje v ruském Irkutsku dnes, v sobotu 6. července, v 19 hodin místního času (13 hod SEČ). V neděli 7. června zavede úvodní etapa účastníky soutěže do Bajkalsku. Z 256 kilometrů se necelých 51 pojede v rámci první rychlostní zkoušky. Na soutěžící čeká úzká tvrdá kamenitá trať na lesních cestách, v řečištích a sibiřských kopcích. Závodníci musejí počítat s minimem příležitostí k předjetí pomalejších soupeřů. Večerní bivak bude situován přímo na březích jezera Bajkal.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu