Petr Hozák připraven na start Baja Aragón

Rubrika: Tiskové zprávy  

Rockstar Energy AVE Team se představí v rámci čtvrtého podniku Světového poháru FIA v cross-country bajách, kterým je španělská Baja Aragón (25. až 27. července). Od předchozího startu na italské půdě se v týmu nic nemění. Do černo-žlutého Hummeru H3 RS usednou v pátek a sobotu Petr Hozák a René Kilian.

Hozák s Kilianem zahájili letošní sezónu cross-country soutěží na červnové Italian Baja, ale soutěž nedokončili. Kvůli zamlženému oknu havarovali a nabrali výraznou časovou ztrátu. Bez naděje na dobrý výsledek se Petr Hozák rozhodl vůz pošetřit a ze soutěže odstoupil. V následujících třech týdnech se tým naplno věnoval přípravám na Španělsko.

„Ač se zdálo, že čtvrtek bude klidný, nakonec to byl trochu stres. Brzké administrativní a technické přejímky vystřídala práce na autě, a ještě krátký funkční test. Ale vše funguje, jen se lehce pereme s nedotáčivostí našeho vozu. Nicméně španělské tratě jsou oproti těm italským úplně o něčem jiném. Líbí se mi daleko víc. Poprvé a zároveň naposledy jsem zde startoval v roce 2016 a výsledek nechci vůbec předpovídat, protože tu jede na tři desítky vozů skupiny T1. Našim cílem je cíl,“ uvedl ve čtvrtek v podvečer Petr Hozák.

Organizátoři letos vměstnali soutěž do dvou dnů. První ze čtyř rychlostních zkoušek 36. ročníku Baja Aragón měří téměř sto osmdesát kilometrů a startuje v pátek 26. července v 10 hodin ráno.

Tisková zpráva Rockstar Energy AVE Teamu

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu