Petr Hozák připraven na start Baja Aragón

Rubrika: Tiskové zprávy  

Rockstar Energy AVE Team se představí v rámci čtvrtého podniku Světového poháru FIA v cross-country bajách, kterým je španělská Baja Aragón (25. až 27. července). Od předchozího startu na italské půdě se v týmu nic nemění. Do černo-žlutého Hummeru H3 RS usednou v pátek a sobotu Petr Hozák a René Kilian.

Hozák s Kilianem zahájili letošní sezónu cross-country soutěží na červnové Italian Baja, ale soutěž nedokončili. Kvůli zamlženému oknu havarovali a nabrali výraznou časovou ztrátu. Bez naděje na dobrý výsledek se Petr Hozák rozhodl vůz pošetřit a ze soutěže odstoupil. V následujících třech týdnech se tým naplno věnoval přípravám na Španělsko.

„Ač se zdálo, že čtvrtek bude klidný, nakonec to byl trochu stres. Brzké administrativní a technické přejímky vystřídala práce na autě, a ještě krátký funkční test. Ale vše funguje, jen se lehce pereme s nedotáčivostí našeho vozu. Nicméně španělské tratě jsou oproti těm italským úplně o něčem jiném. Líbí se mi daleko víc. Poprvé a zároveň naposledy jsem zde startoval v roce 2016 a výsledek nechci vůbec předpovídat, protože tu jede na tři desítky vozů skupiny T1. Našim cílem je cíl,“ uvedl ve čtvrtek v podvečer Petr Hozák.

Organizátoři letos vměstnali soutěž do dvou dnů. První ze čtyř rychlostních zkoušek 36. ročníku Baja Aragón měří téměř sto osmdesát kilometrů a startuje v pátek 26. července v 10 hodin ráno.

Tisková zpráva Rockstar Energy AVE Teamu

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports, test Abu Dhabi 2019

Martin Kolomý: MP-Sports je jiný svět

Martin Kolomý a Jiří Stross si konečně vyzkoušeli Ford týmu MP-Sports v písku a dunách. Společně s Martinem Prokopem se zúčastnili testování v Abu Dhabi.

Více...
Tomáš Kubiena, El Chott 2019

Tomáš Kubiena: Zlomit dakarské prokletí a bojovat na špici

Už třikrát to zkusil, ale sen si zatím nesplnil. Na cílovou rampu Rally Dakar zatím nevyjel. V lednu se Tomáš Kubiena pokusí smolnou sérii konečně utnout.

Více...
Martin Macík, Sedlčany 2019

Martin Macík o Dakaru 2020: Bude potřeba umět jezdit ve tmě

Jen dvě věci se pro Martina Macíka od posledního Dakaru nezměnily. Stále kolem sebe má tým Big Shock Racing a v itercomu uslyší hlas Františka Tomáška.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu