Petr Hozák připraven na start Baja Aragón

Rubrika: Tiskové zprávy  
Petr Hozák, Italian Baja 2019

Rockstar Energy AVE Team se představí v rámci čtvrtého podniku Světového poháru FIA v cross-country bajách, kterým je španělská Baja Aragón (25. až 27. července). Od předchozího startu na italské půdě se v týmu nic nemění. Do černo-žlutého Hummeru H3 RS usednou v pátek a sobotu Petr Hozák a René Kilian.

Hozák s Kilianem zahájili letošní sezónu cross-country soutěží na červnové Italian Baja, ale soutěž nedokončili. Kvůli zamlženému oknu havarovali a nabrali výraznou časovou ztrátu. Bez naděje na dobrý výsledek se Petr Hozák rozhodl vůz pošetřit a ze soutěže odstoupil. V následujících třech týdnech se tým naplno věnoval přípravám na Španělsko.

„Ač se zdálo, že čtvrtek bude klidný, nakonec to byl trochu stres. Brzké administrativní a technické přejímky vystřídala práce na autě, a ještě krátký funkční test. Ale vše funguje, jen se lehce pereme s nedotáčivostí našeho vozu. Nicméně španělské tratě jsou oproti těm italským úplně o něčem jiném. Líbí se mi daleko víc. Poprvé a zároveň naposledy jsem zde startoval v roce 2016 a výsledek nechci vůbec předpovídat, protože tu jede na tři desítky vozů skupiny T1. Našim cílem je cíl,“ uvedl ve čtvrtek v podvečer Petr Hozák.

Organizátoři letos vměstnali soutěž do dvou dnů. První ze čtyř rychlostních zkoušek 36. ročníku Baja Aragón měří téměř sto osmdesát kilometrů a startuje v pátek 26. července v 10 hodin ráno.

Tisková zpráva Rockstar Energy AVE Teamu

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Gerard de Rooy, Dakar 2019

Dakar 2020 bez Gerarda de Rooye

Dvojnásobný vítěz Rally Dakar a jeden z hlavních favoritů kategorie kamionů Gerard de Rooy se na start prvního saúdskoarabského ročníku nepostaví.

Více...
Rallye El Chott 2019

El Chott: Vítězství pro Michka, pro všechny dobrá příprava

Už při své třetí rally se Martin Michek dočkal prvního vítězství. Jezdec týmu Orion – MRG ovládl celkové hodnocení Sahara Rallye de Tunisie - El Chott 2019.

Více...
Recce Africa Eco Race 2020

Africa Race 2020: Třešničkou na dortu Tidžikdža

Dvanáctý ročník Africa Eco Race zpestří řada novinek. K nejatraktivnějším inovacím mají patřit etapy v okolí mauretánské Tidžikdži.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu