Petr Hozák nástrahy italské soutěže nezdolal, a tak se těší do Španělska

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Premiérová účast na Italian Baja, ve které Petr Hozák startoval v nových barvách a s novým spolujezdcem René Kilianem, nedopadla pro český tým podle představ. Rockstar Energy AVE Team si i přes odstoupení odváží z podhůří Alp cenné zkušenosti, a to nejen pro další vývoj vozu Hummer H3 RS.

Petr Hozák, Italian Baja 2019
Petr Hozák/René Kilian, Hummer H3 RS, Rockstar Energy AVE Team. Italian Baja 2019. © Italian Baja Media

Ještě před samotnou soutěží absolvoval Petr Hozák na specifické trati plné kamení úspěšný soukromý test. Po administrativních a technických přejímkách přišel na řadu shakedown a páteční superspeciálka. V té se české posádce dařilo. Přestože startovala až jako devatenáctá a v těžkém terénu musela předjet dva soupeře, připsala si šestý nejrychlejší čas. Ovšem už v prvním sobotním průjezdu osmdesátikilometrové zkoušky nastaly komplikace. V brodu se uvolnila přední kapota, kterou museli Hozák s Kilianem nechat na trati. Ve druhém průjezdu přišlo dokonce odstoupení ze soutěže.

Petr Hozák, Italian Baja 2019
Petr Hozák/René Kilian, Hummer H3 RS, Pubblicita s.r.o. Test před Italian Baja 2019. © Pubblicita s.r.o.

Italská soutěž je oproti ostatním evropským podnikům zcela specifická. Jezdí se ve vyschlých řečištích a přes brody, které letos byly na několika místech hodně hluboké. To se nám také stalo osudným. V sobotu ráno se nám zamlžilo okno a já toho moc neviděl. Najednou jsme byli na boku a asi šest ochotných diváků nás dostalo zpět na kola. Poškození našeho vozu nebylo veliké, ale ve spojení s kamenitou cestou jsme se rozhodli, že odstoupíme a pošetříme auto. Na opravu máme vlastně jen tři týdny, pak musíme opět vyrazit na jih Evropy. Ve Španělsku jsem již startoval, a tak se na místní tratě moc těším,“ zhodnotil italské vystoupení Petr Hozák.

FIA World Cup for Cross-Country Bajas pokračuje čtvrtým podnikem na konci července ve Španělsku. Právě Baja Aragón byla pro Petra Hozáka v roce 2016 prvním cross-country závodem po jeho přestupu z klasických rally.

Tisková zpráva Rockstar Energy AVE Teamu (editováno)

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu