Petr Hozák nástrahy italské soutěže nezdolal, a tak se těší do Španělska

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Petr Hozák, Italian Baja 2019

Premiérová účast na Italian Baja, ve které Petr Hozák startoval v nových barvách a s novým spolujezdcem René Kilianem, nedopadla pro český tým podle představ. Rockstar Energy AVE Team si i přes odstoupení odváží z podhůří Alp cenné zkušenosti, a to nejen pro další vývoj vozu Hummer H3 RS.

Ještě před samotnou soutěží absolvoval Petr Hozák na specifické trati plné kamení úspěšný soukromý test. Po administrativních a technických přejímkách přišel na řadu shakedown a páteční superspeciálka. V té se české posádce dařilo. Přestože startovala až jako devatenáctá a v těžkém terénu musela předjet dva soupeře, připsala si šestý nejrychlejší čas. Ovšem už v prvním sobotním průjezdu osmdesátikilometrové zkoušky nastaly komplikace. V brodu se uvolnila přední kapota, kterou museli Hozák s Kilianem nechat na trati. Ve druhém průjezdu přišlo dokonce odstoupení ze soutěže.

Petr Hozák, Italian Baja 2019
Petr Hozák/René Kilian, Hummer H3 RS, Pubblicita s.r.o. Test před Italian Baja 2019. © Pubblicita s.r.o.

Italská soutěž je oproti ostatním evropským podnikům zcela specifická. Jezdí se ve vyschlých řečištích a přes brody, které letos byly na několika místech hodně hluboké. To se nám také stalo osudným. V sobotu ráno se nám zamlžilo okno a já toho moc neviděl. Najednou jsme byli na boku a asi šest ochotných diváků nás dostalo zpět na kola. Poškození našeho vozu nebylo veliké, ale ve spojení s kamenitou cestou jsme se rozhodli, že odstoupíme a pošetříme auto. Na opravu máme vlastně jen tři týdny, pak musíme opět vyrazit na jih Evropy. Ve Španělsku jsem již startoval, a tak se na místní tratě moc těším,“ zhodnotil italské vystoupení Petr Hozák.

FIA World Cup for Cross-Country Bajas pokračuje čtvrtým podnikem na konci července ve Španělsku. Právě Baja Aragón byla pro Petra Hozáka v roce 2016 prvním cross-country závodem po jeho přestupu z klasických rally.

Tisková zpráva Rockstar Energy AVE Teamu (editováno)

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu