Baja Poland: Rekordman Hołowczyc nevynechá

Rubrika: Auto, Baja Poland, FIA SP baja  
/ Aktualizováno:
Krzysztof Hołowczyc, Baja Poland 2017

Stará láska nerezaví. Krzysztof Hołowczyc i letos na polské baje znovu poměří své síly se současnou špičkou Světového poháru FIA v cross-country bajách.

Domácí fanoušci budou i letos při Baja Poland držet palce hned dvěma velmi populárním krajanům. Kromě Kuby Przygońského, který před rokem vybojoval vítězství na polské baje i v celkovém hodnocení světového poháru, se na tratích v Západopomořanském vojvodství opět představí i Krzysztof Hołowczyc.

57letý Polák si rekordní pátou výhru na polské baje připsal v roce 2015 a bezprostředně po závodě oznámil ukončení kariéry. Od té doby se několikrát za rok objevuje se svým starým Subaru v roli předjezdce na vybraných podnicích v klasických automobilových soutěžích, ale polský podnik světového poháru v cross-country rally nevypustil ani jednou. Už v roce 2016 přidal do sbírky pohár za druhé místo a stejný výsledek zopakoval loni.

Krzysztof Hołowczyc, Baja Poland 2018
Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja, Mini JCW Rally, X-raid. Baja Poland 2018. © X-raid

Vítěz Světového poháru FIA v cross-country rally z roku 2013 nastoupí do jedenáctého ročníku Baja Poland společně s navigátorem Łukaszem Kurzejou a stejně jako Przygoński pojede s Mini John Cooper Works Rally od X-raidu.

V sestavě německého týmu nebude chybět ani Orlando Terranova, který se po předchozí maďarské baje ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách. Argentinec však bude mít tentokrát k dispozici starší model All4 Racing.

Baja Poland startuje v pátek 30. srpna sedmikilometrovým prologem. V sobotu a v neděli je na programu dalších šest rychlostních zkoušek. Včetně prologu čeká na účastníky necelých 505 kilometrů speciálek.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu