Baja Poland: Rekordman Hołowczyc nevynechá

Rubrika: Auto, Baja Poland, FIA SP baja  
/ Aktualizováno:

Stará láska nerezaví. Krzysztof Hołowczyc i letos na polské baje znovu poměří své síly se současnou špičkou Světového poháru FIA v cross-country bajách.

Krzysztof Hołowczyc, Baja Poland 2017
Krzysztof Hołowczyc, Mini JCW Rally, X-raid. Baja Poland 2017. © X-raid

Domácí fanoušci budou i letos při Baja Poland držet palce hned dvěma velmi populárním krajanům. Kromě Kuby Przygońského, který před rokem vybojoval vítězství na polské baje i v celkovém hodnocení světového poháru, se na tratích v Západopomořanském vojvodství opět představí i Krzysztof Hołowczyc.

57letý Polák si rekordní pátou výhru na polské baje připsal v roce 2015 a bezprostředně po závodě oznámil ukončení kariéry. Od té doby se několikrát za rok objevuje se svým starým Subaru v roli předjezdce na vybraných podnicích v klasických automobilových soutěžích, ale polský podnik světového poháru v cross-country rally nevypustil ani jednou. Už v roce 2016 přidal do sbírky pohár za druhé místo a stejný výsledek zopakoval loni.

Krzysztof Hołowczyc, Baja Poland 2018
Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja, Mini JCW Rally, X-raid. Baja Poland 2018. © X-raid

Vítěz Světového poháru FIA v cross-country rally z roku 2013 nastoupí do jedenáctého ročníku Baja Poland společně s navigátorem Łukaszem Kurzejou a stejně jako Przygoński pojede s Mini John Cooper Works Rally od X-raidu.

V sestavě německého týmu nebude chybět ani Orlando Terranova, který se po předchozí maďarské baje ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách. Argentinec však bude mít tentokrát k dispozici starší model All4 Racing.

Baja Poland startuje v pátek 30. srpna sedmikilometrovým prologem. V sobotu a v neděli je na programu dalších šest rychlostních zkoušek. Včetně prologu čeká na účastníky necelých 505 kilometrů speciálek.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Al-Attiyah & Przygoński, QCCR 2019

Qatar CCR: Przygoński poprvé s novým vozem

Seznam posádek přihlášených na Qatar Cross-Country Rally 2020 odhalil, s jakou technikou bude o další úspěchy usilovat Kuba Przygoński.

Více...
Sergej Vjazovič, Dakar 2020

MAZ na Dakaru 2021 minimálně se dvěma kapotniky

Běloruský tovární tým MAZ-Sportauto chce porazit Kamaz, vyhrát Rally Dakar a má jasno, jaký další krok na své cestě musí učinit.

Více...
Miroslav Zapletal, Ha’il Rally 2020

Zapletal se Sýkorou druzí na saúdské Ha’il Rally

Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou si dojeli do Saúdské Arábie pro další úspěch. Do nové sezony vstoupili druhým místem na Ha’il Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu