Alonso poprvé v dunách: Bylo to trochu děsivé

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Fernando Alonso absolvoval s týmem Toyota Gazoo Racing SA čtyřdenní testování v namibijské poušti, v jehož rámci si poprvé vyzkoušel také jízdu v dunách. K ruce měl hned dva bývalé vítěze Rally Dakar.

V březnu si Fernando Alonso při prvním svezení především osahával dakarský Hilux. Na jihu Afriky kroužil po přesně vytyčené trati, kterou tým dobře zná. Namibijská lekce přinesla další posun a měla Španělovi ukázat některá specifika cross-country rally. Dvojnásobný mistr světa formule 1 se tento týden musel kromě jiného popasovat s dunami. Vrcholek největší z nich čněl až do výšky nad 380 metrů.

Fernando Alonso, Namibie 2019
Fernando Alonso, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing SA. Testování v Namibii, srpen 2019. © Toyota

„Byl to velice zajímavý zážitek, když jsme tady v Namibii vyrazili do vysokých dun. V první chvíli to bylo trochu děsivé. Měl jsem určitý respekt, protože potřebujete víceméně dokonalou techniku, která mi zatím chybí,“ připustil Fernando Alonso. „Děkuji týmu, mému kolegovi Ginielu a všem dalším. Chceme dělat pokroky tak rychle, jak jen to je možné. Snad se bojím při každém pokusu o něco méně.“

Zmíněného Giniela de Villierse, který Alonsovi pomáhal už na jaře, tentokrát v roli lektora doplnil Marc Coma. Pětinásobný vítěz Rally Dakar v kategorii motocyklů by se podle posledních informací mohl stát navigátorem prominentního nováčka.

Fernando Alonso, Namibie 2019
Fernando Alonso, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing SA. Testování v Namibii, srpen 2019. © Toyota

V Namibii okusil Alonso také jízdu podle navigace, i když zatím jen v omezené míře.

„Dosud jezdím hlavně podle dobře značené mapy. Tým má spoustu zkušeností a ví, co máme dělat. Než začnu běhat, musím se nejdřív naučit chodit. Jdeme krok za krokem a naším cílem je, abychom dokázali konkurovat nejlepším. Bude to dlouhá cesta, ale zatím z toho mám dobrý pocit. Stále mě čeká hodně práce a s autem potřebuji získat spoustu zkušeností, ale s testem jsem spokojený,“ uzavřel Alonso.

13. a 14. září absolvuje Alonso soutěž jihoafrického šampionátu v cross-country rally. Závodu Harrismith 400 se však zúčastní pouze mimo klasifikaci.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Al-Attiyah & Przygoński, QCCR 2019

Qatar CCR: Przygoński poprvé s novým vozem

Seznam posádek přihlášených na Qatar Cross-Country Rally 2020 odhalil, s jakou technikou bude o další úspěchy usilovat Kuba Przygoński.

Více...
Sergej Vjazovič, Dakar 2020

MAZ na Dakaru 2021 minimálně se dvěma kapotniky

Běloruský tovární tým MAZ-Sportauto chce porazit Kamaz, vyhrát Rally Dakar a má jasno, jaký další krok na své cestě musí učinit.

Více...
Miroslav Zapletal, Ha’il Rally 2020

Zapletal se Sýkorou druzí na saúdské Ha’il Rally

Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou si dojeli do Saúdské Arábie pro další úspěch. Do nové sezony vstoupili druhým místem na Ha’il Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu