Alonso poprvé v dunách: Bylo to trochu děsivé

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:
Fernando Alonso, Namibie 2019

Fernando Alonso absolvoval s týmem Toyota Gazoo Racing SA čtyřdenní testování v namibijské poušti, v jehož rámci si poprvé vyzkoušel také jízdu v dunách. K ruce měl hned dva bývalé vítěze Rally Dakar.

V březnu si Fernando Alonso při prvním svezení především osahával dakarský Hilux. Na jihu Afriky kroužil po přesně vytyčené trati, kterou tým dobře zná. Namibijská lekce přinesla další posun a měla Španělovi ukázat některá specifika cross-country rally. Dvojnásobný mistr světa formule 1 se tento týden musel kromě jiného popasovat s dunami. Vrcholek největší z nich čněl až do výšky nad 380 metrů.

Fernando Alonso, Namibie 2019
Fernando Alonso, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing SA. Testování v Namibii, srpen 2019. © Toyota

„Byl to velice zajímavý zážitek, když jsme tady v Namibii vyrazili do vysokých dun. V první chvíli to bylo trochu děsivé. Měl jsem určitý respekt, protože potřebujete víceméně dokonalou techniku, která mi zatím chybí,“ připustil Fernando Alonso. „Děkuji týmu, mému kolegovi Ginielu a všem dalším. Chceme dělat pokroky tak rychle, jak jen to je možné. Snad se bojím při každém pokusu o něco méně.“

Zmíněného Giniela de Villierse, který Alonsovi pomáhal už na jaře, tentokrát v roli lektora doplnil Marc Coma. Pětinásobný vítěz Rally Dakar v kategorii motocyklů by se podle posledních informací mohl stát navigátorem prominentního nováčka.

Fernando Alonso, Namibie 2019
Fernando Alonso, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing SA. Testování v Namibii, srpen 2019. © Toyota

V Namibii okusil Alonso také jízdu podle navigace, i když zatím jen v omezené míře.

„Dosud jezdím hlavně podle dobře značené mapy. Tým má spoustu zkušeností a ví, co máme dělat. Než začnu běhat, musím se nejdřív naučit chodit. Jdeme krok za krokem a naším cílem je, abychom dokázali konkurovat nejlepším. Bude to dlouhá cesta, ale zatím z toho mám dobrý pocit. Stále mě čeká hodně práce a s autem potřebuji získat spoustu zkušeností, ale s testem jsem spokojený,“ uzavřel Alonso.

13. a 14. září absolvuje Alonso soutěž jihoafrického šampionátu v cross-country rally. Závodu Harrismith 400 se však zúčastní pouze mimo klasifikaci.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu